Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, akinek vegyes...

Van olyan, akinek vegyes csoportba jár a gyereke, de rossz tapasztalatai vannak vele, és megbánta, hogy ide íratta?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok negatív véleményeket a vegyes csoportról, de mindig csak olyanok írják, akiknek nem is olyanba jár a gyerekük, csak hallottak ezt-ezt. Arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e itt olyanok, akik ténylegesen tapasztalták a vegyes csoport hátrányát?
2012. ápr. 10. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
az én lányom vegyes csoportba jár! Semmi rosszat nem tudok mondani róla. Ugyan ugy foglalkoznak a gyerekekkel van hogy külön "csoport" szerinti foglalkozás van nekik az ünnepségeken közösen lépnek fel. A kicsit is ugyan oda íratom ő októberben megy oviba a nagy meg szeptemberbe suliba :)
2012. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is csupa jót tunék írni róla.

Van külön foglalkozás és csoportos foglalkozás is.A nagyok tanítgatják a kicsiket és rendkívül ügyesen mondjuk, enni,wc-használatra ügyességi feladatokban.A nagyobbakban pedig hamarabb kialakul a felelősségérzet és a tisztelet a kicsik iránt.Ha ügyetlenebbek akkor nem nevetik ki,hanem megmutatják,hogyan kell.Az én lányom imádta és a fiam is abba az oviba megy majd.

2012. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam is vegyes csoportba járt. Nekem az érzelmeim „vegyesek” lettek a végére, de alapvetően jónak tartom, mert sokkal életközelibb, mint a kortárs csoport, ráadásul ebben a korban még nagyon nagy eltérések lehetnek a gyerekek fejlődésében, és jó, hogy akinek az jön be, játszhat/munkálkodhat a nagyobbakkal vagy épp a nála kisebbekkel.

Viszont nagyon számít az óvónő (nyilván mindenhol, de szerintem itt még inkább). Sajnos nálunk kétszer is volt óvónőcsere „felsőbb utasításra”, és elvitték azt, aki imádta a vegyes csoportot, majd hoztak olyat, aki nehezen szokta meg. Márpedig az tény, hogy itt tudni kell kezelni egyszerre a kicsiket és a nagyokat is, illetve azt, hogy év elején vannak „beszokósok”, de nagyon is, akiket nem lehet emiatt elhanyagolni, be kell vonni őket a kicsik istápolásába. Egyébként csak az óvónőcserék miatt mondom, hogy fenntartásaim vannak, ha maradt volna végig az első, akkor semmi gondom nem lenne.


Azonban volt olyan nálunk, aki azért vitte el a gyerekét az iskola előtti évben, mert „nem készítik fel rendesen az iskolára”. Hát, én nem tudom, kell-e egy szerencsétlen óvodást készítgetni, lehet, hogy van gyerek, akit kell, az enyémnek bőven elég, amennyit foglalkoztak vele. (Mondjuk szerintem az oviban nem kellene még a gyerekeket midnenféle tanfolyammal, különórával nyüstölni, épp elég lesz majd az suliban.)

De tény, hogy van, aki ezt a vegyes csoport hátrányának tulajdonította.


Ahogy olyan hangokat hallottam már, hogy miért nem mennek több helyre a gyerekekkel – nyilván ez is másképp működik, mert nem lehet egy 3 évest még úgy elvinni valahová, mint egy 6 évest, de nálunk azt csinálják, hogy az óvodában lévő két csoport nagycsoportosait összecsapják, és nekik vannak külön programok.


Szóval szerintem is jó a vegyes csoport, ha jó az óvónő, direkt szereti ezt a helyzetet. Ahogy előttem írták, a kicsik nagyon sokat tanulnak a nagyoktól (hiszen ebben a korban az utánzás a legfőbb tanulás), a nagyok pedig toleránsak, segítőkészek a kicsikkel (ha jó az óvónő, és el tudja érni), az én fiam pl. büszkén mesélte, hogy megvédte az egyik ovistársát egy nagyobb fiútól egy ovis program során, vagy hogy őt kérik meg az óvónők, hogy kösse be XY cipőjét (és amellett, hogy ezzel az ügyes óvónő kis segédet kap, a gyerek ettől fontosnak, ügyesnek, nagynak érzi magát, nől az önbizalma).

2012. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam aki igen eleven 3 évesen került be a vegyescsoportba ,ott nagy hangsúlyt kapott a legnagyobbak iskolára való felkészítése.

A kisfiam nem tudott megülni,rettenetesen nyugtalan és izgága volt,nem volt képes részt venni a csoportfoglalkozáson,ezért folyton bűntetésben volt.


Később kiderült,hogy hiperaktív és a legkevsébé sem tett jót neki,hogy olyan viselkedést vártak el tőle 3 évesen ,mint amit még most lassan 6 évesen sem képes teljesen betartani ,a magatartásproblémáit súlyosbította,hogy haraggal ,ellenségesen álltak hozzá ,mert irritáló volt ahogy viselkedett és emiatt egy idő után már ő is elkönyvelte magát rossznak .


Jobb lett volna ha nem vegyescsoportba járt volna ,neki is és az óvónéniknek is ,mert így nem zavarta volna a legnagyobbak iskolára való felkészítését.


Évveszes ,jövőre már őt készítik majd fel az iskolára

:-) ugyanabban a vegyescsoportban ahol kezdett,az óvónénik azért láttják,hogy rengeteget változott az évek alatt annak ellenére is,hogy hiperaktív könnyebb vele sokkal.

2012. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem fogom vegyes csoportba íratni, ugyanis nem teszem ki magam és a gyereket sem annak az esélynek, hogy az óvónő nem tud differenciáltan foglalkozni a gyerekekkel és ez miatt gond lesz.

Tehát én annak a híve vagyok mint a mi időnkben, hogy korcsoport szerint legyenek a foglalkozások.

A nagyobb gyerekek többsége már nem alszik pl. ebéd után, a kicsik igen. Nem akarom, hogy azt lássa a gyerekem, hogy jaaaa, nem muszáj aludni?!

Fel lehet mászni egy magasabb mászókára is mert a másik gyerek felmászott (aki monjduk már 5 éves)..

Szerintem az óvónőknek is sokkal fárasztóbb ez a fajta pedagógiai módszer.

És persze sokkal jobban igényli egy ilyen kis gyerek 3 éves a felügyeletet, törődést. Nem szeretném, ha egy idősebb gyerek tanítaná meg erre-vagy arra mert az óvónőnek nincs ideje....


Ez az én véleményem persze..

2012. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jó óvodába van a gyerek, akkor előny, ha rosszban, akkor lehet hátrány, de rossz oviba nem szívesen adja be a gyereket a szülő..


önkéntes voltam amúgy vegyes csoportú óvodába, és szerintem sokkal jobb a vegyes csoport,de az a jó, ha minden korosztályból van több gyerek, hogy legyenek kortársai mindenképp.

foglalkozáskor gyakran voltak a gyerekek külön helyen, hogy ne zavarja a többi.

de mindenképp előny, hogy a kicsik sokat tudnak tanulni a nagyoktól, valamint, a nagyok gyakran segítenek a kicsiknek, így ez őket is mindenképp segíti (segítőkészség, szocializáció...). az is jó, hogy a kicsik azt is megtanulták, hogy mondhatnak "nemet" a nagyobbaknak, ez segíti őket, hogy meg tudják magukat védeni, önállóbbak legyenek. ( a nagyok, meg, így azt is megtanulták, hogy ne uralkodjanak a kicsiken).

2012. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Végülis vegyes csoportba írattam a fiamat, 2 hónapja jár, eddig nem tapasztaltam negatívumokat. Sőt, úgy látom, hogy az óvónők részéről is több idő jut a kicsikre, hiszen nem 25 gyereket kell egyszerre öltöztetni, pisiltetni, pátyolgatni, csak azt a néhány 3 évest, a nagyobbak már önállóbbak. 7 kiscsoportos korosztályú gyerek van a csoportban, ez jó arány szerintem.

2012. nov. 26. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!