Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam éjjel belázasodott,...

Kisfiam éjjel belázasodott, kétféle kúpom van itthon, ezeket adhatom felváltva?

Figyelt kérdés

38,5 volt a láza hajnalban, adtam neki egy kúpot, de most megint melegszik, viszont még nem telt el 6 óra az előző kúp óta. Van egy másik kúpom is, azt hiszem ennek más a hatóanyaga. Adhatok ebből neki, ha felszökik a láza vagy adjam megint az elsőt?


1. Suppositorium noraminophenazoni 100 mg FoNo VII. Naturland (pirazolon tartalmú)


2. MEXALEN 125 mg (paracetamol tartalmú)


Nurofen, Panadol nincs itthon már azt hiszem. Gyógyszertár ügyeletes van valamerre, tőlünk vagy egy 3/4 órára, de nem akar elmenni, azt mondja fáj a feje.


Most jön az utolsó két foga, vagy ettől lázas, vagy attól, hogy oviban voltunk nyílt napon.

3 éves


2012. ápr. 15. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne add egyiket se. 38,5 még nem annyira vészes, hogy túlgyógyszerezd. Tekerd a bokáját és a csuklóját langyos vizes ruhába - a hőelvonás leviszi a lázát
2012. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A suppositorium..... Mi is ezt használjuk,elég sok idő (majd 3 óra,lassan fokozatosan)kell,hogy levigye a lázát,ne ilyedj meg!! Hagyja,hogy az ő szervezete is küzdjön! (ne kérdezd miért)

Nálunk így hat.

2012. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem akarom túl gyógyszerezni. Szoktam hagyni hadd dolgozoon a szervezete. Éjjel is csak azért adtam neki, mert akkor nem tudom figyelni, hogy mennyire megy fel a láza. Igaz végül mellé feküdtem.


A nagyobb baj az, hogy fájlalja a fejét, de szerintem nincs fájdalomcsillapítóm, csak láz-és fájdalomcsillapító. Azaz ez a két kúp.


Azt nem tudjátok, hogy a felbontott Nurofen és Panadol szirup meddig használható fel?

2012. ápr. 15. 08:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem több mint fél évig volt felbontva a Panadolom és használt.


38,5-nél én adok már kúpot.


felváltva a két hatóanyag mehet. Én akkor szoktam orvoshoz vinni, ha két nap után sem javul a láza.

2012. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második vok.

6hónap a panadol .De az utmutatóban benne van.

2012. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Szerintem akkor már nem jó a Panadolom.

Nem nagyon lázas, csak 38 körüli most. Erre nem adnék semmit, viszont fájlalja még mindig a fogát, fejét, fülét.

Szerintem a fogfájása megy a fülére. Legutóbb is ez volt, mikor 3 foga jött egyszerre.


Dokihoz én is csak 3 nap után szoktam vinni, ha nem vészesen lázas. Ma amúgy is vasárnap van.

2012. ápr. 15. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:
de ha a foga miatt van akkor nincs vírus amit le kell győzni igy szerintem jobb ha csillapítod neki egy kicsit,a magas láz rossz közérzetet is okoz,és ha tudod hogy amúgy más baja nincs én adnék neki.persze csak estére.
2012. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

3 évesnek nem nagyon fog használni a 125 mg-os mexalen, mert az csecsemőknek való, 1 éves korig. Kisgyerekeknek 250 mg-os való.

A másik kúpot nem ismerem, mi Mexalent használunk Nurofen szuszpenzióval felváltva.

Egyébként a lázcsillapító kúpokban van fájdalomcsillapító is, ezért hatnia kéne. Én a helyedben biztos elvinném délután ügyeletre ha egész nap fáj neki a feje és a füle.

Hogy van most? Lázas még?

2012. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Valamennyire hatott a kúp éjjel. 4 körül kapta és 8-ig tudott aludni. Gondolom már nem fájt neki annyira.


1 órája jól volt, evett pár falatot, aztán játszott, megnézett egy mesét a gépnél, de láttam, hogy kezd bágyadni, reszketni, úgyhogy ágyba dugtam. Lehet el is alszik.


Úgy érzem feljebb ment a láza, egyelőre nem engedi megmérni, de megyek megpróbálom még egyszer. Keze-lába hideg, most kért zoknit, mert fázik. Egyelőre ez van.

Szerintem adok neki még egy kúpot.

2012. ápr. 15. 10:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kap Mexalen kúpot, akkor Panadol szirupot nem kaphat!
2012. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!