Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért cseszik ki a kormány a...

Miért cseszik ki a kormány a családosokkal? Miért kerül hátrányos helyzetbe az akinek gyereke van?

Figyelt kérdés

Én nem kérem, hogy támogassanak, nem kérek segélyeket stb...de azért vicc, hogy ebben az országban 1 db gyereket sem lehet már lassan felnevelni normálisan.


-Fizess a bölcsiért, oviért.

-Aki nem keresett többszázezer ft-ot havonta, hanem mondjuk 85-90 ezret vitt haza, vagy netán minimálbért, az éhen halhat a gyesből/gyedből. Oké, nem kérek én gyest, semmit nem kérek, csak tisztességes fizetést, amiből lehet félretenni ha az ember gyereket szeretne. Vagy legalább lennének olyan fizetések, mint nyugaton, hogy 1-2 évig a férj fizetéséből is meg tudjanak élni családok. Vagy lennének részmunkaidős munkahelyek a kisgyermekes anyáknak. De ebben az országban munkahelyek sincsenek már!!

Ha gyereked van az a baj!

Ha nincs gyereked az a baj! (mikor lesz?, jön a kérdés)

Ha fiatal vagy az a baj, hogy nincs elég tapasztalatod!

Ha 40 elmúltál, túl öreg vagy!

Ha diplomád van, túlképzett vagy!

Ha nincs diplomád, már ember sem vagy!

Ha szakképesítésed van az adott munkához az a baj, mert nem akarják kifizetni a szakmunkás minimálbért!

Ha nincs szakképesítésed, akkor azért nem kellesz, mert nem értesz hozzá!


Mindennek a tetejébe, most kitalálták, hogy 10 nappal kevesebb legyen a szabadságunk!!!! Köszönjük Viktor!!

És akinek gyereke van, az oldja meg a nyári felügyeletet arra a 2 és fél hónapra.


Rabszolgák lettünk a saját országunkban!!!



2012. ápr. 13. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van!

"Vagy megszoksz vagy megszöksz"Mi az utóbbit választottuk!

Csak a férjem dolgozik én meg csak Csp-t kapok mégis vígan élünk!

Pedig a lakbérünk havi 400€ és az oviért 140€ fizetek a két gyerekért!Az 540€-156600 ft kb!És mégis jobb életet élünk itt mint Magyar.o-on!

Szerintem lessz ez még rosszab is,jobb biztosan nem(majd 10-20 év mulva)

2012. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi még bírjuk, mert a férjem átlagosnál jobban keres, de így is egyre nehezebb. Harmadik babát várjuk.

Amit a kormány az egyik kezével ad, azt a másikkal duplán veszi el. Kaptuk a családi adókedvezményt, 3 gyerekre, ez jó, ezt megérezzük. A gyedemet viszont elvették, most épp tb-jogásszal konzultálunk, hogy jogosan-e, úgy néz ki, nekem van igazam és kapnom kellene (tavaly nyáron jött ki egy új törvény, ami sok anyukát érint elég érzékenyen és a legrosszabb, hogy értesítést se kapunk róla, én is csak azt vettem észre, hogy miért nem kaptam teljes hónapra gyedet, mindegy, még nekem kell rohangálnom az igazam után, ez van) persze a c..gányok azok mindenféle segélyt és miegyebet megkapnak... Én nem kérek segélyt, családi pótlékot se akár, viszont szinte sehol a világon nincs 27 százalékos ÁFA az amúgy már többszörösen leadózott pénzből, ráadásul nem tudom, hallottátok-e, készül bevezetni a kormány a banki átutalások után is adót, ami érinti a sárga csekkes befizetéseket is. Minden banki tranzakcióhoz egy százalék adó fog társulni. Nem mintha így könnyű lenne fizetni a fizetnivalókat, még rá is tesznek. Sok családnál viszont az a pár ezer forint, amivel így még kevesebb lesz, komoly gondokat fog okozni. :-(

Nem szeretnénk elmenni ebből az országból, de egyre inkább az látszik, hogy nem lehet itt maradni. :-(

2012. ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen borzasztó ami most itt van!

Én 4 gyerekkel keresek valami részmunkaidős állást (15 éve gyesen vagyok),de egyre nehezebben jövünk ki anyagilag.

Semmi munka,még vissza se írnak.Volt,aki meghallotta,hogy 35 vagyok s már le is köszönt.

Ha lejár a gyesem valami továbbképzésre elmegyek,ha fizeti a munkanélküli.Kérdés,hogy fizeti-e?

Ha van gyereked azért nem vesznek fel,ha nincs akkor azért!

Egyszerűen nem kell ember nincs is munkahely!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én elmennék innen, na de hová?

Lakáshitellel? Igaz nem sok, nem vettünk fel milliókat, másfél szobás lakótelepi lakás, 2 milliót vettünk fel hozzá, ami azóta 3 millió lett. Még csak nagyon felelőtlennek sem érzem magam. Csak 1 gyereket szeretnék felnevelni tisztességesen.

Ezek azt akarják, hogy mindenki hagyja el az országot?

Nem mindenki akar segélyeken tengődni!!! Én becsületesen, tiszteséggel szeretnék dolgozni, normális fizetésért!!

2012. ápr. 13. 09:39
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem normális az, hogy egy szakmájához értő férfi 8 év után 77 ezer ft-ot kapjon kézhez!!! Megvontak mindenféle kedvezményt, nincs étkezésiutalvány, nem fizetik a bérletet. Ebből mégis hogyan lehet eltartani egy családot kedves kormányunk?

És lépni sem lehet, váltani sem, mert egyszerűen nincsenek munkahelyek.

Gyárak mentek tönkre, kisvállalkozások csődöltek be...

Nagyon el vagyok keseredve... :(((

2012. ápr. 13. 09:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mindig is pozitív gondolkodású voltam, bíztam benne, hogy majd egyszer jobb lesz.

Most jutottam el arra a szintre 42 évesen, hogy azt mondtam a férjemnek, menjünk külföldre, itt már nem tudunk élni tovább.:(

3 gyerekünk van, ebből egy közös, mindketten diplomások vagyunk. Férjemnek 4 hónapja nincs állása, folyamatosan adja be a jelentkezéseket, de vissza sem válaszolnak.

20 milliós hitelt vettünk fel, abból visszafizettünk már 10 milliót, ennek ellenére 30 millió a tartozásunk. Még fizetjük a havi törlesztést, havi 270-290 ezret, de minek? Most annyi a hitelünk amennyi a ház értéke volt, tulajdonképpen egy forintunk nincs most benne, az egész a banké, mi pedig horribilis bérleti díjat fizetünk érte havonta. Akkor inkább külföldön, nem? Ha rágondolok, sírva fakadok. Ezt már nem lehet idegileg bírni, rányomja a bélyegét az életünkre a mindennapos küzdelem a pénzért és a megélhetésért, az állásért.

Én gyesen vagyok, valószínű nem fognak visszavenni, és nekem sincs máshol lehetőségem.

Ahol lakunk, kb 5-szörös a bölcsődei, óvodai túljelentkezés, be sem tudom adni a kicsit sehova, csak magán helyekre, az pedig húzós.

2 hete mondogatom a férjemnek, hogy Ausztrália a cél!


Viktor mindegy egyes mondatával alattunk vágja a fát, az ország hírnevét teszi tönkre, ezzel romlik a a forint, a mi törlesztő részletünk pedig nő.

Az a doktori disszertáció is nevetséges volt, gondolom amiatt is romlott a forint, hisz az egész világ rajtunk röhögött:(((((

2012. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk még lakásunk sincs. Per pillanat jó, mert rokon lakásában lakunk és nem kell albérletet fizetni, de ki tudja meddig. Én még dolgozom, de folyton tologatnak ide-oda, mert nincs diplomám (ehhez a munkakörhöz nem is kell, ezért nem is sok a fizetésem, de az államnak nem jó, hogy kevesebb bért kell fizetni, inkább le akarja cserélni a diploma nélkülieket diplomásra, akiknek többet kell fizetni, így inkább leépít, érdekes felfogás). A férjem az ország egyetlen cukorgyárában dolgozik, ki tudja meddig. Ki tudja, hogy mikor lesz elege az osztrák tulajnak ebből az országból és mondja azt, hogy kösz én lépek, csináljatok amit akartok.

Egy gyerekünk van, nem is tervezünk többet, mert nem lehet, ha elmegyek gyesre nem lesz munkám ezt tudom. Ez van.

Igen a nyári szünet. Nekem elvben lenne annyi napom, hogy az 5 hét ovodai szünetet kivegyem, de ha egyhuzamban elmegyek 5 hétra, akkor ki fogja a munkámat csinálni?


Egyszerűen felháborító.

Egyébként, még egy kérdésem van, mi lesz mondjuk 50 év múlva, amikor a kisebbségből lesz a többség, akik eltartatják magukat velünk, mert ugye a segélyek a mi adónkból mennek. Ha nem lesz dolgozó ember, aki adózna, akkor mit fognak csinálni?

2012. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van! sajnos én is azt érzem, hoyg a kormány a családok ellen dolgozik, nem pedig értük!
2012. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy igazságot írtál most le,tényleg szégyen ez az ország úgy ahogy van! Tönkretette teljes egészében a kormány!Ők itt a telhetetlenek a több........kisem merem írni ft-os fizetésükkel:(

Na ezért nem vállalunk be mi sem tesót és ezt az elmúlt évek brutális kormányrendelete miatt vagyok kénytelen belátni hogy jobb lesz ez így nekünk is hosszabb távon,talán az egy szem gyermekünket még tisztességben feltudjuk nevelni,de azért mégis fáj a tudat hogy egyke marad :(

Ahol én dolgoztam szülés előtt oda visszase tudok menni mert teljes egészében megszűnt,na bumm most mit tegyek,menjek kuncsorogni segélyért?

2012. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 6.-os válaszolóval teljesen egyetértek.

Nekünk is nyakunkon egy halom adósság s csak azt nyögjük minden hónapba.Nem megyünk egyről a kettőre.De még kilátásba sincs,hogy én 4 gyerek mellett el tudjak menni dolgozni.Hiába keresgélek.A férjem meg egyre kevesebbet hoz haza.Teljesen ki vagyok már idegileg!

Én is mindig azt mondom írány külföld!De ennyi gyerekkel meg egy 20 éve fekvőbeteg nagymamával ez nem igazán működik.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!