Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy szoktátok kitalálni a...

Ti hogy szoktátok kitalálni a napi menüt, amikor már azt eszi a pici, mint ti? Egy hétre előre vagy mindig másnapra?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam és most kezdtem neki adni azt amit mi eszünk. Mindig egy hétre előre eltervezitek, hogy változatos legyen? Minden nap kap húst? Köszönöm
2012. ápr. 24. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

1,5 éves fiam,kb 2 hete csinálom úgy, hogy hét végén a vásárlás előtt átgondolom mi legyen az ebéd a következő héten, és a szerint vásárlunk.

Hát nem értem miért nem így csináltam eddig:)Nem kell a boltba rohangálni, mert valami nincs itthon,nem kell minden nap agyalnom, hogy na holnap mi legyen, szóval tök jó, csak ajánlani tudom:)

De így van, hogy maradékot eszünk, vagy az előző napit kicsit máshogy(pl parajt szoktuk enni tojással,másnap vagy harmad nap rizzsel vagy tésztával) viszont ez nem gond.

Husit nem adok már neki minden nap,1 évesen még talán adtam.De elég sok hüvelyest eszünk, amiben szintén sok a fehérje.A bab valamilyen formában szinte minden héten van, borsó,kukorica is.

2012. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy vásároltam, hogy végiggondoltam, mi volt hétvégén, és mit tervezek arra a hétre.

Heti 1* volt máj, 1*hal, 4*hús, és 1* kemény tojást reszeltem a főzelékébe (z.borsó, spenót stb.)

Heti 2* volt tésztás étel, és odafigyeltem, hogy pl. egyik héten sóska legyen, a másikon spenót.

Szoktam is mondani, hogy soha olyan rendszeresen és változatosan nem étkeztem, mint amikor otthon főztem magunknak! :))

2012. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!