Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van ha olyat mond ami nem...

Mi van ha olyat mond ami nem is igaz? 4 éves. A fiam ha rosszat csinál elkezd kiabálni, hogy ne üss meg, meg hogy félek, holott sose ütöttem még meg, tök kellemetlen főleg nyilvános helyen.

Figyelt kérdés
Sose ütöttem még meg. Ráadásul az egy dolog hogy olyankor hogy néznek ránk az emberek (látszik a tekintetükből hogy jaj szegény kisfiút biztos verik otthon) de még az óvónők is full komolyan veszik az összes válaszát a gyerekeknek. Csak az én 4 évesem szeret mellébeszélni néha? Kérdezik tőle az oviban hogy szoktak neked otthon mesélni? És akkor válaszolja hogy NEM!! Holott minden este a fél könyvet kiolvastatja, meg hogy szokott e otthon gyümölcs lenni és mondja hogy nem. Az óvónők meg el is hiszik és aztán hozzák fel a témát szülőin.
2012. ápr. 9. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Furcsállom az óvónőket, hiszen pont nekik kéne tudniuk, hogy ez a korosztály összevissza beszél, néha a valóságot mondják, néha azt, ami épp eszükbe jut, amiről fantáziálnak, hallottak róla egy másik gyerektől a játszótéren, pl. a ti esetetekben a verésről vagy tv-ben látták.
2012. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem nem csak a te gyereked.egy ismerősöm fia az meséli fél az apjától mert ő bántja és nem szereti,ismerem sosem bántotta.ő is 35,5 éves.ki lehet ám ezt játszani,ha pl a mesénél rá kérdez az ovónéni,na és melyik mese a kedvenced,rögtön rá vágja melyiket szoktad többször olvasni és már ki is derült füllentett.a hátulról jött kérdések mindig zavarba ejtik a gyereket,és automatikusan mondja az igazat.az óvónőknek ezt tudni kell.el fog múlni ez is egy korszak,mindekinek lesz van és volt ilyen a gyerekének.ezért kell megtanulni jol reagálni és jol kérdezgetni.
2012. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ez az, de most ezt én magyarázgassam az óvónőknek akiknek ez a szakmájuk? Főleg hogy az én fiam olyan hogy ha nem akar válaszolni a kérdésre mert nem is figyelt akkor automatikusan rávágja hogy nem, vagy igen. Holott nem is figyelt miről van szó.
2012. ápr. 9. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyem 5 eves es most pl allandoan kamuzik. Szinte semmit nem lehet elhinni neki. Mond nekem valami rosszat az apjarol, pl hogy apu nem engedi hogy vacsorazzon, es kozben nem is igaz csak azt akarja hogy en csinaljak neki, de megsem ezt mondja. Meg mondja hogy o volt itt vagy ott, de hat nem lehetett ha mi nem vittuk. Mindig azt mondom neki ilyenkor hogy megkerdeznetem apat, ovoneneit stb?? Es ha azt mondja hogy ne akkor tudom hogy kamuzik. A betegsegeknel a legrosszabb mikor nemreg ( nem tudom honnan szedte) rendesen ugy beszelt mintha vakbele lenne olyan tuneteket mondott. Meg kellett fenyegetnem korhazzal meg egy vagon szurival, hogy bevallja hogy nem is faj semmije.
2012. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja hát igen ez a szimulálás nálunk is megy...:( Múltkor elkapott egy ilyen hasmenős vírust sajnos velünk aludhatott, és rákapott erre, azóta egyfolytában azt mondja fáj a hasa ha fáj, ha nem, meg hogy mindjárt hányni fog...holott nem.
2012. ápr. 10. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!