Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan, mit tesztek a hiszti...

Hogyan, mit tesztek a hiszti ellen?

Figyelt kérdés
19 hónapos fiam napi 4-5 olyan hisztit csinál, hogy a hajam égnek áll, és már nagyon belefáradtam. Igaz, hogy 13 hósan kistesója született, és ez nyilván megviselte, de mostmár minden határt átlépett. Pedig követekezetes vagyok. Ha egyszer azt mondtam, hogy nem, akkor nem. Akkor is, ha nyilvánosság előtt csapja ki a balhét. De ő is kitartó, mertha elkezdi, akkor bizony addig nem hagyja abba, amíg a zuhany alá nem teszem langyos vízbe. Utána bedugom az ágyba, és durcásan vagy elalszik, vagy kezdi előről. Többször előfordult, hogy annyira felhergelte magát, hogy hányt. Mit csinálok rosszul? Teljesen tanácstalan vagyok, Ráadásul a kislányra is kell figyelnem, nem tudom az összes energiámat rá fordítani. Kérlek segítsetek hasznos tanácsokkal. Nem kérek a kioktatós válaszokból. Én magam is tudom, hogy nem vagyok tökéletes anyuka, meg türelmetlen is vagyok, és már kiabáltam is vele, ami nyilván nem volt hasznos, de az vesse rám az első követ, akivel ilyen nem fordul elő. Tényleg segítséget várok.
2009. okt. 1. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet, nekem 18 hónapos a fiam. Néha már azt hiszem, hogy teljesen magán kívül van, amikor ennyire ordít és földhöz is vágja magát. Ijesztő látvány, hogy mire képes. Teljesen megértelek.

Sajnos megoldást nem tudok mondani, de néhány dolgot észrevettem már rajta:

- Esősorban akkor jön a hiszti, amikor elfáradt. Ez nálunk előfordulhat délelőtt 11-kor, délután 3-kor, este, szóval bármikor. De látom rajta, hogy túlpörögte magát és ilyenkor alvásidő ide, vagy oda, ágyba dugom, hogy aludjon. Mást nem tudok tenni. De elalszik, tehát csak kifáradhatott.

- Ha elkezdek hozzá minden üvöltés ellenére csendesen, nyugodtan, suttogva beszélni, pár perc után "magához tér" és kicsit lecsendesedik. (Mondjuk a múltkor az egyik hipermarketben 15-20 percig ordított és feküdt a földön, felállt, visszafeküdt. Akkor nem működött a "módszer"...)

- Mindig akkor van nagy hiszti, ha én is ingerültebb, feszültebb vagyok. Ha nem mondok semmit, akkor is megérzi rajtam. Úgyhogy mesterségesen próbálok lehiggadni. Persze gondolhatod, mennyire sikeresen.:-(

Hát majd csak véget ér ez a korszak egyszer, én ennyit tudok tenni. Sok türelmet kívánok!

2009. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem a legegészségesebb megoldàs,de néha tegyél be neki mesefilmet.Az talàn lefoglalja,mig a kisebbel foglalkozol.Ha a kisebb alszik,olyankor nagyobb figyelmet szentelj rà,jàtsz vele,mondokàt mondj neki.Sajnos màst nem tudok tanàcsolni.Reméjük kinövi
2009. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Akkor nemcsak nálunk van már ilyen korán hisztiroham. Én ezt az időszakot valahogy későbbre vártam.
2009. okt. 1. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk 1 éves kora előtt kezdődőt a hisztis korszak. Szerintem ne tedd a zuhany alá. Sosem tettem ilyet pedig nagyon nehéz volt a fiammal. Valószínű nálatok még a féltékenység is közre játszik. Egyszerűen csak nem szabad tudomást venni a hisztiről mintha semmi sem történt volna. Ne szólj hozzá ne kiabálj, ne vidd sehová csak fél szemmel figyelj rá hogy ne lehessen baja. Bármit teszel idegeskedsz, kiabálsz máris elért valamit. Ha látja hogy nincs hatással a műsor rád, abba fogja hagyni. Hidd el én már végigcsináltam és ez az egy ami használt. Ha durcásan bedugod az ágyba és elalszik az olyan mintha magára hagynád a problémájával, de megoldást nem adtál hozzá.
2009. okt. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőmnek azt tanácsolták(védőnője),ha ilyen van zárja be egy sötét szobába a gyereket,amíg lehiggad.Hát nem tudom,én inkább a pohár hideg víz az arcba,vagy a zuhany mellett voksolnék.

De én könnyen beszélek,22 hós kislányom egyáltalán nem hisztis-még :)

2009. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, a zuhany és az ágyba dugással tényleg olyan, mintha magára hagytam volna, és bűntudatom is van miatta. De annyira kikészített már. Azt hiszem először nekem kell magamat összeszedni. Kicsit szét vagyok esve, fáradt vagyok, és elfelejtettem, hogy én vagyok őértük, és nem fordítva. :-(
2009. okt. 2. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Hideg zuhany, sötét szoba... mind börtöntöltelékek büntetési módszere. Én nem javasolnám.


Az én fegyverem hiszti ellen a közömbösség. Illetve, ha fáradtság miatt csinálja akkor a testi közelség. 2 perc alatt le van tudva minden. De gondolom ez temperamentum kérdése is.

A testvérféltékenység meg rátesz egy lapáttal. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy ha ilyen hisztis nem tudod rendesen ellátni a feladatod és annál kevesebb idő jut majd rá. Viszont ha nyugton megvárja amíg megcsinálod a dolgod, főzől, mosol, kistesót ellátod akkor utána tudsz vele játszani. De az a játék valóban neki szóljon. Vagy ha úgy érzed a pici nyűgös és nem fogja bírni, vedd magad mellé mindkettőt, de ne ölbe. és közös játékot játszatok. Szerintem itt most kizárólag a testvérféltékenység dominál és ez

2009. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Opp levágták a mondatomat.


...és ezért mindenhol megpróbálja felhívni magára a figyelmet.

2009. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm. Megpróbálok nyugodtan hozzáállni a dolgokhoz. Hogy várjam el tőle, hogy lenyugodjon, ha én is zaklatott vagyok....
2009. okt. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!