Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az miért van, hogy a kisgyerek...

Az miért van, hogy a kisgyerekek harmadik személyben beszélnek magukról?

Figyelt kérdés
Én is mindig harmadik személyben beszéltem nem tudom meddig( 6 éves koromig kb).Ez mitől Van? Ennek mi az oka? pl.Anyu szereted a te szandikádat? Szereted a szandit, ugye?
2010. júl. 3. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert ezt hallja a környezetétől.

2. Mert még nem alakult ki az éntudata, mikor tudatosul bene, hogy ő azonos önmagával. Figyeld meg, ha belenéz a tükörbe, nem a saját nevét mondja, hanem, hogy "baba"! ez teljesen normális, majd 3 éves kor körül nem így fogja használni, akkor már tudni fogja helyesen is, az én-tudat akkorra alakul ki. 6 éves korig így használni kicsit fura számomra, az inkább akkor van így, ha a szülők is 3. személyben besz6élnek magukról!

2010. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A személyes névmásokat is még eléggé össze-vissza használják. Utánozzák azt, amit a felnőttek mondanak. Pl. az én fiam nem is azt mondta egészen idáig, hogy "anya vegyél fel", hanem azt, hogy "felveszlek" és ezzel ő azt akarta mondani, hogy én vegyem fel, mert olyankor én ezt mondom. Sőt, ha kér valamit, akkor mondja helyettem, hogy "mit kérsz?" és válaszol magának, hogy "kekszet kérsz".
2010. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: Nem véletlenül bölcsiben dolgozol vagy ilyesmi helyen? Látszik a válaszodon
2010. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Azt nem tudom hogy ez miért van de az én kislányom 2 éves és ha belenéz a tükörbe nem azt mondja ha megkérdezzük ki van ott hogy én ,hanem hogy Ő.És mutat a kezével magára.Fura mert a többi gyerekem ilyet nem csinált.
2010. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bölcsiben, óvónő vagyok + mellette van 4 sajátom is :))))
2010. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!