Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik fogkrém a legjobb 2...

Melyik fogkrém a legjobb 2 évesnek sárgulás ellen?

Figyelt kérdés
Lányom már lassan 2,5 éves. Minden nap mosom a fogát, nagyon alaposan, szépen hagyja is. Hétvégén, és mostanában egyre gyakrabban napi 2x is megmosom neki. De mégis azt látom, hogy sárgásak a fogai. Gabi tejfogkrémet használok neki kicsi kora óta, mióta van foga. Esetleg a fogkrém nem a legjobb? Vagy mi lehet a gond? Az biztos hogy alaposan mosom meg neki. Nekem nagyon erős, szép fogaim vannak, az apjának rosszak a fogai, ő az a típus, aki hiába mosta, mégis elromlott neki. A lányomnál is ez lehet, hogy ennyire romlékonyak a fogai, mint az apjáé, vagy csak fogkrémet kellene váltanom? Megmenthetem még a kis fogait? Köszönöm a tapasztalatokat, véleményeket.
2012. ápr. 2. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínű a genetika miatt,örökölte a lányod a párod fogait. (nálunk is így van ez) Azt javaslom mindenképp próbálj meg más fogkrémet is (mi rózsaszín Vademecum-ot használunk,jó íze van,szerintem tetszeni fog a lányodnak is),és ha nem javul a helyzet,jobb megmutatni egy fogorvosnak. Gondolom kólát meg egyéb káros löttyöket nem adsz neki? Mert attól szokott leginkább romlani meg sárgulni a gyerkőcök foga.

22 hónapos kislány anyucija

2012. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez a helyzet. 2,5 éves kisfiu. Renszeresen mossuk a fogát,alaposan. Kb. 1 hónapja észrevettem,hogy sárgulnak a fogai és olyan mindha valmi lenne rajt. Sajnos a megoldást még én sem tudom.

Mi vademecum fogkrémet használunk.

2012. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi elmex fogkrémet használunk,3,5 éves kisfiamnak naponta 3x mossuk a fogát alaposan és gyönyörű fehérek a fogai,nem biztos hogy az elmextől de az alapos fogmosás nem egyenlő a sikálással,körkörösen belül-kívül,felül-alul:) kb. 2-3perc.
2012. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Area ***** válasza:

Sziasztok! Nem tudom van e még itt valaki, de az elmex fogkrémek a legjobbak. Van 6 éves korig direkt tejfogakra.

Kedves kérdező, nem mindegy, hogy hogyan sárgás a fog, mindenképpen mutasd meg fogorvosnak, nem árt korán elkezdeni;)

2012. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is Elmexet használunk a védőnő tanácsára.

A fiam fogai is sárga lepedékesek, de alapos fogmosással attól mindig meg tudunk szabadulni.

Egyébként szépek a fogai.

2012. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, félig OFF: akik elmexet használnak, azoktól kérdezném: kicsi korától ezt használjátok: Kislányom 1,5 éves, elmexszel mossuk a fogát(még nincs kint csak 10), de nem köpi ki, pedig az van ráírva, hogy ki kell köpni. Nem lesz emiatt baja? Nem tudja még kiköpni, de próbálja.
2012. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves és mindig lenyeli az Elmexet. Alig várja, hogy fogat moshasson! :)

Aminfluoridot tartalmaz, és tudtommal az nem káros, bár nagyon tudásom nincs e témában, de anno, amikor utánanéztem, azt olvastam, hogy ez így rendben van.

Azért persze tök kiváncsi lennék mások véleményére is.

2012. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!