Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen alszik napközben a...

2 évesen alszik napközben a gyereketek? Ha nem alszik, akkor nem nyűgös?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a fiam és az elmúlt napokban a mai a második nap , hogy nem akar aludni, de álom sincs a szemében. Eddig 12-13 között szépen mellé feküdtem és aludt egy másfél órát. Nem tudom ez most végleg el akar maradni? De az a gond vele, hogy majd 17 óra körül minden baja lesz a fáradságtól, de ha akkor elalszik, akkor nem fog este.

Köszönöm a válaszokat?


2010. szept. 14. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom már három, de elő-elő fordulnak olyan napok, amikor nem akar aludni. Nálunk az a "szabály", hogy az ágyban kell maradnia akkor is, ha nem alszik. Olyan is van, hogy másfél óra után elalszik, meg néha olyan, hogy tényleg nem, akkor kiengedjük, a vacsit kicsit előbbre hozzuk és tűrjük, ahogy nyűgösködik estig. :o) Ilyenkor általában beájul és alszik. Ha meg nagyon későn alszik el délután, pl. fél 4kor, akkor 5kor legkésőbb felébresztjük, hogy este el tudjon aludni. Ilyenkor megpróbálok valami dinamikusabb programot szervezni uzsonna utánra, plusz a vacsit negyed órával későbbre tesszük. Egyszóval rugalmasak próbálunk lenni. Az más kérdés, ha ilyenkor kiszúrunk az egy évessel, akinek meg épp máshogy lenne jó, de ez van... :o)
2010. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ez van két napja. Lányom egyedül alszik el a kiságyban, eddig nem volt gond, csak beraktam, eljátszott egy rövid ideig, és szunyált is . Ma meg tegnap is több mint egy órán át játszott, és közbe meg kiabált nekem. (inni kért, másik babát, stb)

de egy idő után megunta, és elaludt szerencsére.

Szerintem még kicsik, hogy ne aludjanak.

lányom 22 hós.

2010. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

:(


Igen, sajnos, így van. Akkor nyűglődnek a fáradtságtól. Ilyenkor megpróbálom kicsit nyújtani a lefekvési időt aztán kicsit korábban alszik, mint szokott. Ilyen esetekben aztán korán kelés van, és új esély, hogy másnap időben, ebéd után aludjon. (ami vagy bejön, vagy nem. :( )

2010. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
23 hós és minden délután alszik 2-3 óràt. Ha nem igy lenne, én dőlnék ki! Viszont most nyugtalan, mert jönnek a nagyràgói, 16-20. Fokak. Nektek nem ez a gond? Vagy vidáman játszik és nem akar aludni? Akkor is tedd le, vagy legalább olvassatok, dvdzzetek, ne futmosson, mert ötre persze hogy visit. Jajj, borzasztóóó!!!
2010. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


22 hónaposak a lányaim. Nálunk is előfordul,hogy valamelyik nem akar aludni ebéd után. Olyankor estére már nagyon nyűgösek,semmi sem jó nekik. De szerencsére ez nem olyan gyakori,legalábbis egyenlőre!

2010. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nekem a 18 hónaposom csinálja ezt, azt hiszem korán le fog állni a nappali alvásról és nem tudok vele mit csinálni. EGy 18 hónaposnak hiába mondom hogy ott maradsz, úgysem fog megülni a popón.
2010. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 22 hós kora óta talán 2x aludt délután.Jövőhéten lesz 3 éves.Reggel 7-8 között ébred, este 9.ig bírja.Próbáld meg ha nagyon nem bírja, ne aludjon másfél csak fél órát. Talán gonoszul hangzik,hogy ébreszd fel, de így lehet hogy este is időben elalszik.
2010. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám is 2 éves, ő is néhány hete kezdte ezt a "nemakarokaludni" korszakot. Van, mikor 1 órát fekszem mellette, akkor se alszik el. Állandóan forgolódik, felül, minden neszre felfigyel... Sajnos a nagy tesók is így, 2 éves koruk után szoktak le a délutáni alvásról, remélem, ő nem fog.... Ha nem sikerül elaltatni (magától nem alszik, inkább kisétál a szobából), du. 5-kor kidől... ilyenkor aztán szerencsére alszik reggelig, csak néhányszor ébred meg néhány pillanatra. Koránkelésről akkor sincs szó, 8-1/2 9-ig akkor is alszik.
2010. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva, dèluntàn öttöl reggel nyolcig aludni! A fiam este tiztôl alszik hètig. Delutàn 2-3 óràt alszik.
2010. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

Nem értelek benneteket?! Hogy van az, hogy NEM AKAR aludni? Most ki a szülő és ki irányít kit???

Nálunk is volt, hogy nem akart aludni párszor. Attól még elaludt az én gyerekem is. Inkább, mint mondjuk délutántól másnap reggelig aludjon a nagy fáradtságtól. Kitartónak kell lenni és megmutatni, hogy a szülő a "főnök", nem pedig a gyerek.

2010. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!