Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni egy 5 éves...

Mit tudok tenni egy 5 éves gyereknél a hiszti ellen?

Figyelt kérdés

Azt hittem a hisztikorszakon már túl vagyunk, de úgy tűnik tévedtem. Pár hete kezdett el komolyabban hisztizni. Nem veri magát a földhöz, de a "kedvenc" szava az AKAROK, és általában (mivel nyilván nem az van, amit ő kitalál magának) torkaszakadtából üvölti.

Próbáltam én már mindent. Volt az, hogy szépen megbeszéltem vele hogy mi lesz (pl. meddig maradhat az udvaron, úgy tűnik meg is értette), a vége mindig üvöltés. Próbáltam büntetni (elkoboztam az összes meséjét, nem nézhet rajzfilmet), a fenekére csapni, eltiltani egy időre pl. a játszóterezéstől (egyfajta szobafogság), de semmi nem használ. És látom rajta, hogy a határait feszegeti, hogy meddig mehet el. Persze tudja, hogy mivel lehet minket a legkönnyebben, leggyorsabban felidegesíteni.

Tapasztalt anyukák, mit csináljak?


2012. ápr. 4. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Következetesnek kell lenni vele, ez a legfontosabb. Másképp nem tanulja meg, hogy felesleges a hiszti.

Általában nem különösebben kedvelem a Szuperdada (Jo Frost) módszereit, de ebben nagyon egyetértek vele: a hisztire nem szabad figyelni. Ne úgy képzeld el, hogy bármit csinálhat nem is hallod... ő általában azt javasolja, hogy alakíts ki egy nyugizónát a lakásban, ahova ilyenkor küldöd/viszed a gyereket. És ott kell maradnia 5 percig, hogy megnyugodjon. Aztán megbeszéled vele a dolgot. Az első alkalommal nyilván sokáig fog balhézni, de minden következő alkalommal kevesebb ideig. Pár nap alatt elérheted, hogy már elég figyelmeztetni, hogy ha nem fejezi be, megy a nyugizónába.

Velünk kb ezt a módszert alkalmazták a szüleim, és én is ezt fogom, ha szükség lesz rá. ( a lányom még csak másfél, egyelőre nincs hiszti)

A lényeg, hogy semmiképp ne érje el a hisztivel, amit akar de nem szabad neki. Akkor azt tanulja meg, hogy van értelme hisztizni, mert megkapja, amit AKAR.

Nyilván ésszerűen kell mérlegelni, és ha SZÉPEN KÉRI, és olyan, amit lehet, akkor érdemes engedni egy kicsit, hogy azt is megtanulja, hogy van értelme a szép kommunikációnak.

2012. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alaszka ***** válasza:
Az én lányom 4 és fél éves, de nálunk is az van hogy mikor múlni látszott a dackorszak, most újra akaratos lett, szemtelen, kedvenc szavai: "adjál azonnal, úgyis, úgyse, hülye vagy" stb. Én is is végigjátszottam már vele mindent, nálunk ez a sarokbanállás nem jött be, ugyanis a gyerekem egy másodpercet se hajlandó ottmaradni, hiába viszem vissza 50x is, sajnos ő a kitartóbb. Én is el vagyok keseredve, mert senki és semmi nem hat rá...egyszer talán kinövi, de addig lehet hogy megbolondulok.
2012. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát pedig muszáj kiartónak lenni,én is fel akartam adni,amikor már ezredszerre vittem vissza a sarokba (vagy bárhová amit kijelöltem) de úgy voltam vele,hogy azért is én leszek a kitartóbb és ha kell akkor egésznap csinálom.és aztán egy időután megtört!! utánna mindig kevesebb ideig kellett kínlódni vele,és a végén már csak figyelmeztetnem kellett!
2012. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért még jöhetnek :)

Következetes vagyok, úgy érzem. Soha nem kapta még meg, amit így el akart érni. Se most, se kisebb korában. Sőt, mindig el is mondom neki, hogy ezt most azért nem, mert csúnyán viselkedett. Ha normálisan viselkedne, akkor esetleg, de így már nem.

A sarokba állítást még kipróbálom, viszont nem tudom hogy tudom alkalmazni, ha pl. megint egy boltban jön rá a hoppáré (tegnap vásárolni voltunk. Megengedtük neki, hogy tolhatja a kosarat. Az apjával meg mertünk állni a kutyulós kávék mellett, hogy milyet vegyünk, erre ő elkezdett üvölteni, hogy menjünk, de MOST, aztán mikor beraktuk a kocsiba hogy akkor eddig tolhatta ha nem tud normálisan viselkedni, nagyjából elszabadult a pokol. Ilyenkor pl. mit tudok vele tenni? Persze miután hazajöttünk, bünti volt, beküldtem a szobájába, nem mehetett ki az udvarra játszani, és mesét se nézhetett - szerintem egész héten nem nézhet, annyira csúnyán viselkedett.)

2012. ápr. 5. 12:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Viszont van az óvodában egy-két gyerek, aki rendszeresen hisztizik, szerintem tőlük "lesi el". Aztán próbálgatja itthon a szárnyait. Már azt is beígértem neki, hogy ha csak a butaságot tanulja, átíratom másik oviba. Hogy nyomatékosítsam, egyszer el is mentünk arrafelé, megmutattam neki kintről az ovit. Szerintetek megint vigyem el arra? Vagy ez hülyeség?
2012. ápr. 5. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!