Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke vegyes...

Akinek a gyereke vegyes csoportú óvodába jár, írna tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Itt a kis és középső csoportosok lennének összevonva...3-5 évesek. KB 21-23 fős csoport lenne - most még ezt mondják!


Vajon segítik egymást, vagy a nagyok a kicsiket háttérbe szorítják? Mi van, ha olyan "nagy és erős" csoporttársai lennének, akik miatt majd nem mer a gyerekem kiállni maga mellett / míg ez a képessége egy hasonló korcsoportban jobban kifejlődne? ....lehet, hogy hülyeség, de bennem, mint anyában felmerül. Ezért is kérem, íjatok tapasztalatokat.


2012. ápr. 19. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 évestől 6 évesig együtt vannak. A nagyok segítik a kicsiket, a kicsik pedig istenítik a nagyokat. Csak pozitívumát látom. Ehhez persze kellenek az óvónők is akik tudják kezelni a helyzetet.
2012. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak vegyes csoportok vannak, tehát 3 éves kortól iskoláskorig, esetenként ez akár 7 éves is lehet.

Kb 5 pici van, kb 5 nagy, a többi 4-5 éves (22-24-en vannak, pontosan nem is tudom, de még 18-nál több gyereket soha nem láttam egyszerre a csoportban, tudod valaki mindig hiányzik)

Én gyerekem pici (most volt 3 éves).

Az óvónénik szerint egyik előnye a vegyes csoportnak, hogy a család modell jobban látszik, hiszen ha van otthon testvére a gyereknek, ők sem egy életkorúak (kivéve ikrek persze).

Én szeretem, hogy csak ilyen kevesen picik, mert legalább a dadusok jobban ráérnek segíteni nekik, pl öltözésben, etetésben, pisilésben. A nagyok fejlődnek, tehát nem fejlődnek vissza, csak azért mert vannak kisebbek is náluk. A picik viszont látják, hogy milyen ügyesek a nagyok, és ettől ők jobban fejlődnek. Nem szorítják háttérbe a kicsiket, ezért van az óvónéni, hogy igazságot tegyen, tehát nincs az, hogy jön a 6 éves és egy játék miatt lezúzza az én kis 3 évesemet. Igazából a nagyok nem is foglalkoznak a picikkel, ők elvannak magukban. A 3-4-5 évesek együtt jobban tudnak játszani. A nagyoknak persze adnak olyan feladatokat, amik már az iskolai előkészítéshez kellenek, közben a picik rajzolnak, festenek, stb.

Én szeretem, hogy nincs ömlesztve 24 kis picike 3 éves, akik még alig tudnak egyedül enni, öltözni, sírnak a beszokás miatt, sírnak az elalvás körül. A nagyok kitartása és ereje, meg hogy ők már be vannak szokva, eléggé segítik a piciket is.

2012. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon jól leírtad, köszönöm, lehet benne igazság, h. pl. csak 5-6 picire kell koncentrálnia az óvónőknek és nem 24-re...
2012. ápr. 19. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
A vegyes csoport egyik előnye, hogy a tagjai hatnak egymásra. A nagyok sokat profitálnak ebből, mert: segítenek a kicsiknek (öltözni, cipőt kötni, vezetgetik őket, mert így nagynak érezhetik magukat), illetve ők türelmet is tanulnak (mert az óvónő először a kicsiknek ad, a kicsiknek segít, a nagy meg türelmesen vár egy kicsit). A kicsiknek azért jó a vegyes csoport, mert a nagyoktól sok mindent eltanul, látja, hogy ő csinálja és kedvet kap, megérzi a különbséget a nagy és a kicsi között és egy 1-2 évvel később, amikor ő lesz a nagy, akkor ő is szívesen fog feladatokat vállalni, segíteni a kicsiknek, mert neki ez lesz a természetes.
2012. máj. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!