Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orvosi vizsgálatnál ma a...

Orvosi vizsgálatnál ma a kislányom pofon ütötte a doktornőt, elvárható egy másfél évestől, hogy ha éppen lefogják és nagyon fél, akkor hagyja magát és ne védekezzen?

Figyelt kérdés

Ahogy az asszisztensnő az ölébe fogta és a lábai közé szorította a kislányom lábait a doktornő közeledett szemben a fülészeti vizsgálathoz,a kislányom élből egy hatalmas pofont levágott neki. :-O


A doktornő felháborodottan mondta ,hogy megverte őt a kislányom,majd amikor vizsgálta még azért is mérges lett,mert le is köpte őszerinte (éppen náthás ).


A testvérével szoktak játszani,hogy finoman megpaskolják egymás arcát és nevetnek,hogy "dá-dá" ,de ez a mai nem az a játékos forma volt,hanem egy nagyon indulattalteli.

Nemrég feküdtünk kórházban ahol napokig lefogva szurkodták,mert nem tudtak neki kanült bekötni,felismerte ez a fülészeti rendelőt ,mert visszajárunk oda születésétől,mindkét fülében grommet van,nagyon fél már az orvosi dolgoktól.


2012. ápr. 4. 15:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

1,5 évestől "normális" reakció. Ő még nagyon pici, nem érti miért teszik vele amit tesznek (főleg ha sokat járt már orvosoknál).

Utolsó, aki nem ért a gyerekek nyelvén az ne legyen gyerekorvos!

Sajnos nekem is vannak már tapasztalataim, jó is rossz is. Az én lányomat is mikor fül, orr, gégész akarta megvizsgálni (már nagyobbacska volt) hát nem akarta engedni, hogy a torkában matassanak. Erre a dokinő rámordult, hogy vagy kinyitod a szád, vagy kimegy az anyu és mi fogunk lefogni! Na, ott be is telt a pohár nálam, bánom, hogy akkor nem fogtam a gyereket és hagytam ott a francba. Hülye voltam egyáltalán hogy hozzá vittem, mivel már nekem is volt vele rossz tapasztalatom. Utána már soha többet nem mentem hozzá. Viszont találtam egy olyan aranyos dokinőt, aki simán megvizsgálta őt, (sőt a tesót is, aki pedig nagyon kényes, és még az én torkom is megtudta tükrözni gond nélkül, amit előtte más nem, mert bizony én is öklendezek ha csak felé közelitenek) és semmi sirás nem volt. Úgy tud beszélni még a felnőttel is, hogy már az megnyugtató ahogy beszél.

Akkor most ki a hibás? Egyértelműen a hozzáállása az orvosnak!! Felnőtt sem szereti, ha vizsgálják, nem még egy kisgyerek.

Sokat lehetne irni erről, szerencsére nem minden orvos bunkó. Vidd máshoz legközelebb. És ne törődj vele, én már igy teszek. Ha az egyik fölbosszant akkor keresek másikat. Mást nem tehetsz az ilyenekkel.

2012. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

Az igaz, hogy regényt lehetne írni a tapasztalatokról, nekem is volt mindkétféle.

Az is igaz, hogy másikat kell keresni, ha lehet, bár az sincs garantálva, de legalább esély lett adva, egy kedvesebb lesz.

Annyiban nem teljesen értek egyet, bár jó lenne ha úgy lenne, hogy kedvesek legyenek, és totál elnézőek az orvosok, de elvégre őket a gyógyítás érdekli feltehetően elsősorban ezen a téren, mert ez érdekli, nem pedig óvónéni, vagy bácsi, akiknek valóban kedveseknek kell lenni.

Sajnos az orvosi szakmában már egy plusznak számít, ha kedvesek.

Ezeket mind úgy mondom, hogy a kisfiunkat katéterezni kellett, és sírt nagyon, semmi mást nem csinált, mégis elég ellenszenvesen viselkedett az orvos, mindenféle megértés nélkül.

Talán én csak nem veszem annyira magamra, és támadásnak az ő érzésüket a helyzettel kapcsolatban, elvégre valahol érthető, hogy zavaró számukra. De valóban gyönyörű lenne, ha ez is előírás lenne, hogy bírjanak ki mindent, és maradjanak kedvesek.

2012. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
62%

"Talán én csak nem veszem annyira magamra, és támadásnak az ő érzésüket a helyzettel kapcsolatban, elvégre valahol érthető, hogy zavaró számukra."


Basszus ha zavarja ez a szitu a dokit, akkor menjen dolgozni a szalagra, és szerelje a kütyüket, azokkal kedvére morgolódhat ha nem akarnak összepasszolni a "kis szemetek". De ha valaki olyan pályát választ ahol kiszolgáltatott emberekkel és gyerekekkel foglalkozik, akkor méltóztasson ne zavarni őt ez a helyzet.

2012. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egyszer a két éves fiam annyira sírt a vizsgálatnál, és annyira kapálózott, hogy véletlenül a doktornő kezéhez kapott a kezével,de ez teljesen véletlen volt, semmi akaratosság sem, csak szintén rosszul lett lefogva.A doktornő is zokon vette, meg mondta hogy milyen harcias, és hogy később még rosszabb lesz, meg nehéz lesz vele ha ilyen a természete.Láss csodát, fél éve szinte havonta a doktornőnél vagyunk mert beteges, és azóta magától megy be, köszön, maga nyitja a száját stb...semmi sírás.Akkor rossz passzba volt, fáradt, nyűgös, elég beteg is.De sokat beszélgettem vele a vizsgálatról, és hát sajnos élesben is sokat jártunk mert mindig elérte valami, így úgymond hozzászokott a vizsgálathoz.A doktornő nagyon aranyosan fogadja azóta is, remélem így is marad.Szóval kitartás nektek is, és valahogy meg kell próbálni "hatni rá", bár még kicsi ő, de idővel szerintem kinövi.
2012. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!