Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tudja kifújni...

Mennyi idősen tudja kifújni egy kisgyerek az orrát?

Figyelt kérdés
Tehát amikor már nem kell orr-porszívó, hanem fúj az orrával, ha azt mondom neki, hogy fújd ki?
2012. ápr. 20. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam, most éppen náthás. Ha kérem tőle és tartom a zsepit, akkor fújja, csak az erővel van még gond. Így még porszívózom is neki.
2012. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
26 hónapos fiam néha fújja már(dacol és néha azt mondja nem)de gyengén még.Ez változó szerintem ki mennyi idősen tudja.
2012. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom kb 20 hósan jött rá a fújásra, de ő is elég gyengén tudta még. Most 3.5 éves, és egy átlagos náthánál már elég jól boldogul a fújással, de ha nagyon náthás, sűrű neki, akkor rá kell segítenem a porszívós szipkával. De legalább már hagyja és nincs hiszti a műveletkor.

A fiam 26 hós, ő még gyengén se tudja fújni egyenlőre, már az is nagy eredmény, hogy hagyja megtörölni az orrát és nem menekül el röhögve-visítva a zsepi látványára.

2012. ápr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17hós keresztlányom eltanulta a bátyjától, neki már megy, bár szerintem nem ez az átlag életkor erre.
2012. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam kb. 3 évesen jött rá, hogyan kell fújni, előtte hiába magyaráztam, mutogattam neki. De akkor még nem fújt elég erősen. Most négy éves, most mondom azt, hogy már tényleg kellő erővel tudja kifújni, de nagyon utálja az egészet. Újabban az vált be, hogy azt mondom, "fújd, mint egy dühöngő őrült", ezen olyan jót röhög, hogy nem cirkuszol közben, hanem tényleg fújja, csak ugrál közben :) Mert lényegében egyébként az zavarja, hogy odateszem az orrához-arcához a zsepit, ez idegesíti nagyon, de így, hogy mókázunk egy kicsit, már nincs vele gond.
2012. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hós volt, amikor megtanulta, most már 2,5, egyszer porszívóztam az orrát 6 hós korában, azóta nem kellett. Ő nagyon tudja és érzi, hogyan kell, mindent ki tud fújni.
2012. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb 20 hónapos kora óta próbálgatja.

Igazából 2-2,5 évesen tudta rendesen kifújni. Nagy nátha esetén viszont a mai napi előszedem a porszívósat. (3 éves)

2012. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látos, teljesen változó, mikor éreznek rá. Fiam is alig múlt egy éves, amikor már nagy erővel fújta az orrát, persze még akkor elővettem az orrszívót a biztosnág kedvéért, amikor náthás volt, de nagyon ügyesen csinálta, ezért hamar elhagytuk. Lehet h azért is, mert az orrszívót utálta, cserébe nagy elánnal fújta inkább az orrát, csak bele ne dugjam még egyszer.
2012. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom, már tudja fújni.
2012. ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!