Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki felnevelt két szelid,...

Aki felnevelt két szelid, könnyen kezelhető kislányt az jobban érthet egy hiperaktív fiú neveléséhez mint a saját szülője?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon különbözőek a gyerekek és ami beválik az egyiknél az nem feltétlenül fog egy problémásnál ugyanúgy beválni.


A szülők ráhangolódnak a saját gyerekükre és kitapasztalják mi válik be nála a nevelésben .


Attól még,hogy valaki felnevelt két szófogadó,kiegyensúlyozott kislányt nem biztos,hogy jobban ért más szülő hiperaktív,vagy autisztikus gyermekének neveléséhez is.


2012. ápr. 12. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ért. Miért is értene egy idegen gyerek neveléséhez? Miért merült fel ez benned? Mert azt nem írtad.
2012. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt az én kérdésemre írtad ("verekedős 2 éves"), akkor tévúton jársz.

A lányaim nem szelíd nebánts virágok, és a kisfiú sem hiperaktív vagy autisztikus. A kérdés lényege pedig az volt, hogy normális e, hogy ráhagyják az ilyen szintű verekedést. És amíg az én gyerekeimet üti a kisfiú, addig igenis van valami közöm a dologhoz.

Ha nem nekem szólt, bocsi. (de szerintem igen)

2012. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem attól függ, ki ért jobban a neveléshez, hogy két nyugis gyereke volt-e, vagy három problémás!! Olykor a problémás gyerek szülője sem ért a saját gyerekéhez, máskor igen - ezt így nem igazán lehet eldönteni.
2012. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Dehogy temiattad írtam :-) !


Az ismerőseink között van két kislány,akikkel együtt jástzunk nap mint nap.

2012. ápr. 12. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem "ért jobban" hozzá, viszont külső szemlélőként esetleg más nézőpontból láthat rá a dolgokra mint az a szülő, aki a saját gyerekével értelemszerűen elfogult.


Tény, hogy nem minden módszer válik be minden gyereknél, viszont olyan nincs, hogy egy gyereknél semmilyen módszer ne váljon be, még akkor sem, ha az a gyerek hiperaktív (bár ezt a jelzőt manapság nagyon könnyen ráakasztják a nehezebben kezelhető gyerekekre).


Ha a gyerek valóban kezelhetetlen, akkor irány egy szakember (lehetőleg először pszichológus, és csak utána pszichiáter), ha viszont a szülő szerint "nincs is olyan nagy baj" azzal a gyerekkel, hogy szakember kelljen, akkor már lehet, hogy a szülői hozzáállás a fő probléma, és nem is a gyerek...

2012. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szülő beláttja,hogy probléma van,fejlesztésre is járunk,itthon TSMT-zünk,megjártunk már sok szakembert.


Nem teljes kezelhetetlenségről van szó,hanem arról például,hogy nagyon mozgékony egy gyerek ,nehéz terelgetni,hogy elővigyázatosabban kerékpározzon,míg a másik gyermeknek pedig eszébe nem jut az anyukája mellől elmenni.

Tanácsokat kapok hogyan hízlaljam fel,mert biztosan nem erőltetem eléggé,akkor talán meghízhatan,vagy hogyan lehetne a súlyos alvásproblémákkal teljesen leszámolni.

2012. ápr. 12. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem kell foglalkozni a másik szülővel, sem az okoskodásával, hiszen a problémás gyerek szülei mindent megtesznek, amit megtehetnek az adott helyzetben.


Utóirat: az én fiam sem könnyű eset, és már megtanultam megkülönböztetni a jóakaratú segítő szándékot, az "én biztosan jobban csinálnám a helyedben"-hozzáállástól. :)

2012. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,sosem felejtem el,mikor a legjobb barátnőmmel közösen nyaraltunk először.Az ő kisfia egy éves volt,akkor még nem tudtuk,hogy autista.Emlékszem mennyi kéretlen jótanácsot osztogattam szegénynek,ill. nem mondtam neki,de furcsákat gondoltam magamban,hogy hogy nevelheti így azt a gyermeket.Mikor kiderült,hogy bizony nem ő tehet róla,akkor szégyeltem is magam piszkosul,el is mondtam neki,hogy ne haragudjon,de furdal a lelkiismeret és soha többet nem teszek senkinek megjegyzést és kéretlenül nem adok tanácsot,mert nem tudhatom,hogy mi áll a háttérben.Azóta is borzasztóan szégyellem magam,ha csak rá gondolok az esetre!Nem,senki nem tud neked hasznos tanácsot adni,aki ezt nem élte át,nincs a ti helyzetetekben,még az egészséges gyermekeknél is vannak nyugodtabb és mozgékonyabb gyerekek,na nekem ezentúl olyan se adjon tanácsot,akinek a gyerekei baromi nyugodtak.
2012. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!