Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiket farfekvés miatt (vagy...

Akiket farfekvés miatt (vagy más miatt) császároztak, mik a tapasztalatai, nagyon rossz volt?

Figyelt kérdés
Én eddig nem féltem a császártól, de kíváncsiságból megnéztem egy videót,hogy hogyan zajlik, és teljesen elképedtem, lesokkolódtam, pedig nem ez volt a cél, csak hogy felkészüljek. Most már rettegek :( Halálfélelmem van!
2011. jan. 26. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kétszer túléltem,ne aggódj!
2011. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem farfekvéssel császároztak,első baba volt és én is nagyon féltem,kb. 4-5 kérdést ki is írtam:-)

De végül nem volt annyira szörnyű pedig nagyon féltem hidd el,én is nézegettem a videókat!

Ha gondolod kérdezz bármit!

Ügyeletesnél szültem.

2011. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát...igazából elég sok minden érdekel. :) Hogyan zajlik a műtét? Mennyi idő? Tényleg érzel mindent közben? Meddig kell feküdni utána? Láthatom a babám? Ilyenek...
2011. jan. 26. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem a barátnöm szült 2 hónappal utánnam császárral.


Èn azt mondtam neki, hogy gondoljon bele a gyerek tuti nem lesz oxigénhiányos, nem fog sérülni a szülés közben. nem kell attól rettegnie hogy mikor esik le a szívhang amikor már a szülöcsatornában van és nincs már választás. nem fog repedni, nem fogják varrni és nem kell a gyereket vákummal tartani.


Nekem marha nehéz volt a kitolási szakasz, így császár párti lettem. másfél órán keresztül toltam a babát de nem jött, nyomták és a végén úgy húzták ki (vákummal). olyan elkeseredett voltam hogy már zokogtam és remegtem a végén. habár baj nem lett, szép szívhanggal végig csinálta a babám, de soha többet ilyen nehéz szülést. örülj a császárnak.

2011. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Második vagyok!

Nekem programozott császár volt 4 hónapja medencetartás miatt.

Befektettek,elvégeztek mindenféle vizsgálatot(UH,manuális vizsg.ctg) és másnapra én voltam a második műtét,időpontot nem mondanak mert bármikor becsúszhat egy sürgős,és akkor csúszik a dolog.

Nem indították meg a szülést,reggel kaptam egy beöntést és vártam míg hív a nővér,akkor elsétáltam a szülészetre,ott előkészítettek és és utána műtő.

Katétert kaptam ami kicsit fájt:-S

A műtét kb 30 percig tartott,de már úgy 20 percnél a babám nem volt ott mert megszületett,kivették utána rá 5 percre behozták megmutatni miközben varrtak össze.Először apuka látta,én csak akkor láttam egy pillanatra mikor kiemelték.Abszolut nem érezni semmit csak matatásokat meg néha nyomást de nem fáj egy kicsit sem!!!

A műtét maga nem fáj csak utána,de az is 8-10 óra és elmúlik!

Reggel 10 kor műtöttek és este 7kor már mennem kellett zuhanyozni,ott majdnem összecsuklottam de még akkor elmentem a babámért megnézni mert nem bírtam ki!!

Bármikor és bármeddig veled lehet a baba de mivel nem szabad felkelni műtét után 8 órán át kb.ezért nem lesz ott hisz nem tudnád ellátni,de utána a fürdetés és vizit kivételével mindig velem volt!!!

És kell is hogy veled legyen a szoptatás miatt!

Ja,Budapesten az Uzsokiban voltam.

Minden jót!

2011. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ha már ilyen videó nézős vagy: én is néztem ilyen videókat,de a császár videón se tűnt olyan durvának,mit egy "normál" szülés.Eleve: nincs közben szenvedés...

Szerintem ha bírod,nézz meg egy hüvelyi szülésről készült videót is.Én így tettem és már nem is volt olyan borzasztó a császár látványa utána.

Bár igaz,hogy én eleve császár párti vagyok/voltam mindig is(anyukám szülési problémái miatt részben,a születésemnél gondok voltak és nem tudja tartani a vizeletét se és sajnos a székletét se rendesen."Pelenkázza" magát.A nemi élete az elmondása szerint 15 év! után lett tűrhetőbb,de nem élvezi a mai napig)Anyukám engem 17 évesen szült,én 21 éves vagyok,anyukám 38 most.

2011. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne félj tőle, szerintem nem vészes, bár nekem 10 óra vajúdás után inkább megkönnyebbülés volt. Kicsit nagyobb (38cm) fejkörfogattal született a kislányom, és nem fért be a szülőcsatornába, ezért volt szükséges a műtét. Kb. 1 órán át tartott, aminek félidejénél vették ki a babát, aztán már csak engem "raktak" össze:) Tényleg mindent érzel, de egyáltalán nem fáj. Nekem a fejem felett álló anesztes még kommentálta is a történéseket. Undorodom minden ilyesmitől, de nem zavart, mert csak a babára tudtam koncentrálni. Reggel 8-kor szültem, délután 4-kor kellett felkelnem sétálni. Mivel sikerült, kivették a katétert. Az este még nem volt az igazi mozgás szempontjából, reggel is nehezen keltem fekvő helyzetből, de aztán egyre könnyebb lett. Nem is hagyhattam el magam, mert ott volt velem a csodaszép kislányom!

Ne nézegesd ezeket a videókat, és főleg ne rettegj! Nagyon sokan túlestünk már ezen! Kitartást és ne rontsa ez el a babavárás örömét!

2011. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy miután kivették, elvitték a babát felöltöztetni... aztán már hozták is oda hozzám, hogy puszilgassam csak meg nyugodtan! Hihetetlen élmény volt!!!! (bár nyilván össze sem lehet hasonlítani a rendes szülés utáni első közvetlen kontaktussal)
2011. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. És még annyit szeretnék kérdezni,hogy a császárosoknak tényleg tovább kell bent lenni a kórházban? Hány napot?
2011. jan. 26. 20:59
 10/12 kutyák és macskák ***** válasza:
A spontán szülésnél általában 3 nap a császárnál 5 nap az ajánlott kórházi bent tartózkodás, de ezt sok minden befolyásolja pl.: sárgaság. Az előző válaszadók között volt egy amin egy picit elgondolkoztam! Azt írta, hogy az ő születése problémás volt, és az édesanyja egészségi és egyéb károsodást szenvedett mikor őt szülte. Szerintem nem kell ezen elcsodálkozni, hiszen egy 17 éves lány szervezete még fejlődik, és nem alkalmas a szülésre . Ennek ellenére sokan szülnek túl fiatalon. Ha bárhol ezzel a témával találkozunk mindenhol azt mondják a szakemberek, hogy az ideális életkor a szülésre 20-25 év. A szülés egyik formájától sem kell félni, én megéltem mindkettőt és bátran állíthatom, egyik sem jobb a másiknál! Ez ezért, az meg azért ajánlják.
2011. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!