Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem kakil? Mit csináljunk?

Miért nem kakil? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Kislányom nem kakilt sokáig és mikor végre jött volna közölte hogy nem nyomja ki (kemény volt) ezért adtam neki glicerin kúpot utána sikerült. Utána elkezdtem neki adni a Laveolac székletlágyítót amit a doki mondott de 5 nap múlva ismét kúpot adtam neki mert nem kakilt miközben meg rengeteget evett...azután elkezdtem neki adni a székletlágyító mellett actimelt, szilvalekvárt(bár már nem hajlandó megenni azt), narancslevet, almalevet, szinte semmi csoki... Most megint a 4. napnál tartunk, és mondja hogy fáj a hasa, pukizik, de nem hajlandó kakilni!!!!! Mondta egy párszor hogy jön a kaki aztán a wcről lepattan 30 mp után hogy nem jön, nemtudom hogy jönne-e csak nem hajlandó kinyomni vagy mi lehet a baj?

Teljesen készvagyok már


2012. ápr. 12. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves a kislányod??


Lehet hogy hülyeséget beszélek, de én hallottam olyanról, hogy amikor a kisgyerekeket a bilire szoktatják valamiért nem hajlandóak kakilni.

2012. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2.5 éves és már hónapok óta a wc-be kakil de még pelusos
2012. ápr. 12. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, a kúp válik be a legjobban a kislányodnak. Akkor továbbra is adj neki azt, ha nem tud kakilni. Megpróbálhatod a pociját is masszírozni, és a lábacskáit egy párszor felhúzni a pocijához, és így tornáztatni.
2012. ápr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 3 éves lányom csinálja ezt és direkt nem kakál!mondja is hogy nem akar .inkább egész nap topog ,himbálózik stb hogy elfojtsa az ingert.Fél hogy megint fájni fog azért csinálja.
2012. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ezen estünk át kb egy 3-4 hónapja. Nekünk annyiba volt más,hogy ő rettegett a kakilástól,úgy ültünk a wc-n,hogy sírt,meg szó szerint remegett. Ez ment egy hónapig. Elvittük az orvoshoz,mi is a laevolac szirupot kaptuk.Attól egyszer nagyon összefosta magát,vagyis a szobát. Azt mondta a doki,hogy egyszer szorulása volt,és azóta társítja a kakit a fájdalommal. Állandóan azt hajtogatta,hogy "bekened?" És akkor egy kis popsitörlővel megkenegettük a fenekét,és megnyugodott kb 5 percre,és kezdte előröl a toporzékolást. Volt,hogy úgy feküdt az ágyba,hogy nyakig betakarózva,rázta a hideg,tiszta libabőr volt,majd be szart,szó szerint,és nem ment a wc-re. 5-6 naponta kakáltunk. Aztán egyszer kitaláltam,hogy játszunk a wc-n. És elkezdtünk dominózni,meg kockázni,és azt vettem észre,hogy kakált. És ezt szépen lassan elhagytunk. De hetekig mondta,amikor leült a wc-re,hogy nem fáj a kakálás. Tudat alatt benne volt. Remélem tudtam segíteni. Minden jót. És remélem már megoldódott a problémátok. Szia!
2012. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megoldódott a probléma? Mi több, mint féléve kínlódunk, túlvagyunk már sok mindenen. A fiam 4 éves és nem akar kakilni. Megjártuk már sokszor a klinikát is, sok beöntést kapott... Nálatok mi a helyzet? Remélem már minden rendben.
2012. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!