Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a 3 éves kisfiam...

Ildi0410 kérdése:

Mit tegyek a 3 éves kisfiam hisztijei ellen?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete minden nap hisztizik 15-20percet semmiségeken.Rászólok szépen vagy veszekedve,nem érdekli.Toporzékol,csapkod.Ha ráütök a fenekére,nem érdekli,folytatja tovább.Eddig csak itthon ,most már a városba is csinálja ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja.De közben van úgy,hogy alig bírja ki nevetés nélkül,de közbe folyik a könnye.Direkt engem cukkol.Nem tudom mit tehetnék,tanácstalan vagyok.1 éves kora óta egyedül nevelem.Talán az apja hiánya is közre játszik.Nem tudom.Ha valaki tanácsot tud adni,kérem írjon.Köszönöm!

2012. ápr. 13. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Dackorszakban van és annak megfelelően is viselkedik. Ez teljesen természetes. Rá kell hagyni. Ha vergődik, hagyd ott. Nem kell bántani, ordibálni, mert akkor eléri amit akar, magára hívja a figyelmet. Ha nem foglalkozol a hisztijével, hamarabb abbahagyja.
2012. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ha zavar küld a szobájába hisztizni, vagy egy csepp hidegviz is megteszi.
2012. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha otthon vagytok egyszerűen menj arrébb mintha észre sem vennéd mit csinál.menj ki a helységből kezdj el valamit csinálni,ne szólj rá ne üsd meg csak kinyújtod a hiszti idejét vele.Ne reagálj rá!A városban már nehezebb ott nem hagyhatod,de azt megteheted hogy szó nélkül nézd végig.Nekünk még a kiültetés jött be.Ha hisztizett megfogtam leraktam a kispadra és megmondtam neki a hiszti miatt itt kell ülnie csak akkor állhat fel ha abba hagyta,ha fel áll szó nélkül vidd vissza amíg ott nem marad.
2012. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb és leghatékonyabb, ha azt, amiért csinálja NEM kapja meg (de egyetlen egyszer sem ezentúl!), plusz a figyelmed teljesen elveszíti vele. Fordulj el, akármikor, akárhol csinálja, fordulj el, vegyél elő egy újságot, és várd meg, amíg abbahagyja. Néha 5 perc, néha húsz. Ha rá sem nézel (de egyszer sem!), elfordulsz, és nem szólsz hozzá, megunja és rájön, hogy vége, ezzel nem ér el semmit. Ha befejezte, kérd, hogy kérjen bocsánatot. Eleinte furán néznek mások, lelassul ettől az élet, otthon zaj lesz, huzamosabb ideig, de az egészet összeadva sem tart olyan sokáig, mint akkor, ha elér vele valamit! Légy következetes. Ne bántsd, csak hagyd teljesen figyelmen kívül!
2012. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!