Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom tovább! 3 éves...

Nem bírom tovább! 3 éves kisfiam hónapok óta minden éjjel többször felkel és mióta bölcsibe jár az ottani alvás miatt, itthon 11-fél 12 előtt nem alszik el és reggel 6-7 körül már fent van, mit tegyek? Segítség!

Figyelt kérdés
Próbáltam már nagyjából mindent. Homeopátiás szereket, nyugtató levendulás habfürdőt, testápolót, citromfű teát, nyugtató teakeverékeket... semmi. Az alvás nem javul. A bölcsis gondozónőkkel hiába beszélek, nekik ugye az kényelmes, ha alszik és addig erőltetik, amíg meg nem teszi. Eleinte nem sikerült, mostanában kényszerből alszik 2.5-3 órát. Már azon gondolkozom, hogy kiveszem, így dolgozni sem tudok mellette, ki vagyok készülve.
2012. febr. 23. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor kezdte a bölcsit? Lehet, hogy még nem tudott beszokni, és így reagál.


Amúgy 2,5-3 órát nem alszik egy gyerek "kényszerből", az biztos.

2012. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A három éves gyereket miért nem óvodába járatod? Ott sokkal rövidebb ideig altatják öket. A bölcsödében nem ébreszthetnek fel egy-egy gyereket korábban. az ottani napirendet be kell tartaniuk a gondozóknak.

Délután meg hazafelé nem autóval/busszal menjetek, hanem gyalog, (közben mehettek játszóterre is kicsit tombolni,) legalább fél-egy óra, séta után kifárad, és el fog tudni aludni. (Olyan hideg MO-on gyakorlatilag nincs, amikor egy ekkora gyereknek túl hideg lenne, kivéve, ha -10 fog alatt van.)

Vacsorát legkésöbb 6-kor adj neki, mert teli hassal nem tud elaludni egyetlen gyerek sem.

2012. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 12:00- 14:30 az alvásidő, de ha valaki még akar aludni, hadják. Lányom nem alszik el délben, addigra még nem fárad le, ezért el kell hoznom, mert zavarja a többieket, itthon alszik 14-17-ig. Este 10 körül alszik el. Bölcsi után vidd el a játszótérre, vagy otthon olyat játszatok, amitől kifárad! Én is kiviszem lányom 5-6 között, elsétálunk a postára, vagy Apa elé az állomásra, vagy a boltba, vagy játszótérre, vagy barátnőm meló után bejön a fiával akkor a gyerekek együtt el bolondoznak. Utánna nagy fürdés Apával este. Otthon mennyit aludt délután?
2012. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Ugyanezt csináljuk, csak nekem kettő van. Ki kell bírni és kész. Nekem a kicsi éjjel még szopik. Hétvégén ha nem alszanak napközben akkor jó, de hét közben 11 előtt nincs alvás. Én 5, max 6 órát alszok, már kb 3,5 éve.
2012. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és reakciót! Megpróbálok mindenre írni valamit.


Októberben kezdte a bölcsődét, de már előtte voltak problémák. Most azóta ennyire komolyak, mióta ott tart a dolog, hogy sikerült rákényszeríteni a bölcsis alvást. Sokszor nem sikerül (főleg eleinte), de még többször igen. Hiszen a gyerek nem fog 3 órán át mozdulatlanul feküdni, unatkozik, előbb-utóbb inkább alszik. Aztán este nem bír.. :-( Amikor én meg bírnék.


Azért nem jár óvodába, mert nem került be. Én is nagyon várom, mert ami óvoda itt van, ott mondták, hogy nem kötelező az ennyi alvás, sőt általában az alvás. Sokkal jobb lesz. De az csak szeptembertől. :-(


Sétálni szoktunk, én is mindenhogy fárasztom már. Bölcsi után 1-1.5 órán keresztül haza sem jövünk, játszótér vagy szánkó, séta, akármi. Fárasztom ahogy tudom, semmit nem ér.


A védőnő a 3 éves státuszon a gyerekpszichológus lehetőségét ajánlotta.

2012. febr. 23. 15:01
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezekre kimaradt a válasz:

Vacsizni fél 7-kor szokott, így a teli has sem lehet akadály.


Régebben itthon olyan 1-1.5 órát aludt, mostanában nem szokott vagy esetleg 40-45 percet. Sok mindentől függ. Ha beteg, többet alszik, ha egészséges, akkor sokszor semmit (délután).

2012. febr. 23. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Lányomnál ez a cirkusz 4 éves koráig tartott.Kénytelen voltam már 2 évesen oviba adni mert egyszerüen nem tudtunk megélni.De a lányom depis lett nem volt hajlandó nélkülem elaludni állandóan sírt ezért másfél hónap után kivettem.De munkámból adódóan (légiutaskísérö vagyok) nem lehettem vele mindig hiszen ha éjszakai járat akkor éjszakai ha nappali akkor nappali.Megkértem a nagyit vigyázzon a gyerekre.Így is nehéz dolog volt két repülés közt gyakran beszéltem vele pár percig és anyám is sokat beszélt neki róla hogy vajon most hol lehetek mit csinálhatok.Még két évig szenvedtünk de sikerült.
2012. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 éves, nagyfiú, szórakoztassa el magát éjjel, te csak reggel kelj hozzá!
2014. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát.. Azóta gondolom megoldódott.
2014. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!