Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csaljam be kisfiam egy...

Hogyan csaljam be kisfiam egy idegen helyre ordítás hiszti nélkül?

Figyelt kérdés
Fél az idegen környezettől az idegen emberektől ,2 és fél éves már mikor felveszem és beakarom vinni,csak az udvarig már akkor ordít hogy ő nem akar oda be menni, kézen fogva sem megy. Ha erőszakkal viszem be akkor addig feküdve a földön ordít amíg el nem indulunk. Mi vált be nálatok?

2012. ápr. 12. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aki itt látatlanban megmondja neked, hogy mit kéne tenned, azt nem lehet komolyan venni.


Lehet a 2 és fél éves gyerek dackorszaka (épp itt az ideje), lehet, hogy rájött, hogy ezzel a viselkedéssel hatványozottan több figyelmet kap, mint egyébként (nem mondom, hogy egyébként keveset, csak így még többet), lehet valami szorongás, lehet valamilyen mentális zavar.


Szerintem ha nem normalizálódik hamar, megterhelő az életvezetésed, életszervezésed számára, akkor fordulj szakemberhez, nagyvárosokban szokott lenni nevelési tanácsadó, ők tudnak segíteni.

2012. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha előtte megbeszélnétek, hogy hova mentek? Az én fiam is hasonló volt, voltak helyek ahova nem akart bemenni, mert valaki/valami nem volt szimpatikus neki... Ha indulás előtt megbeszéltük, hogy hova megyünk, mi fog történni akkor bárhová elmehettünk. Nála ennyivel ki is merült a dackorszak :)
2012. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy félne, ez inkább sima dacnak tűnik, ilyenkor jönnek rá, hogy van saját akaratuk, amivel meg tudják akadályozni, amit anyuci akar, próbálgatják a határokat. Az unokaöcsém a reggeli öltözködésnél visít, pedig nem hiszem, hogy most hirtelen elkezdett volna rettegni a ruháktól.

Én nem foglalkoznék az ordítással, mosolyogva felemelném és vinném. Ha rájön, hogy semmi visszhangja nincs a visítozásának, tutira hamar leszokik róla.

2012. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam figyelmen kívűl hagyni mikor fontos helyre mentünk időpontra, már egyből az ajtóban már elkezdett ordítani nem tudtam elcsitítani amíg ott voltunk, csak ha sétálni mentünk ,de ha újból visszatértünk arra helyre egyből újból ordított. Valaki hozzászól egyből ordít.
2012. ápr. 12. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos tévesen a köztudatban az szerepel, hogy az 1-3 éves gyermek figyelemfelhivás okán dacos, meg hogy ha rájön, h nem ér el ezzel semmit, abbahagyja. Ez az időszak azonban valóban a dackorszak. Evvel összefüggésben az én-tudat kezd kialakulni, borzasztó nehéz átélnie szegénykéknek (kiszakad a teljes egységből a tudata, és tagadás által tanulgatja én-határait), még nem tudják annyira se kontrollálni érzelmeiket, mint egy ovis, tehát megértően kell hozzájuk viszonyulni, amikor érzelem kitörés tapasztalható náluk; és ismétlem: nem tudatosan teszik!! Tudatosan kb 4-5 évesen "hisztiznek", nah, ekkor már a figyelem felhívás mint ok is meghúzódhat a háttérben; óvodás korban azonban egy egészséges gyermek túl van a dackorszakon, illetőleg 4 éves kortól; persze regresszió OLYKOR előfordul (korábbi életszakasz jellemzőinek átmeneti megismétlődése a regresszió lényege).


A HELYZETET kezelni az igazán nehéz, ez egyénfüggő, melyik gyermekkel hogyan lehet megoldani, látatlanban nehéz ötletet adni.

2012. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A másik hiba a köztudatban , hogy mintha "ignorálni" (figyelem mellőzés) kellene az 1-3 év közötti gyermeket. Épp fordítva! A fent említett okokból különösen nagy figyelemmel szükséges viseltetni irántuk.


Egy szakember.

2012. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok: a "hiszti során" is szeretettel, figyelemmel legyél, javaslom, amikor csak van időd, energiád erre.


Természetesen semmilyen büntetés nem tesz jót a gyermeknek, és hosszú távon eredményre se vezet.


Ezeken kívül olykor a szeparációs félelem is jellemző ok lehet.

2012. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szeparációs félelem?
2012. ápr. 12. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát hogy elszakítják anyucitól.
2012. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is ennyi idős, és ő sem szeret idegen helyre menni, pont tegnap történt, már az ajtóban sírva fakadt hogy ő nem akar bemenni (nem hisztizik, nem fekszik le, csak sír)szóval ő egyértelműen fél

ilyenkor én vagy leguggolok mellé, vagy felveszem, ölelgetem, puszilgatom, és magyarázok neki, ill. próbálom terelni a figyelmét

2012. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!