Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy ideig...

Terhesség alatt egy ideig vagy épp végig dohányzó kismamák, mi a véleményetek erről, elkéstem már ezzel?

Figyelt kérdés
Jövő héten leszek 20 hetes kismama és már többször is megfogadtam, hogy le fogok szokni a dohányzásról. Volt olyan, hogy napokig nem gyújtottam rá, de ha jött valami ami miatt hihetetlenül ideges lettem, rágyújtottam egy cigire ami bár megnyugtatott átmenetileg de a lelkiismeretfurdalásomat egyre csak növelte! Most nagyon erősen megfogadtam magamban, hogy holnaptól egyetlen szál cigit sem fogok elszívni. Naphosszat olvasgattam azzal kapcsolatban, hogy milyen káros hatásai vannak ennek,rengeteg oldalt átböngésztem, hogy igenis vegyem már komolyan, hogy mennyire gonosz dolgot teszek ezzel! Mindig nagyon gyötör a lelkiismeretem ha éppen rágyújtok és le akarom tenni. Szerintetek félidőnél már elkéstem ezzel? Van még esély arra,hogy "helyrehozzam" amit elrontottam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:31
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Károkat eddig is okoztál a magzatnak, de ha le tudod tenni, akkor könyörgöm, tedd le!!! Nem érhet annyit az a rohadt cigaretta, hogy tudod, a babád odabent nem érzi jól magát tőle! :((( Ha innentől kezdve nem gyújtasz rá, már nagyon sokat teszel a babádért!!!
2011. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tudtam az első három hónapban letenni, de utána nem úgy álltam hozzá, hogy holnaptól nem gyújtok rá. Nem is mondtam a páromnak, hogy na én most leszoktam, csak hogy most nem gyújtok rá, pedig megvesztem érte. Szotyiztam helyette, meg gyümölcsöt, zöldséget ettem , mikor megkívántam a cigit, pl. sárgarépát rágcsáltam. Kb. 1 hétig nagyon vágytam rá, utána egyre kevésbé. Most már 3 hetes Manóka, szoptatok, úgyhogy semmiképp nem, de amúgy sem kívánom. Szerencsére makk egészséges, időre született átlagos súllyal. De ha baj lett volna, sose bocsájtanám meg magamnak.

Sok sikert és kitartást, próbáld ki a gyümölcs-zöldség rágcsálást. Ne add fel, ha úgy gondolod, rágyújtanál, gondolj arra, hogy még egy órát ki kell bírnod, nézz filmet, csinálj valamit.

2011. ápr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%

Le leszek pontozva, de nem érdekel.


Egyszer beszélettem erről egy orvossal, aki a következőket mondta:

Legjobb, ha sose dohányoztál,

Ha dohányzó nő gyereket szeretne, akkor az a lejobb, ha előbb leszokik, és csak utána esik teherbe (erről te már lekéstél)

Ilyen esetekben a leszokás csúnya megvonási tüneteket okozhat, és az is ártalmas, ráadásul ha 2-3 hét megvonási-hiszti után rájössz, hogy mégsem megy a leszokás, akkor valószínüleg "bepótolod a lemaradást"

Ha nem szívsz nagyon sokat, és nem szívsz nagyon erőset, akkor inkább ne stresszelj ezen!

Ha tudsz, akkor válts még könnyebb cigire, ha tudod, akkor csökkentsd az adagodat, sőt akár abba is hagyhatod, de ne akarj mindenáron leszokni! Visszacsinálni már nem tudod azt, amit eddig ártottál, de még hátra van a szoptatás, a csecsemőkori illetve gyermekkori passzív dohányzás... szóval még bőven ronthatsz a helyzeten, és ha szépen nyugisan le tudsz szokni, akkor az még most is szép dolog, és a jövő hónapban is szép dolog lesz.

2011. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Nem, nem szeretnék váltani semmilyen gyengébb cigire, úgy ahogy van elszeretném törölni ezt a szokást az életemből. Egyébként pedig az egyik előttem válaszolónak... Addig rendben, hogy jogos volt, hogy elmondtad, hogy mit is okozok ezzel, de ahhoz, hogy sértegess, nincsen jogod. Nem azért fordultam ide tanácsért, hogy a földbe legyek döngölve, hanem, hogy segítséget kaphassak már nem azért. Fiatal vagyok még, főiskolán tanulok, eddig meglehetősen sokat dolgoztam is mellette, a babát nem terveztük de jött és megtartottuk mert az abortuszt egyikőnk sem pártolja. Én nem tartom magam rossz embernek, mert bár a körülmények néha igazán megkeserítik a mindennapjaimat, mindig küzdök a jobbért. Ezzel az egy dologgal nem tudtam eddig elszámolni és bármennyire nem hiszed igenis volt lelkiismeretfurdalásom és van is, de nem kötelező elhinned elég ha én tudom! Biztos, hogy már jóval hamarabb le kellett volna tennem, de nekem csak most sikerült mert egy akarat gyenge ember voltam. Pont ezért nem ítélkezem más embereken, mert nekem is vannak olyan dolgaim amire nagyon nem vagyok büszke! Ez például egy ilyen dolog.

A többi válaszért mindenesetre nagyon hálás vagyok!

2011. ápr. 4. 00:32
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

És gondolom állítod ezek után, hogy a cigi nem drog és nem lehet hozzászokni? Teljesen és totálisan függő vagy. Ehhez erő kell, hogy megszabadulj, de ha egyedül nem megy, akkor segítség.

Egyébként ha olvastál oldalakat, akkor tudhatod, hogy a dohányzás a magzat agyára káros az oxigénhiány miatt, nincs ember a földön aki meg tudná mondani okoztál e károkat vagy helyrehozhatóak ezek egyáltalán. És gondolj erre, milyen lelkiismeretfurdalásod lesz, ha a gyerekednek lesz valami egyébként hétköznapi baja, mondjuk asztma és azt kérdezik Dohányzik/dohányzott anyuka? Soha nem törlöd ki a fejedből, hogy te okoztad, holott majdnem biztos, hogy nem is. De a kétség ott lesz, mindig, kitörölhetetlenül. És egy cigi nem fogja ezt megoldani.

szokj le, mindenképp jót teszel magadnak is és a babádnak is.

2011. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mit szívsz, és naponta hány szálat?
2011. ápr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Az már dicséretes,hogy le akarod tenni a cigit...előbb kellett volna,de ezen már kár rágódni,ha ezen agyalsz,azt a kisbabád is megérzi odabent. Szerintem minden erőddel azon legyél,hogy még esélye se legyen a cigarettának. Tény,hogy ez nem egyszerű,de gondolj a kisbabára, gondolj arra,mennyire jó lesz,amikor majd kell pöfékelsz...szerintem menni fog! :)

Minden alkalommal,amikor rágyújtanál,képzeld el,mit érezhet a picur "neee,megint füst" vagy "Anya.Ha egyszer kimegyek innen és legalább 22-es méretű lesz a lábam, fenékbe billentelek..." :D :) Sok sikert és jó egészséget Nektek!

2011. ápr. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
előző vagyok,úgy értettem milyen jó lesz,amikor majd nem pöfékelsz.
2011. ápr. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le, amint tudod! Drukkolok, hogy sikerüljön! Nagyon sokat árthatsz a babának, mint már az előttem szólók is ecsetelték. Azt nem tudom, hogy tudtad-e, hogy a bölcsőhalál oka is lehet a dohányzás. Persze nem tudják pontosan, hogy mitől van a bölcsőhalál, de az bizonyított tény, hogy dohányos szülőknél gyakrabban fordul elő. Nem akarok pánikot kelteni, ne haragudj, de úgy éreztem ezt tudnod kell!
2011. ápr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor! Én is megkérdeztem a dokim, mert sokat hallottam,hogy jobban árt a megvonási tünet. Erre mondta,hogy ez kb. 1000 nőből egyre igaz, a többi sajnos csak duma,hogy miért nem teszi le!

Mi most tervezünk babát. Arra nem vagyok büszke,hogy nem tudtam hamarabb letenni, pusztán 3 hete nem cigizek, bár még nem is vagyok babás. Nem szívtam keveset, soha életemben nem bírtam ki 3 hétig, most mégis bírom. Nem mondom,hogy nem rossz, de ez az akaraterő. Ahogy sokszor majd a gyerekhez is kell. Ha ezt nem bírom ki, akkor hogy fogom,ha véletlenül mondjuk hasfájós lesz és sír egész éjjel és nem alhatok? Vagy még ezeregy dolgot mondhatnék, amihez meg kell erőltetnem magam!

Nekem is van sajnos elég stressz az életemben, és az elmúlt 5 napban csak kb. 50-szer jutott eszembe,hogy de rágyújtanék, de nem tettem! Nem mentem ki magam sem azzal a sz@r dumával,hogy jaj de ideges vagyok, sem azzal,hogy lehet,hogy jobb lesz majd a babának, ha néha rágyújtok!

Tessék letenni a bagót! Inkább egyél helyette. Inkább hízzál 5kg-val többet,mint hogy bármi baja legyen a babának!

2011. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!