Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék? Egyszerűen...

Mit tehetnék? Egyszerűen tehetlennek érzem magam.

Figyelt kérdés
1.5 éves kislányom hat napja folyamatosan lázas.Már mindent kipróbáltam,de nem megy le csak a lázcsillapító hatásáig.Voltunk már2-szer dokinál,szedjük az antibiotikumot,de semmi sem jobb. Kérlek adjatok valami ötletet mivel tudnám segíteni a gyógyulásban!A házi praktikák is érdekelnek!
2012. febr. 22. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a láza?
2012. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hamar felszökik 39-40!
2012. febr. 22. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyémeknél a hűtőfürdő válik be. Az mindig leviszi nekik.
2012. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum amit felírt a doki nem használ a kislányodnak, de mivel nem lehet félbeszakítani a kúrát végig kell szedni, aztán kaphat másfajta gyógyszert. Attól tartok, hogy csak azután lesz jobban, miután elkezdte az újfajta gyógyszer szedését. Mi jártunk már így a kisfiamnál, 3 hét volt, mire teljesen meggyógyult. Az én fiam is hajlamos a magas lázra, de nem tudtam mit csinálni vele, csillapítottam a lázat és próbáltuk "túlélni" dolgot. Jobbulást!
2012. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A fürdőt én is csinálom,de az is csak rövid ideig segít:(
2012. febr. 22. 21:32
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
3 napos, gondos lázcsillapítás melletti magas láz azonnali orvosi ellátást igényel!!! Ha folyamatosan lázcsillapítózod, hamarosan gyógyszermérgezése lesz, olvasd el a gyógyszer dobozát!!! Emellett bármikor kiszáradhat a folyamatos folyadékpótlás ellenére, és a láz nagyon legyengíti a kis szervezetét. Én a helyedben indulnék a legközelebbi gyerekosztályra, könnyen lehet, hogy azonnal be is fektetik, mert ez nem egy szimpla fertőzés. De ha nem hiszed, hívd fel őket telefonon, mond el azt, amit itt leírtál!!
2012. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felelőtlen anya!!Hangsúlyozom KÉTSZER voltunk dokinál!Tegnap is voltunk holnap is megyek!nem hagyom kiszáradni a gyermekemet!
2012. febr. 22. 21:43
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Egy szóval nem írtam ,hogy felelőtlen lennél, az első két mondatom nagyon fontos, szinte tudtam, hogy így reagálsz. Azért írtam, hogy hívd fel a legközelebbi kórház gyerekosztályát, és mond el, hogy 6 napja gondos lázcsillapítás ellenére 39-40 a láza és nem bírod levinni.... nagyon komoly szövődményei lehetnek, akár még szívizom-gyulladás is. Nem a levegőbe beszélek, és nem bántani akarlak, csak segíteni...
2012. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem tehetetlenséged.

A hamarosan 2 éves Kislányom szinte még köhögős, orrfolyós nem is volt, azonban lázas annál többször.

Legutóbb ő is másfél évesen, és ő is 5 napig lázas volt. Nem kicsit.......nagyon. Neki a láz 39-40 fok. Hűtőfürdő semmit nem ér.......doktornő is látta. Együtt csináltuk itthon, és magasab hőfokkal vettem ki a gyereket a kádból. A lázcsillapító germicid kúp semmit nem ér, egyedül a nurofen szirup segít nekünk.

Na szóval a legutóbbi ilyen betegségnél, nem találta a doktornő az okát. A megyeszékhelyen ahol élünk messze a legjobbhírű doktornőnk van, szóval nem kezdő, felelőtlen, tudatlan a szakmájában. Sem torokpirosság, sem orrfolyás, sem köhögés nem volt. Egyszerűen vírusfertőzése volt a gyereknek.

DE!!!! Minket már a harmadik nap küldött vizeletvizsgálatra, illetve fülészetre. Állítólag ezek ketten tudnak még nagyon sunyi makacs, magas lázat produkálni.

Szerintem nektek is jó lett volna egy vizeletnézés..........ezzel már csak az a baj, hogy leghamarabb holnap tudnátok menni, aminek csak jövőhéten lenne eredménye :(

JObbulást

2012. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Magas lázat általában nem baktérium, hanem vírus okoz, vagyis nem is lett volna szabad antibiotikummal kezdeni a gyereknél. Azért is nem hatásos, mert nem bakteriális a problémája! Így csak gyengül az immunrendszere a fölösleges gyógyszertől és nehezebben gyűri le a vírust. Abba kell hagyni!

A másik: semmi baja nem lesz attól, hogy napokig lázas akkor sem, ha nem rohansz vele az ügyeletre. Viszont 38,5 alatt egyáltalán ne csillapítsd a lázát, mert nem tudja legyőzni a szervezete a vírust. Ennél magasabb lázra sem kell lázcsillapítót adni, csakis hűtőfürdőt (éjjelre adhatsz lázcsillapítót, nappal ne). A jó hűtőfürdő olyan hőfokú, mint a gyerek teste, tehát nyugodtan rakd jó meleg vízbe és ne hűtsd, hanem addig maradjon benne a kicsi, amíg a víz magától le nem hűlik, a gyerekkel együtt. Ha direkt hűtöd, az csak borzongást vált ki a gyerekből, fázik, márpedig pont azért borzongunk, hogy felmelegítsük magunkat, mert az hőt termel. Vagyis ha nem a leírtak szerint hűtöd, akkor inkább fölfelé fog menni a láza. Játssz vele a kádban, hogy legyen kedve benne maradni, akár egy órán át és segíteni fog!

2012. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!