Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az okos törvényhozók, ismét...

Az okos törvényhozók, ismét nem a gyerek a fontos. Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Ma voltam beiratni a gyereket az oviba, és ott füstölgött a vezető óvónő, hogy milyen buta törvényeket hoztak. Ugye 3 éves kortól kötelező felvenni az összes helyi gyereket. Eddig 130 %-kal dolgoztak, de most ezt is megszigorították. Max. 25 gyerek. Azt mondta, épp annyi van most a faluban. Mi van, ha mondjuk valaki ideköltözik még egy kisgyerekkel? Fel kell venni, de 25-nél nem lehet több? Mégis hogyan?

A másik meg az, hogy mivel az ovikat nem akarják bővíteni, ezért másképp akarják megoldani, hogy ne legyen annyi gyerek: 6,5 éves kortól kötelező iskolába menni. Már nem lesz iskolaérettségi vizsgálat, életkor szerint minden gyermeknek mennie kell az iskolába. Ez a gyerek érdeke? És ha nem iskolaérett? Jobb lenne neki még egy évet játszani az oviban, mint hogy az iskolában megbukni. Mert az már kudarcélmény, mert az már megbélyegzés. Én személy szerint nem szeretném, ha azért bukdácsolna a gyerekem végig az iskolában, mert pár hónapot kellett volna még várni az iskolakezdéssel.

Nem értettem sosem, ha nincs elég hely az oviban, akkor minek kellett 3 éves kortól kötelezővé tenni? Az egyik indok épp az volt, hogy sok gyerek nem lesz iskolaérett, ha 5 évesen kezdi szokni a közösséget. De akkor most már nem is számít, hogy iskolaérett-e vagy sem. Ezek is össze-vissza beszélnek, és nem gondolják végig, hogy mit csinálnak.


2012. ápr. 10. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már szóhoz sem jutok! Sem a gyerekek, sem a szülők, sem a pedagógusok érdekeit nem nézzik. Te még szerencsésnek mondhatod magad, hogy van helye a gyerekednek az oviban. Én is szerencsés vagyok, mert járhat oviba a gyerek 3 éves korától. Itt nálunk, igaz ez egy nagyváros, 400! gyereknek nincs hely az oviba. Van, aki az 5éves gyerekét 3 faluval arébb viszi oviba busszal, mert neki ugye kötelező már oviba járnia, de csak délelőtre mehetnek!
2012. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az, de akkor hogy járnak dolgozni? Aztán meg sírnak, hogy alacsony a foglalkoztatottság, meg a nők nem szülnek gyereket.
2012. ápr. 10. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Több oldalról is meg lehet a kérdést közelíteni, persze mindenhogy a gyerekeknek okoz a legtöbb gondot.

A lányomat tavaly nem vették fel az oviba, mert olyan sok gyereket tartottak vissza az oviban. A nagycsoport 90%-ról beszélek. Szerintem az sem normális, hogy ennyi 6,5 éves nem éri el az iskolaérettséget. Ráadásul komoly gondot okoz azoknak, akiknek a gyereke elmúlt 3 éves, megszűnik a gyes, de nincs hova tenni a gyereket napközben, míg anyuka dolgozik/dolgozna.

Nekem személy szerint tetszenek azok az országok, ahol a gyerekek 5 éves kortól járnak egy óvoda-iskola keverékéből álló intézménybe, ahol felkészítik őket a iskolára, írni és olvasni tanulnak játékosan.

Nálunk túl nagy a szakadék a "csak játszós" ovi és a 6x45 percig "ülj nyugodtan" között.

2012. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem iskolaérett? Én pislogok nagyokat, hogy úgy kell menni iskolába, hogy tudnak Írni, számolni. Anno én ezt elsőben tanultam, maximum egy keveset tudtam.
2012. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy van a törvény, hogy 2014. január 1-től kötelesek felvenni a 3 éveseket az oviba? Gondolom úgy tervezi a kormány, hogy addig majd rengeteg óvodát építenek. Hát nem tudom. Ha, ha , ha...

Rajtunk bizony az sem fog segíteni. Lányom fél év múlva tölti a 3-at, tudom, hogy nem fogják felvenni, mert egyetlen óvoda van kb 10 ezer fős városrészre. Hihetetlen!

Én is maximálisan fel vagyok háborodva, hogy teszik sorra tönkre az országot.


Kicsit más téma, de ma tudtam meg azt is, hogy a kiemelt családi pótlékhoz az orvosi igazolást sem mindegy már, hogy melyik szakorvos állítja ki, mostantól ott kell keresnem egy neurológust ahol lakunk, pedig a Heim Pálba járunk gondozásra. Most fel kell kutatnom egy vadidegent, aki nem is ismeri a gyereket, hogy ugyan már, töltsön ki nekem egy papírt, mert a MÁK épp ezt kéri. Nem is értem, azért mert abban a városban, vagy kerületben lakunk mint ahol a neurológus dolgozik, miért jobb az ő pecsétje, mint mondjuk a Heim Pál kórházban dolgozó neurológusnak?! Azt sem tudom, hogy kezdjem.

2012. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jelenlegi szabályozás szerint, ha a szülő beadja, akkor köteles az ovi felvenni 3 éves kortól (ha nappalra szobatiszta) de még nem köteles a szülő beadni 3 évesen, csak 5 évesen

majd 2014. szeptemberétől lesz kötelező 3 évesen beadni

2012. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahol a gyerekek 90 %-át visszatartják az oviban, ott biztos az óvónővel is baj van. Rosszul mérte fel a gyerekeket. Na, de azért nem ez az általános! Valóban azért csinálják, hogy több hely legyen az oviban, na de akkor ez a megoldás? Az iskolai követelményeken meg nem változtatnak. Én ki vagyok azon akadva, hogy már második osztályban ilyeneket tanulnak, hogy képző-jel-rag. Aztán persze még középiskolában sem értik. Minek ezt?

Több ovi kéne, nem az a megoldás, hogy aki betöltötte a 6-ot, az menjen iskolába, és kész. Ha ott kell évet ismételni, az sokkal nagyobb törés a gyereknek.

Egyébként én most úgy vagyok, hogy a 2 éves gyerekemre nagymama fog vigyázni, mert nem tudom hova tenni. Bölcsi aztán pláne nincs sehol. Remélem 3 éves korában felveszik, mert nem akarom, hogy iskoláig a nagymama vigyázzon rá. Vagyis el sem vállalná.

2012. ápr. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!