Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért beszélünk szinte önkénte...

Miért beszélünk szinte önkéntelenül is egyesszám harmadik személyben magunkról, amikor egy pici gyerekhez szólunk?

Figyelt kérdés
pl. "Apunak most el kell mennie, de siet vissza."
2008. ápr. 17. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert a gyerek is először így kezd beszélni önmagáról, valamint minket fog először ismételni. ha azt mondom neki, én elmegyek boltba, ő még nem tudja ezt átfordítani, hogy te elmész boltba; de ha így mondom, anya elmegy boltba, akkor ezt meg tudja ismételni. Szerintem ezért. Meg hogy megtanulja a nevünket :)
2008. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ez tényleg érdekes.

én pl. a kutyámmal is így beszélek :D

2008. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most, hogy így mondod, én meg a hörcsögömmel... :)
2008. ápr. 17. 11:26
 4/8 A kérdező kommentje:

a gyerek is így kezd?

Nekem még nincs, úgyhogy ez eddig nem tünt fel, de nem lehet, hogy csak azért csinálja így, mert ezt látja (hallja) tőlünk?

2008. ápr. 17. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerek is így kezdi, mert még nincs én-tudata, így magáról is egyes szám 3. személyben beszél eleinte :)
2008. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, hogy megtanulja a nevünket.
2008. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem nem


itt az utolsó elöttiírta hogy mert ninc séntudata.

na azért.

nem tudja mi a külömbség hogy te meg ö meg én. ö neveket titulusokat(apa, anya , mama, tesó) tud elöször felfogni, ha mindig azt mondod neki hogy Èn akkor Èn-nek fog hívni és kb 2 éves kora körül alakul ki az éntudat amikor már ö is azt fogja mondani hogy tied, neked.... ez az éntudat.

2008. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a vélaszokat, megint tanultam valamit. :)
2008. ápr. 22. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!