Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok a bölcsiben mennyire...

Nálatok a bölcsiben mennyire fejlesztik a gyerekeket, milyen programok vannak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont most írtam más kérdésre, nálunk kb. semmi.

A beszoktatás alatt elég gyorsan szembesültem vele, hogy a bölcsőde tényleg nem pedagógiai hanem egészségügyi intézmény, tkp. gyermekmegőrző.

Nálunk egyedül de. van közös éneklés, körjáték, nagymozgás (óriásjárás, fúj a szél stb.) és ennyi.

A gyereke keresnek játékot, autóznak, kirakóznak, délutánonként rajzolnak.

2012. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogy hallottad, van olyan bölcsőde, ahol többet foglalkoznak velük?
2012. ápr. 19. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi egy kis településen élünk, de én elégedett vagyok a bölcsibeli foglalkozásokkal. Szerencsére itt úgy állnak hozzá, hogy a gyerekeket a játék fejleszti leginkább, de nem úgy, hogy folyton azt csinálnak, amit akarnak.

Reggeli előtt szabad játék van, utána gyurmáznak, festenek, rajzolnak, ragasztanak, énekelnek, táncolnak, szerepjátékoznak ebédig. Ha jó idő van, akkor az udvarra is kimennek játszani.

Ebéd és alvás után ismét szabad játék van, mert akkor már sok gyerkőcöt hazavisznek, ilyenkor főleg a labdák kerülnek elő benn vagy kinn.

2012. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos vannak nagyon hiperszuper bölcsik, de véleményem szerint a bölcsöde elsősorban a szocializációban( egymáshoz, napirendhez való alkalmazkodás, együttjátszás, együttélés)fejleszt.A másik meg az önellátás. Megtanul öltözködni, enni, vécézni.. Ahogy az egyik előző válaszadó írta legfőbb fejlesztő tevékenység az irányított és szabad játék. HA annyit énekelnek, mozognak ott, mint egy átlagos anyuka a gyerekével, akkor már eleget tettek. Nem véletlenül nem oktatási-nevelési intézmény, hanem szociális. Mondjuk csúnyán:gyerekmegőrző.

Én most jövő januártól fogom valószínűleg a kislányomat bölcsibe adni és ennél többet nem várok az intézménytől.

2012. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, pont ezekre gondoltam, nem többre - vagyis hogy mennyire van csak szabad játék és mennyire fejlesztik őket pl. rajzolással, gyurmázással, kirakózással, stb.
2012. ápr. 19. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk semmi nincs.

Pont ma akadtam ki, mert 2 hónapja ki van írva, hogy bölcsiünnep lesz pénteken, ami egy bábszínházzal zárul. 300 ft, felírattam a fiamat elsők között volt. Egész héten azt mondták, hogy nincs még jegy. Ma a férjem kérdezett rá, hogy hogyan lesz a bábszínház, erre a gondozó odalöki, hogy hát jegy nélkül nem lehet menni és már elfogyott, mert korlátozott számban volt csak. Aztán amikor azt a kérdést kapta hogy mikor osztották, csak hebegett-habogott. A többi anyuka mondta most délután, hogy kedden kapták a jegyeket. Hát szép mondhatom.. Kíváncsi lennék mi alapján osztották a jegyeket szét.

A másik hogy egész télen nem vitték ki őket, még plusz fokban sem, de a panaszkodás folyamatosan megy, hogy nem tudják lekötni a gyerekeket. Soha nem rajzolnak, nem gyúrmáznak.

A bölcsi neve pedig 19.kerület Eszterlánc bölcsőde, senkinek nem ajánlom!!

2012. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Október közepétől március közepéig nem voltak EGYSZER sem levegőn. 17 gyerekre sokszor 1- EGY - gondozó jut. A gyerekem egyedül megy WC-re - kiengedik tökegyedül - egyedül törli a popsit, öltözködik, egyedül terít, cipőt vesz 2.5 éve kora óta, mivel ő a "nagy" csinálja egyedül, kell a segítség a kicsiknek. Farsang nincs "anyuka ez nem nevelési, hanem egészségügyi intézmény, itt nincs farsang" - mikor rákérdeztem...... 2 db új mondókával jött haza 9 hónap alatt. Minimális torna/ének van, néha. Amúgy gyöngyfűzés, duplozás, és rengeteg vacak játék, ez a repertoár. :(((( Nem vagyok elszállva tőle :( Tényleg csak gyerekmegörző
2012. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ez elszomorító, hogy máshol is így van.

Pont tegnap puffogtunk az egyik anyukával, hogy novembertől márciusig itt sem vitték ki őket, aztán meg megy a csodálkozás, hogy mennyi beteg van!

Úgy kell szólni nekik, hogy legalább néha szellőztessenek!

Itt (Újpest), van olyan bölcsi is, ahol télen is kiviszik őket, sőt márciusban bundazsákban kint altatták a kicsiket, érdekes a barátnőim fiai nem voltak közel sem annyt betegek, mint az enyém (és ráadásul a miénk céges, alapítványi bölcsi!).

2012. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!