Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkéstem a közgyóggyal?

Elkéstem a közgyóggyal?

Figyelt kérdés

tavaly ilyenkor tartós betegséget állapítottak meg a kisfiamnál,háziorvos meg is irta a közgyógyhoz a papírt.Utána sok minden történt(válás,költözés,ujraköltözés,stb) és ez kimaradt az elintéznivalók közül.

Most elintézném,de nem tudom érvényes-e a papír amit a háziorvos irt,mert lezárt boritékban adta oda.


2012. ápr. 8. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérj egy másikat a háziorvostól, biztos hogy van rajta dátum, az pedig lejárt. Még a hosszabbításnál is figyelnem kell, hogy beleférjek az 1 hónapos intervallumba, mert lejár.

Buta vagy, hogy eddig nem csináltattad meg, már egy éve ingyen kapnátok a gyógyszereket, vitaminokat. Simán fel lehet írni antibiotikumot, lázcsillapítót, C vitamint, mindent közgyógyra, minden gyógyszernek meg van a "közgyógyos" változata.

Mindenképpen intézd el!

2012. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,csak annyira ciki ezt megmondani a dokinak,tudom én vagyok a hibás,de akkoris...
2012. ápr. 8. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Te tudod, ciki vagy nem, ingyen gyógyszer vagy nem....

Az is ciki lesz, mikor a kisfiad gilisztás lesz, vagy lábgombás, stb.

Vegyél fel pókerarcot és írasd meg még egyszer a papírt és kész! Megéri! Mit meg nem tenne más, hogy ilyen juttatást kapjon, hidd le!

Az egyik lányom beteg, neki van közgyógya, így pontosan tudom, hogy mennyit takarítunk meg a gyógyszerek felírásával.

2012. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérj új papírt. A régi már nem jó, mert max. 30 naposat fogadnak el, ha jól emlékszem. Egyrészt lehet, hogy a doki már nem is emlékszik, hogy egyszer már kértél, ha mégis és rákérdez, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy sajnos nem volt alkalmad ezt intézni, de ettől még szeretnétek igénybe venni.


A közgyógy kártyát 2 évre fogjátok kapni.

Mi leginkább tápszerre költöttük a rajta lévő pénzt, de sok gyógszerre ill. fizetős oltásra is jó lehet. Persze lesz egy csomó minden, amit meg kell venned, mert nem lehet közgyógyra kérni (csak azt, ami rajta van a közgyógy listán). Pl. Cebiont meg hasonló vitaminokat, nem vényköteles orrrcseppet, stb. ezeket nem lehetett közgyógyra kérni, csak amit az orvos receptre írhat fel, de ott is majd figyeljetek, hogy a közgyógy rublikát ikszelje be.

2012. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget:)

igazából nem is tudom mit irhatott a doki a papirra,ugy tudom felirta vmit h mennyit és mire kapjuk(nem tudom pontosan) de állandó gyógyszereink szerencsére nincsenek,és a tápszer is lassan elmarad.

2012. ápr. 8. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:

off

c-vitamint??? mi sosem kaptunk receptre c-vitamint, simán se, nem még közgyógyra :(

pedig 10 éve van..

2012. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a C vitamint írta.

Ikreim vannak, egyik sérült, neki van közgyógya, nekünk is több mint 10 éve.

Ezt a C vitamint évek óta feliratom, és annyit kapunk, hogy bőven jut mindkét lánynak a napi 1 tabletta. Most is van a fiókban 3 dobozzal.

Amúgy pár évente cserélik, hogy épp melyik íratható fel, most ez a fajta jár.

Itt a link:

[link]


Oda is van írva, hogy közgyógyra íratható.

Én minden hónapban kérek egy dobozzal, az pont elég a 2 lánynak, mert 60 darabos, de persze sokszor elfelejtjük, ezért halmozódott fel:)

2012. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk például olyan tartós betegségünk van hogy nincs állandó gyógyszerünk,évi kemény 6000Ft a keretünk.Túl sok mindent nem lehet rajta venni,1-2 betegségnél ki is merül...de hát sok kicsi sokra megy.
2012. ápr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4. hozzászóló voltam. Nekünk is havi 6000 Ft a keretünk. Sajnos olyan gyógyszerárak vannak, hogy nem nehéz elkölteni.

Most már nekünk sem nagyon kell a tápszer, mert már csak reggelire issza, egyébként "rendes" ételeket eszik.

Viszont 1x kellett már antibiotikum, azt fel lehetett íratni, ill. a vaníliás HA-s pépet is, SINLAC-ot is lehet közgyógyra venni. Az orvos biztosan jobban tudja, ha nem, akkor pedig meg lehet nézni a rendszerben (patikában is meg tudják mondani, mit lehet közgyógyra kérni).

2012. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!