Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » írnátok tényleg egyszerű és...

írnátok tényleg egyszerű és gyors recepteket sütikre, péksütikre (sós, édes mindegy) amit 2.5 évesemnek csinálhatnék uzsonnára, reggelire? Nem vagyok nagy szakács

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
10 tojás fehérjét felversz robot géppel 10 kanál cukorral. Majd ha kemény, megy bele a 10 sárgája, ezzel is kevered 1 percet, majd 1 sütőpor, 10 kanál finom liszt, és 1 olvasztott kocka rama( microba fél- egy perc alatt felolvad, tányérba bele szelem, ne legyen forró, max langyos. Ezeket már csak fél percig szabad bele keverni. Bele öntöm egy nagy tepsibe, és egy megybefőttről leöntöm a levet, fahéjjal megszórom, és bele dobálom a meggyet. 25-35 percet sütöm 180 fokon, addig míg fel nem jön szépen, és arany barna nem lesz. 10 perc alatt össze lehet keverni, megsül, kicsit hűl a tepsiben, és lehet szeletelni! Gyors, finom, még 2. Nap is puha, de első nap elfogy:)
2012. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam venni leveles tésztát (főleg, ha akciós a Lidl-ben), ezt kinyújtom, megkenem tojással, szórok rá sajtot, apróra vágott kolbászt/sonkát/megmaradt főtt husit/bolognai szószt stb. feltekerem, másfél cm-s darabokra vágom, sütöm. Isteni vendégvárónak is, és remekül "elviszi" a maradékot.

A rácsos linzer is gyors és finom, ezt azért szeretem, mert előre legyúrható a tészta, hűtőben eláll. Kiadós, akár formákat is süthetsz az alaptésztából (nálunk még a felnőtteknél is nagy siker a víziló és az elefánt). Vagy, kettéveszed a tésztát, az egyikhez gyúrsz egy kis kakaóport, egymásra fekteted a kinyújtott tésztákat, feltekered, szeleteled és kész a csigabiga. Lehet rá csokiöntet is, vagy lekvárral összeragasztani.

Muffin végtelen variációban, nálunk szerintem hétvégén áldozatul esnek a csokinyulak ehhez. :D

2012. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan annyi kell mindből: túró, vaj (én Rama-t használok), liszt.

Összegyúrod, kinyújtod akkorára amekkora vastagra szeretnéd (pl ujj vastagságra), pogácsaszaggatóval vagy csak kockákra vágod, bele a tepsibe, sajtot reszelsz rá és megsütöd.


A tetejét megkenheted tojással, de én nem szoktam. Isteni lesz, és másnap is finom, puha.


Ja, persze só kell még bele.

2012. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

200g cukor, 240g liszt, 1 sütőpor, 4db tojás, 1dl olaj és 1 dl víz


ezt jól összekevered. ez egy tészta alaprecept, bármit csinálhatsz vele.


pl. teszel bele mazsolát, meggyet vagy akár mogyorót, csokidarabokat és kuglóf formába öntöd.


vagy tepsibe teszed és meggyet dobálsz bele, vagy kettévágod a tésztát és megkened lekvárral, pudinggal...


vagy fele tésztába kakaót/fahéjat/citrom reszelt héját keversz...


én a somlóit is ebből csinálom :)

csinálok hozzá még pudingot és csokiönteted, a nyers tésztába teszem a mazsolát és a diót.


kb. 20 perc alatt megsül, először 4esen sütöm pár percig, majd 5ösre feltekerem negyed órára :) a tepsit megolajozom és prézlit szórok bele, így jó ropogós lesz az alja :)

2012. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam imádja:

20 dkg cukor, 25 dkg háztartási keksz feltördelve, 1 margarin, 2 tojás, 3 ek kakaópor. A keksz kivételével minden hozzávalót beleöntök egy lábosba és felforralom, majd beleszórom a kekszet és alufóliával bélelt őzgerincbeformába teszem. Mehet a hűtőbe dermedni.

A másik nagy kedvenc: 1 csomag kekszet egyesével megkenek pudinggal, majd egymáshoz tapasztom őket, és mehet a hűtőbe. Ferdén szoktam vágni, mutatós, egyszerű és finom is. Volt hogy 2 féle pudinggal csináltam, tök jó csíkos lett: vanília, keksz, csoki, keksz, vanília, keksz, ...

2012. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jó ötletek!
2012. ápr. 19. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!