Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél mennyi idő telt el a...

Kinél mennyi idő telt el a nappali és az éjszakai szobatisztaság kialakulása között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
egyszerre történt mindkét gyereknél. Amikor nappalra szobatisztaság közelbe értek, éjjelre már nem adtam pelust. És éjjel szinte soha nincs még baleset sem nem is volt első pillanatól kezdve, viszont nappal megtörténik. Sőt a kicsi fiam mai napig bekakil. Most ezen dolgozunk, hogy még rászokjon a vécére.
2010. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnál kb. 1-2 héttel hamarabb volt meg az éjszakai, mint a nappali. Amíg nappal még voltak balesetek

, addig éjjelre is adtam, de ahogy nappal már nem pisilt-kakilt be, éjjel se kapott pelust... A nappali alvás alatt kb. 1,5 hónapja nem kapott akkor már pelenkát... 22,5 hónaposan lett teljesen szobatiszta.

2010. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 év telt el, hogy már éjjelre se pelus nem volt, sem nem ébresztgettem pisilni.
2010. okt. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor jövök lerontani a statisztikát :)))

4 éves kisfiam tavaly nyár óta (tehát több, mint 1 éve) szobatiszta nappalra, de éjszakára még mindig pelus kell neki és mindig tele van pisivel... Már teljesen tanácstalan vagyok :(((

2010. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak:

A kolléganőmnek ikrei vannak:3 és fél évesek. Pont úgy volt mint te. A múlt héten azonban elfelejtett pelust tenni a fiúknak éjjelre - és NEM PISILTEK ODA.

Talán neked is meg kellene próbálnod. Egy 4 éves gyerek már felfogja, hogy az ott pelus és nyugodtan bele lehet engedni. Az ikreknek is mindig tele volt a pelusuk reggelre. De ahogy az anyuka elfelejtette betenni - tudták, hogy most nem mehet oda.

Próbáld ki, amúgy sincs mit veszíts, főleg, ha az ágyat is előkészíted az elképzelhető legrosszabbra (a pisire):)

2010. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tök egyszerre. Egész nyáron próbáltuk rávezetni, hogy szóljon, ha kell pisilni. A kakánál hónapok óta szól és nem hajlandó pelusba kakálni, tehát ez magától és gyorsan ment, pisinél ha ráültettük és épp kellett akkor pisilt nyáron, de nem szólt és simán bepisilt ha volt pelus, ha nem. A bilit utálja, csak wc-be csinál mindent.

Most 2 és fél éves, és egyik napról a másikra elkezdett szólni minden alkalommal, és már aznap este se pisilt bele a palusba. Nappal már 1 hónapja nincs pelus, még utazásnál, sétakor se, inkább megállunk valahol pisilni. Most szereztem be nejlonlepedőt, így éjszakára se teszek rá pelenkát, bár mondom, mióta nappal sincs pelus, éjszaka se pisil be és nem is kell neki kimenni éjjel, csak reggel. Nagyon örülök neki :) Mire jön a kistesó, el is felejti a pelenkát :)

2010. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

10-19 10:38-as válaszolónak: köszi szépen az ötletet, de sajnos nála nem vált be :( Kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta 5 éves korig nem foglalkoznak vele, amúgy valszleg örökletes, állítólag vmi hormon hiányzik, ami éjszakára besűrítené a vizeletet.

A kérdezőnek pedig bocsi az off-ért! :)

2010. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!