Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek a feladata pl. a bilire...

Kinek a feladata pl. a bilire szoktatás? A szülőké elsődlegesen vagy a nagyszülőké?

Figyelt kérdés

Én az előbbit gondolom, nyilván a nagyszülő sokat segíthet, de engem iszonyat zavar, ha anyósom "erősködik". Nemsokára megszületik a kistesó és egyáltalán nem érzem és látom, hogy a nagyobbik kész lenne erre. Így nem látom értelmét az erőltetésnek. Szoktam beszélgetni a fiammal erről hogyan miért mit és mikor tudja is elméletben, de gyakorlatban nem akarja még.

Anyósom két gyereket megtanított már, felnevelt, én is szeretném ugyanezt megtenni, olyan nagy kérés ez?


2012. ápr. 17. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan a szülőé.
2012. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a nagyszülőnek nincs feladata. te gyereked, nem az övé. ha m,ár feladatot akar,vigye játszótérre,mondókázzanak,gyurmázzanak. nem tudom hány éves a fiad,de ráér szobatisztává válni az ovira. nekünk ez pl nagyon bevállt,mert bilizhet is,később meg wc-zhet.

[link]

én 2 évesen próbáltam először,lányom már majdnem szobatiszta 2,5 évesen,fiam ovi előtti nyáron lett teljesen az.


az én anyósom is azt hitte h majd ő neveli a gyerekemet,de nem engedtem,,sőt,megmondtuk neki h ugyanazaokat a szabályokat tartsa mint mi. kemény menet volt,de muszáj h megértsék. kitartás!!!

2012. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nyilvan te is tudod a valaszt, hogy a szuloke. a nagyszuloknek nem feladatuk a neveles, nekik az a feladatuk,hogy mindent betartsanak, amit a szulok mondanak, hogy a gyerkocok kovetkezetesen legyenek nevelve.


igazabol az en fiam most volt marciusban harom eves, ekkor jott a teso is (egy nappal a szulinapja utan), itthon pisil bilibe, ejszaka szobatiszta, a kakihoz pelust ker (és adunk is neki, erre biztatjuk a nagyszuloket is, akik nem adnanak neki, amiert en is kegyetlen merges vagyok, mert ha visszatartja az nem jo)


szoval mi voltunk pszihologus-pedagógusnal, mivel "későn ért" (egy fél éve, amikor meg nem is beszelt, mostmar rengeteget beszel, mondokazik, enekel). ott a pszihologus azt mondta, hogy most nyárig ne eroltessem a szobatisztasagot még, majd nyáron, mivel ha megszuletik a teso, ugyis "vissza fog esni".


en olyan nagy visszaesest nem tapasztaltam (mondjuk nem is volt nagyon honnan :)), viszont tény, hogy úgy kell vinni, mint a hugát, meg vannak ilyen pici dolgai, szerencsere ejszaka ugyanugy szobatiszta, es pelus nelkul is folyougyeket ugyanolyna jol intez, a kakahoz ker tovabbra is pelust, szoval remelhetoleg szeptemberre sikerul szobatisztava tenni, hogy tudjon oviba menni :D


nem irtad mennyi idos a fiad, de teljesen jol csinalod, ne eroltesd. regen sokminden mas volt, ez is, mar egy-masfel evesen szobatisztak voltunk, aztan jottek a pszihologiai utorezgesek (allitolag a kesoi agybavizelesek 6-7 evesen erre is visszavezethetok, nyilvan nem minden esetben). nekem anyam mai napig mondja, hogy ugy lettem szobatiszta, hogy odaadta a kakis pelust, hogy mossam ki, en meg mondtam, hogy fuj, büdi, es egy ido utan inkabb szobatiszta lettem mint pancsoljak a szaros pelussal egy lavorban.. hat, nem tudom, en sose tennek ilyet a gyerekemmel, akkor se, ha nem lenne eldobható pelus..

2012. ápr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A választ Te is tudod.

Amúgy a szülés előtti időszak tényleg nem túl alkalmas erre. Már csak a sok hajolgatás/ruhacsere meg ilyenek miatt.


Nem tudom, mennyi a korkülönbség, de én megvártam míg lemegy a szülés, beállunk az új ritmusba és így 2,5 évesen kezdtünk neki. Pedig lehetett volna egy pár hónappal korábban is, de épp akkor így volt jó.

Kicsi lányom meg már 15 hónaposan bilizni akart.

2012. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod a választ :-) Sőt ezek szerint azzal is tisztában vagy, hogy nem szabad erőltetni a dolgot.

Mindamellett én azért nem zavarnám el anyóst a búsba. Vannak dolgok, amit a gyerekek sokkal könnyebben megcsinálnak a maminak, mint anyának. Ha nem erőszakosan csinálja, hanem finoman próbálja rávezetni, lehet, hogy hamarabb ér el célt, mint te.

Nálunk az önálló evéssel volt hasonló. A fiam tökéletesen kiszolgáltatta magát, anyósom meg - fogalmam sincs milyen trükkel -, de rávette a kanalazása. A gyerek meg fülig érő szájjal közölte velem, amikor fogtam a kanalat, hogy ezt majd inkább Ő intézi.

De arra azért mindenképpen figyelj oda, hogy senki se erőltesse, főleg most ne, a tesóváró időszakban.

2012. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már a feladatok kisoztásánál tattunk van egy mondás: a szülő feladata,ohgy nevelje a nagyszülőjé,hiogy kényesztesse elrontsa a gyereket.

egyébként meg ne szóljon bele,mert lehet ha megjön a tesó a fiad is vissza esne,ohgy kcisi lehessen....

2012. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Joggal zavar, hogy anyós erősködik. Itt nem az a kérdés, hogy kinek a feladata, hanem az, hogy hogyan hozd a tudtára, nem kéred ebben a dologban a "segítségét".


Beszélj vele (én ilyen esetben a gyerekorvosra szoktam hivatkozni, pl. ő még nagyon nem javasolja, mert nálunk, ill. anyósnál az orvos szava szent:)

2012. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A választ tudod :)


Szerintem is beszélned kéne anyóssal. Ne hagyd, hogy erősködjön. Az én anyósom 5 gyereket nevelt fel, remekül. Mégse szól bele semmibe. Na persze 1. gyereknél még próbálkozott, de elég hamar tisztáztuk, hogy nem szeretném :) Nem volt sértődés, beletörődött.

2012. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!