Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket játszotok 2-2,5 éves...

Miket játszotok 2-2,5 éves gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés

Elfogyott az ötletem, adjatok párat! KIsfiam van. A szokásos kisautózáson, vonatozáson kívül szoktunk építőkockázni, amiből vasútállomást, házat építünk, körberakjuk a plüssöket és mesélünk nekik, szoktunk rajzolni, hajót hajtogatni, ecsettel festeni, fejlesztő játékokkal (golyópálya, pohárból toronyépítés) játszani, könyveket nézegetni, mesélni belőlük, stb. Miket játszhatnék még? Úgy érzem, felére csökkent az IQ-m, nincs ötletem, unom az itthoni játékokat. Bábozni, szerepjátékozni is szoktunk párszor.


Ragasztót, gyurmát veszek a közeljövőben, hogy azokat is tudjuk használni majd, de most nincs itthon. Olyan tanácstalan vagyok....



2012. ápr. 17. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
mi ha tehettuk akkor sokat voltunk az udvaron persze mi családi házban lakunk, és nézegettuk a bogarakat a fuben meg bujocskáztunk,probáltunk ultetni meg kinti játékokkal játszani.
2012. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mi is családi házban lakunk, nekünk is van udvar, így könnyebb. Bogár nézés, csiga keresés, kertészkedés, homokozás, motorozás nagyon megy.


Benti tevékenységek: temperázás, festés, gyurmázás, rajzolás (tollal, színes cerkával, filctollal), olvasás, állathangok utánzása-állatok elmutogatása utánzása, nyomdázás, lufizás, építőzés, autózás, labdázás (van sok kis gumilabdája, azt pakolgatja minden hová, eldugdossuk, megkeressük), bújócska a lakásban (először én bújok, aztán ő általában ugyan oda, ahol én voltam, de azért keresem, mint aki nem látja, nagyon élvezi), székekből pokrócokból "sátrat/bunkert" építünk, az alatt játszunk, puzzle-zunk, van, amit már egyedül rak ki segítség nélkül, mondókázunk, el is mutogatjuk, amit lehet.


Neki még van egy olyan fejlesztője, ami ugyan 3 éves kortól való, de nagyon élvezi, és pár dolgot meg tud belőle csinálni (bravo carotina Alapismeretek- van egy répa "toll", meg feladatlapok, és a toll helyesel, ha jól oldottad meg a feladatot). Az állam leesett, mikor egyedül megcsinálta a feladatlapot úgy, hogy előtte nem tanítottam pl. a formákra, vagy hogy melyik állat hol lakik, mit eszik és megcsinálta elsőre úgy, hogy csak elmondtam neki, hogy mi a feladat.

Szerintem újítsatok be fejlesztőkből is, ami már tanítja is valamire (pl. színek, formák). A pohártorony építés az én fiamat kb. 1,5 éves koráig kötötte le.

Vagy te is csinálhatsz olyat, hogy ha van otthon üres cipős doboz, bevonod színes papírral, mindegyiket másmilyennel, pl. legyen sárga, kék, piros, zöld. Az építőkockákat kiborítjátok, és abba a dobozba kell belepakolnia, amilyen színű (már ha színes építőkockátok van), vagy a játékait aszerint kell csoportosítania, hogy milyen színe van. Vagy formák szerint: gömbölyű, kocka, vagy az autókat nagyság szerint sorba rakni, kicsitől haladni a legnagyobb felé, anyag szerint csoportosítani, műanyag, fém, textil...

2012. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, sok ötletet adtatok. Udvarunk nekünk is van, ott nincs is gond, van játéka elég. De most épp esik az eső, az a bajom. A pohártoronnyal is tanulunk mindenfélét, azért nem tettem még el (itt a piros, hol a pirost játszunk, játékokat teszünk alá, fölé, szín szerint sorba rakjuk.). De úgy érzem, hogy minden egyes játékkal, amit előveszek, csak őt akarom vizsgáztatni, nem az önfeledt játékról szólnak, hanem arról, hogy mennyire ismeri a színeket, formákat, stb. Ez is flusztrál, elvégre nem zsenit akarok a gyerekemből faragni, csak játszani szeretnénk.
2012. ápr. 17. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia,két és fél éves kislányom van és rengeteg jó játékunk van,amiket imád,néhányat felsorolok neked,hátha ezek még nincsenek meg nektek:Junior Colorino nevű játék,ez úgy néz ki,hogy egy átlátszó tábla alatt színes ábrák vannak,bohóc,kutya stb. és a tábla kiálló részeire a színeknek megfelelő korongokat kell szurkálni,ez a kedvencünk,aztán van még Logo ZOO nevű játék ami tulajdonképpen egy két kockából álló puzzle játék,ahol az anya állat kicsinyét kell megkeresni és összeilleszteni,ugyanilyen játékunk van még Hol laknak az állatok címmel?,nagyon szereti őket a lányom,aztán bármely játékboltban kapható és kb. ezer forintba kerülnek a 12-15 kockából álló puzzle játékok,ezek is nagy kedvenceink,aztán van egy olyan játék,hogy Sapiento Junior ez is kedvenc és mind ezer-háromezer forint nagyságában mozognak.Ezek jutnak így eszembe,amiket még nem soroltatok fel.
2012. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekünk is van olyan játékunk, mint amit utánam írtak, csak annak az a neve, hogy Játszva megismerjük a... ... Háziállatokat (de van több része is). Ez egy 30db-os puzzle, 3 db-os egy sorozat, van rajta egy anya állat, a kicsinyek és hogy hol élnek. Ezeket kell összeilleszteni/összepárosítani. 1700 Ft körül volt.
2012. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Bármilyen játékboltban vannak ilyenek, esetleg multikban is?
2012. ápr. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!