Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog végre anyának hívni?

Mikor fog végre anyának hívni?

Figyelt kérdés
17 hónapos és beszél. rengeteg szót ki tud mondani, többek között azt is, hogy anya és mégis apának hív engem is. mikor változik ez? mit tehetek, hogy változzon? kezd kissé elegem lenni abból, hogy pl az éjszaka közepén harsány "ápááá,ápááá"-zásra ébredek, de ha ilyenkor az apja megy be hozzá, akkor üvölt, mint a sakál, és ápáá-zik továbbra is, míg be nem megyek. tudom, ez apróság és nem kéne, hogy zavarjon, de mégis zavar :-((( én nem az apja vagyok :-(((
2012. ápr. 24. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan pici még, ne legyen ilyen nagy elvárásod felé.

Fogja még annyit mondogatni, hogy anya, hogy még eleged is lesz belőle.

2 év alatt semmi ilyesmi elvárással nem lehet lenni.

2012. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd idővel megváltozik, nem kell ezt sürgetni! Neki valamiért most ez tetszik. 20 hónapos kisfiam pl simán ki tudja mondani, hogy "apa", de ő mégis kitartóan "bábu"-nak hívja az apját. Az "anya" is megy neki, engem mégis "ány"-nak hív. Nekem még tetszik is, hogy ő így nevezett el minket, hiányozni fog majd idővel az ő kis saját nyelve:)
2012. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam sokáig mindkettőnket "ha"-nak hívott. Gondolhatod, mindig találgattunk, hogy akkor most apa vagy anya. 20 hónapos és tisztán mondja az "apa"-t, engem "hany"-nak hív.

Várj még egy picit.

2012. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nemreg tettem fel egy hasonlo kerdest en is.Nalunk mindkettönket(de szerintem inkabb a ferjemet) mamanak hiv.Engem is baromira zavar....es nagyon tudatosan mondja.Pl.: ha teregetünk, Ö adogatja a ruhakat, jön a ferjem gatyaja harsanyan:Mammma.Az en fiam 20 honapos egyebkent....remelem valtozni fog
2012. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 2éves és nem hív szinte sehogy. A mama, apa az nagyon megy, de anya az nem. Talán ez vagyok én: aaaaaaaa, de ebben se vagyok biztos. Nem jó érzés, de egyébként meg nagyon kötődik hozzám, ragaszkodik és imádom - majd idővel talán én is kapok megnevezést! Türelem!
2012. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 évesen te-nek hívott, apját apának , papát papának, 2 éves 2 hónapos kora körül kezdett ajának, majd anyának nevezni. Magát is te- nek hívta 2 évesen.
2012. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :-) én azt nem tudom, mire vélni, hogy tényleg mindent mond magától. amit nem tud, arra már kérdezi, hogy mi ez? ráadásul elég tisztán is ejti a legtöbb szót, tényleg azt is, hogy anya :-( de akkor ezek szerint ez így általános lehet ebben a korban, hogy nem köti össze. mert egyébként, ha kérdezzük, hol van anya, hol van apa, a megfelelő személyre mutat :-D lehet, csak "szivat" :-DDDDDDDDDDD
2012. ápr. 25. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!