Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mert stresszelik az embert a...

Mert stresszelik az embert a sajat csaladja a gyereknevelessel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Allandoan megy az okoskodas, ugye fokent az idossebbektol, de nem is tudom, mitol vagyok kiakadva jobban, ha a nagyszulok okoskodnak, vagy olyanok, akiknek meg gyereke sincs.

20 honapos a kislanyom es egyfolytaba megy az okoskodas:

-meg nem beszel

-meg nem szobatiszta

-hisztis

-ramol

Ezek allando temak.

Azert megneznem, hogy ok hogy csinaltak. Mondtam is a lanyomnak viccbol, hogy ha egyszer odajutunk, hogy en leszek a nagyszulo es okoskodok, nyugodtan csapjon le:D

Csak arra lennek kivancsi, ti hogy kezelitek ezeket, es hogy kezelitek, mikor felulbiralnak valamit.

Pl: nem akarsz neki csokit adni, de ok azert is. Tudod nagyon jol, hogy hisztizik csak, semmi baja, igy becsukod par percrre a szobaba azzal, hogy kijohet, ha befejezte (egyebkent sajat maga szokott bevonulni a szobaba:D, en csak egyszer mondtam neki, hogy menjen be) De fel perc utan, miutan amugy is kezd alabhagyni a hiszti, bemennek es kihozzak, mikozben gyilkos szemeket meresztenek rad.

Mindent szet ramol, nem tudok mindent elpakolni a fejunk fole, nem tudok minden masodpercre ra figyelni, es akkor mar en vagyok az ize, mert megengedem.

Mert lesz ilyen az ember, mert hiszi a nagymama, hogy joga van beleszolni? Masba nem szol bele, csak a gyereknevelesbe.

Meg akarom varni a nyarat, hogyy leszoktassam a pelenkarol (probalkoztam 2 honapig a telen, de nem erett meg ra, es ezt nem tudja felfogni, mert hogy a gyerek nem lesz erett ra soha, nem a gyereknek kell szolni, hogy anya bilizni akarok, hanem a szulonek, ez valamilyen szinten igaz, de nem teljes mertekben)

Azert gondolom, hogy nem erett ra, mert abszolut nem szol, ha pisi vagy kaki van, nem zavarja. Es mellesleg megfigyeltem, hogy miutan iszik, fel orankent 3x pisil, szinte percre pontosan. Persze valahogy nem sikerul elkapnunk a pillanatot, mert 5 percnel tovabb nem tarthatom rajta.

A legjobb a dedi. O azt mondja, igen is eroltetni kell, mert o parszor eroltette a lanyainak es egy eves korukra szobatisztak lettek, hoztak a bilit (mellesleg anyos 18 honaposan indult el, de akkor is ugy, hogy eroltette dedi) A lanyai nem voltak hisztisek, mert parszor az utcan hiszti alatt rahuzott a fenekukre es abbahagytak. Bocs, hogy nem tudom megverni a gyereket....aaa, kiakasztanak.

Es hogy meg nem tud beszelni, az borzaszto, mondogassam neki a szavakat (egyebkent nem szoktam, tok kukan toltjuk a napot, hozza se szolok a gyerekhez)


2012. ápr. 9. 10:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Elvarasaik vannak egy 20 honapos gyermekkel szemben, ez ...abszurd
2012. ápr. 9. 10:53
 2/7 Kerria ***** válasza:

Ilyen mindenhol van, bólogass... az a legjobb megoldás.


-miért nem szobatiszta?- ezek az új pelenkák annyira nedvszívóak, hogy nem is érzi kellemetlenül benne magát, a pisi pedig egyből felszívódik. Hogy várjuk el így hogy a kényelmetlenség miatt, hamar szobatiszta legyen?


-rámol?- nagyon jó, mert így fedezi fel a dolgokat, így tapasztal sok mindent. Nem pakolsz el mindent? Nem is kell, amivel nem tesz kárt magában azt pakolgassa. Ha van időd, mutasd meg neki, nézd így kell összehajtani, és visszatenni, hogy legközelebb is elő tudd venni (pl. ruhánál)


- hisztis?- igen az 1-3 év közötti gyerekeknél előforduló jellemváltozás, keresi, tapasztalja a határokat. Az erre kapott szülői reakció vagy leszoktatja,vagy megerősíti ebben.


- még nem beszél... változó, lehet most nem beszél, később az lesz a baj, ha túl sokat beszél. Válaszold csak azt rá, rendben mondogassuk. Most itt a kedves Mama, tessék neki mondogatni :p


Nem feltétlen a beleszólással van a gond, hanem hogy rád akarják erőltetni. Próbáld megbeszélni, hogy neki azért voltak gyerekei, hogy felnevelje őket, most neked is azért van, hogy felneveld őt/őket. A mamák dolga a kényeztetés a többi dolgot Te és Párod elintézed.


Nálam legalábbis ez vált be. Bár én már a terhességem alatt mondtam nekik, hogy igen, nekik van egy 30 évvel ezelőtti "elavult" tapasztalatuk, így meghallgatom, és mérlegelem amit mondanak, de nem feltétlen fogom/fogjuk úgy nevelni a gyereket.


Kitartást, és próbáld nem ennyire felvenni, mert ezzel csak Te készülsz ki, az pedig a lánykád fogja érezni, ami nem jó.

Én a barátnőmet bombázom mindig, hogy épp mivel találtak meg, kibeszéljük, és már jobban is vagyok :)


Kellemes Húsvétot még mára és nyugi :D

2012. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt:D Igen, gondolom, hogy mindenutt ez megy, probalgatom is higgattan kezelni, de neha olyan nehez megallni, hogy ne szoljak vissza:D Neha kiborul a bili nalam is.

Kellemes husvetot!

2012. ápr. 9. 11:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát anyukám is bírált engem sokszor, sok mindenért, főleg a fegyelmezés miatt, szerinte szigorú voltam. De ha elviszem hozzá a gyereket egy napra, vagy csak délutánra belátja, hogy másképp nem megy. Az én kicsim 22 hónapos, és tatát úgy átvágja mint sz..t a palánkon ha nem figyel, és nem fegyelmezik. Nem beszél? (amúgy nem baj)-hát próbálják meg tanítani..., ha ők jobban tudják!
2012. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg most epp ul a bilin es legozik, idehozta a bilit, hogy ra akar ulni, levettem a pelust, hozta a legot. Folallt, hogy elmegy, en meg mondtam, hogy ha elmegy, nem ul ra a bilire, akkor fel kell venni a pelust, erre inkabb visszault a bilire:D
2012. ápr. 9. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az ilyen megjegyzéseken már nem akadok ki. Nem fogom erőltetni a gyerekeknek, hogy x idősen igenis legyél szobatiszta, ne pakolj, de a szád járjon egész nap, stb...


Én attól megyek a falra, amikor anyám mindenbe beleköt, tök mindegy mit válaszolok a gyerekek kérdéseire, semmi sem tetszik neki. Már ott tartok, hogy kerülöm a társaságát, és megmondtam a gyerekeknek, hogy inkább ne is szóljanak hozzám a nagymama jelenlétében, mert úgysem jó, amit válaszolok. Hozzáteszem, hogy bármit mondok, ugye nem tetszik neki, viszont nem sokkal később ő ugyanazt mondja és akkor ő az isten...

2012. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bólogass, és örülj, hogy vannak még nagyszülők. Nálunk már csak anyu él. És igen, ő is mondogatja. A kedvenceim:

-1 éves múlt, Úr Isten, még mindig szoptatod? Éhen fog halni! (Nem értem miért nehéz felfogni, hogy emellett már mindent eszik.)

-Még nem szobatiszta? Ti már 1 évesen azok voltatok. (Ja, tudom, de ugye a papírpelenka, az más.) Én is a nyáron akarom elkezdeni, most múlt 2 egyébként.

-Ugyan már, miért nem ehet csokit? Nem ihat kólát, stb, stb, attól semmi baja nem lesz. 10 perc múlva:

-Miért nem ül ide ebédelni ez a gyerek velünk, rosszul neveled!

-Miért vagy ilyen ideges, ha hisztizik? Nem kell vele foglalkozni. (Ja, de ő 2 hetente fél órát hallgatja, én meg egész nap.)

Én általában nem szólok semmit, mert neki már 20 éve volt ilyen pici gyereke, és ugye az idő megszépít.

Szerintem ne foglalkozz vele. Nekem hiányzik, hogy anyósom nem szól bele a gyereknevelésbe, szegényke tavaly halt meg. Bár ő nem annyira szólt be, inkább anyukámra jellemző.

2012. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!