Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Be adnád oviba a gyereket 2.5...

Be adnád oviba a gyereket 2.5 évesen? Ha nappalra szobatiszta de néha vannak kis balesetek bemegy a pisi eleje . De soha nem kakil be. és az evés kicsit kacskán megy. Nagyon ügyesen beszél versezik mondókázik.

Figyelt kérdés
dolgozni kellene sajnos ..kevés bevételünk.. de igy félek beadni mert tudom az óvónők nem legszuperebbek

2012. márc. 13. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
igen.határozottan.nálunk az oviban van 2gyerek,aki állandóan pelust hord,és olyanok is vannak,akik csak alváshoz.mivel az én fiam még nem szobatiszta alváshoz,így vittem be gumis lepedőt,meg megkértem őket hogy alvásidő felénél keltsék föl pisilni.nem mondom hogy nincs baleset...de az bárhol előfordul.
2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg alapfeltétel,hogy szobatiszta legyen a gyermek óvodakezdésekor. Kérdés, hogy az adott óvodában hogy állnak ehhez hozzá? Nálunk pl. nincs pelenkázás. Ezt szigorúan betartják. És amíg nem töltötte be a 3 évet,addig egy napot se járhat oviba.


Balesetek meg előfordulhatnak bárkivel.

Az evéssel szerintem nem lesz gond, majd az óvó nénik segítenek, meg eltanulja a szép evést a többiektől. A közösség csodákat tesz... :)


Szerintem olyan csoportot/óvodát keress, ahol szimpatikusak az óvónők... már ha van választásod. A bizalom nagyon fontos!

2012. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sajnos nincs választási lehetőség egy ovi van a faluban messze nem akarom vinni. nem gond nekik ha néha becsorog.....de nem akarom hogy ők szenvedjenek az én feladatommal.. de ha nagyon muszáj lesz be kell adjam
2012. márc. 13. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte nem probléma ha becsurog, főként hogy 2,5 éves a gyerek. Ezt tolerálni kell. Alapvetően elmondható róla, hogy szobatiszta. Szeptemberben a mi ovinkban mindig volt pisis bugyi, nadrág a radiátoron száradva, most már nincs igazán. Belejönnek a gyerkőcök idővel. Nyilván az óvónőkön sok múlik, hogy hogy állnak hozzá, mennyire türelmesek. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bátran add be. A nagycsoportosok között is előfordul elvétve, pláne olyan picinél, mint a tiéd.
2012. márc. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!