Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 3 éves, lassan fél...

Kisfiam 3 éves, lassan fél éve kenjük az orvos által felírt krémekkel, testápolókkal. Azt mondja ételallergia, de nem tudjuk mire lehet allergiás, mindig ugyanazt eszi. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológusnál jártatok?

Diétáznia kell sajnos...kemény, de végig kell csinálni. Ha nem jár óvodába, akkor egyszerűbb, mert nem látja a többi gyereket mindenféle finomat enni. És hát a szülők is csak suttyomban ehetnek, vagy szolidaritásból tényleg csak azt amit a gyerek.

Amit én csinálnék, de hozzáteszem, nem vagyok orvos, viszont végig csináltam már saját magam miatt.

Elhagynám a fűszereket - csak só (ez a legkevésbé borzasztó, újra felfedeztem néhány ízt), a tejet (mindent amibe akár tejpor van) és a gabonát. Ez akár egy hónap is lehet, ha nincs javulás, akkor körbenéznék a megmaradt ételek között hogy mi az ami allergizál és azt is elhagynám. Utána szépen lassan elkezdeném újra bevezetni az ételeket, és megfigyelni mi történt. De ez még annál is lassabban, mint ahogy a hozzátáplálást kezdjük csecsemőknél. És mindig kicsi adagok.

Elhagynám a mosószert és az öblítőt, helyette mosódiót és ecetet használnék.

Nem használnék semmi fürdetőt, sampont, testápolót amiben laurit sulfate van..szóval áttérnék natur kozmetikumokra..kecsketej szappan, olvia szappan, shea vaj..

Vedd komolyan, mert nagyon el tud durvulni.

2012. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ekcémás?

mert ha igen, akkor egyáltalán nem biztos hogy ételallergia

de egy allergiavizsgálatot mindenképp kérjetek, mielőtt bármit tesztek

az én kisfiam ekcémás, de neki nem függ össze a kajával, hanem télen jön elő, a hideg és az alacsony páratartalom miatt

szteroidot is írt fel a doki? mert arra figyelj, hogy azt csak 3-5 napig szabad egyhuzamban használni

2012. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy egyszerű vérvétel és mindenre fény derül! pullmonológián végeznek ilyet vagy konzultálj a gyerekorvossal!
2012. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vérvétel, ám nem 100% az sem. Nekünk csak a tojást mutatta ki és mivel nem múltak a tünetek, el kezdtem agyalni, mi az amit napi szinten kap. Jelenleg a tejtermékeket vonom meg tőle pár napja, kezd javulni. Ha mégsem ez a ludas,akkor jön a liszt. Én magam elég sokmindenre allergiás vagyok, remélem a gyerek nem örökölte mindegyiket... Amúgy mik a tünetei?
2012. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítő válaszokat. A piros apró pöttyökön kívűl más tünete nincs,de azok a kukacán, fenekén is vannak. Egyébként nagyon jó ötleket kaptam tőletek.
2012. ápr. 12. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Légyszi számolj be a fejleményekről. Mi most készülünk ismét bőrdokihoz, mert a lábáról, hasáról eltüntek a kiütések, de a fenekén és a fügyijén még mindig ott vannak és nem hiszem, hogy csak a szteroidos krém a jó rá.


utolsó voltam

2012. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!