Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körülbelül hány szót mond már...

Körülbelül hány szót mond már érthetően a 14 hónapos kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül hány szót használ már rendszeresen és érthetően kimondva egy ilyen idős kisgyerek. Szeretnék tehát konkrét példákat is olvasni tőletek.

(Szerintem ugyanis az én kisfiam még keveset mond rendszeresen és érthetően. Ugyanakkor mások már egy sor általa kiejtett "kifejezésre" rámondják, hogy ezt, vagy azt mondta. Szerintem ez még nem igazi beszéd, szerintük már az. (Például: sok ismerősöm már azt is beszédnek tekinti, ha a kisgyerek még csak gyakorolja a szavakat, például: ha a gyerek azt mondja: mammam, rögtön rámondja: "hallottad, mondja már, hogy mama!") Ezért lennék kíváncsi rá, hogy egy ilyen korú kisgyerek hogyan beszél egyáltalán?


2009. jún. 16. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 14 hónaposan elég sok mindent mondott, most 20 hónapos és már rövid mondatokba beszél, bár még nem ragoz.

14 hósan pl: baba, vauvau, mama, papa, brümbrüm, tea, teecsi (tejcsi), kaka, ff (fa), jaja (anya), nyamnyam, vívin (pingvin), kin-kin (cin-cin), te, tell (kell), íjjá (pumpa). Más most nem jut eszembe, mert már sokat mond, de nem akarok hazudni. Hát kb ilyen szavakat mondott, ezeket használta is. Ja meg persze az ő nyelve, amit még én se értek néha. :D

2009. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 14h-s mult 5-én és elősször az álathangokat mondta pl.liba"gá-gá,kutya"va-va",boci"bú",bárány"bee",kakas"ku-ku".Ezeket mesekönyvbe mutogattam és mindig mondtam a hangokat hozzá,most már ha kérdezem hogy mondja a liba akkor ő mondja úgy ahogy le is irtam.Érthető szavak amiket mond "baba,tete,pá-pá,be,ki,ham,dá-dá".Több szónak az első két betűjét mondja pl.kulcsra-ku,buszra-bu,kanálra-ka.Nálunk ennyi.Szerintem a nagy átlag ilyenkorban kezd ezt-azt mondogatni,de ismerek egy olyat aki már sok szót mondott ennyi idősen/de ez ritkaság/.
2009. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

30-án volt 14 hónapos a kisfiam, ő kb 1 hónapja mondta először, hogy HAPCI, ezután nem sokkal HINTA, egy-két hete egyre többmindent mond, pl CICA, VAU, APA, NEM-NEM, LABDA. Már régóta jelzi, ha bekakilt, púzó hangot adva (ezt apától tanulta, persze :)) de tegnap mondta miközben pelenkáztam "esemény után", hogy KA-KA, ismételt engem. Azóta 3x volt még kaki, mind3x következetesen mondta, én meg alig tudom visszatartani a nevetést :)))))) (nem akarom, hogy azt higgye, kivevetem, de olyan édes, úgy imádom :)

Ezek a szavak tényleg szavak, mert tudja is, mire mondja és mindig ugyanarra. Persze 5 hónaposan már régen ment a baba-baba, és mivel így kettesével pötyögte a szótagokat, aki rá akarta fogni, rá is fogta h "jé, mondja már, hogy baba!" de sztem nyilvánvaló, hogy ez csak a hangjával való játszás, próbálkozás volt, a beszédfejlődés kezdete, mikor az anyanyelvi hangjait kezdi használni. Ugyanez érvényes a mamára, papára, ezeket is minden baba "mondja" pár hónaposan.

2009. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár az enyém még csak 12 hónapos, de egy pár szót nagyon szépen mond. Anya. Apa, cica, kut(kutya),autó, brüm-brüm (így megy az autó), hopp(ha elesik), mama, baba ami mostanában babi vagy baby, eper, va(vau), nyá (nyáú)
2009. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14 hós lányom első és egyetlen szava 10hós kora óta, a "hinta".

(Viszont mi tanítjuk neki a babajeleket, ebből már 31 tud :), úgyhog nagyon jól megértjük egymást és sose hisztizik, mert megértem, hogy mit szeretne)

Egyébként sztem gyereke válogatja, az unokahugommal nagyon sokat foglalkozott a nővérem és mégis 2 évesen még nem beszélt. Most már 5,5 éves és gyönyörű választékosan beszél.

2009. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam 1 évesen tisztán érthetöen beszélt,sokan nem hitték el,hogy egy éves.

A lányom a mászással foglalkozik,igy ő csak szavakat mond.

14 hónapos. A fiam nem mászot.

A dokink mondta egyszere több minden nem megy.

2009. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező írnék neked privit:-)))
2009. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

(Kedves Utolsó válaszoló! Beállítottam az adataimat úgy, hogy lehessen privit írni a címemre.)

2009. jún. 17. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!