Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha vendég-gyerek...

Mit tegyek, ha vendég-gyerek jön, és a lent lakót zavarja a dübörgés? Rászóljak a vendégre vagy ne?

Figyelt kérdés
Éní rtam azt a kérdést, hogy alapból az én 3 gyerekem mászkálása zavarja a lent lakókat. Így nem lehet ugrálni, labdázni, futkosni stb., ami különösen zajjal jár. Ám tegnap vendég kisfiú jött hozzánk, aki családi házban lakik. Először elmondtam az anyukának a problémát, ám a gyerkőc ugye ahhoz van szokva, hogy otthon nincsenek tilalmak, így egyfolytában stresszben voltam, hogy most szóljak vagy ne? A gyerekre szóljak, vagy az anyának? De hát az se normális, hogy percenként megszakítsam a játékot, hogy ne ugrálj, ne fussál stb.
2008. ápr. 18. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a lent lakó szomszéddal kellene finoman elbeszélgetned, miszerint te megérted az ő igényüket, és nem akarjátok őket bosszantani, de hát a gyerek az gyerek. Nem lehet elvárni tőlük, hogy egész nap lábujjhegyen járjanak, vagy üljenek a fenekükön. Persze megpróbálsz odafigyelni, de az lehetetlen, hogy ne keltsenek zajt a gyerkőcök. Ez érvényes a vendégeskedő kisfiúra is. Szerintem beszélgess velük őszintén! Ők sem tökéletesek.
2008. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vendég kisgyereknek is tudomásul kell vennie hogy nálatok mások a szabályok,nálatok nem lehet mindent,ha otthon a herendi porcelánnal frizbizik,nálatok ne tegye ugyan ezt.Beszélj a kisfiu anyukájával is,de a gyerek is hamar megérti a ti szabályaitokat,ha következetesen sose engeded meg neki a "rosszalkodást".Talán segít a helyzeten,ha jóidőben lementek egy játszótérre.
2008. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hát megértem a szomszédaidat, mi fölöttünk csak egy kisgyerek van, de ha beindúl....a múltkor azt gondoltam már leszakad a plafon.én általában 1óra ugra-bugrát hagyok és ha még mindig tart, felmegyek és kedvesen megkérdezem : "nem fáradt még el a pici ? ".

utána általában abbamarad.én értem, hogy nem játhat lábújhegyen, meg ti ott nem is annyira halljátok, mint az alatatok lakó, viszont ! mi hárman voltunk testvérek / és a múltkor megkérdeztem erről anyut / nem kellett a szomszédnak feljönnie.

valahogy a gyerkőcökkel kellenne megbeszélni, és persze a szomszéd is lehet egy kicsit elnézőbb / mint én az egy órámmal :) /

2008. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ja! egyébként előre tartok tőle mi lesz nálunk, mert a mi parkettánkat az előző lakó nem szigetelte, mi nem ugrálunk a párommal, de eltudom képzelni a futkosás hogy lefog hallatszani

25hetes kismama

2008. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát azért ha vendég gyerek jön, akkor lehet őket hagyni egy kicsit "örjöngeni", de azért szándékosan nem kell ugrálni. Én úgy vagyok vele, hogy ha itt van egy gyerekcsapat, akkor hagyom őket kicsit mozogni, mozgékonyabb játékot játszani, de fél óra után leállítom őket. Meg ha valamelyik gyerek nagyon dübörög, akkor megkérem, hogy finomabban tegye a tappancsokat, mert alattunk laknak, és nagyon zavaró nekik ezt hallgatni. Fél óra után inkább lekötöm őket valami egyéb játékkal, játszom velük kitalálósat, zálogosdit, meg ilyen körben ülős játékokat, nagyon szokták szeretni. Múltkor anyukám otthon megtalálta apukám régi gombfocikészletét és elhozta, a fiam szülinapi buliján hatalmas siker volt, még a lányok is imádták.
2008. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos a gond az, hogy a vendég gyereknek hiába mondom el, hogy itt mit nem lehet, kb 2 perc múlva már újra csinálja. A szomszéd pedig elég agresszív típus...
2008. ápr. 20. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:

szolj elöre a szomszédnak ha ez a gyerek jön, amúgy meg én nem is látok szivesen olyan gyereket aki nem tud viselkedni, mert üveg vitrinünk van üveg asztal, olyan dolog ami nem gyerekhez van berendezve de tanulja meg hogy nálunk nincs ugrálás.


pl a barátnöm kisfia vágja már hogy milyen játékok vannak nálunk, és imád jönni, mert inkább ülve játszunk. azt is megtanulta 2 évesen hogy az emeletre nem mehet fel mert meredek a lépcsö.

2008. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!