Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, h beszéljen a...

Mit csináljak, h beszéljen a fiam végre?

Figyelt kérdés
már 2 éves elmúlt és még nem beszél.kicsit megijedtem,mert azt mondták,ha betölti a kettöt beszélni kezdenek,na de hát semmi változás.én hiába beszélek neki sokat,ö érti is,válaszol is mutogatással meg ilyenek,ért mindent amugy,és ö is megérteti magát szavak nélkül.pár szot mond csak.kb,mama,baba,papa,apa,kuka,kaka,ebbe,nyanya.és ennyi,de ezeket már régota mondja,azota semmi.ez nem gond még?mivel lehetne fejleszteni?
2012. febr. 5. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Járjatok sokat gyerektársaságba, az nagyon sokat segít. Az én fiam is így volt 2 évesen. Sajnos bölcsibe kellett adnom és ott nagyon gyorsan elkezdett beszélni. Kb. fél év alatt már mondatokban beszélt.
2012. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyerek társaság tényleg segít, ne nézzen tévét, mondókázzatok, énekeljetek sokat, és ha van cumija arról is le kell szoktatni.
2012. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy 2 évesen elkezdenek beszélni. Van a nagy átlag, de vannak egyedi fejlődési tempók is, ami még nem feltétlenül kóros. Az én kisfiam két és fél éves lesz, és most lendült be igazán, egy-két nap alatt elkezdett iszonyatosan sok szót használni, helyesen, megfelelő helyzetben, pl. vendégségben a szekrény tetejéről levett játékra. "por!" de még mindig nem beszél igazán. Sok, mondóka, dalocska, mese, hidd el raktároz, nem a falnak beszélsz:) Nagyon fontos, hogy sokat hintázzon, esetleg pokrócban, az a legjobb, ez nagyon jó hatással van a beszédfejlődésre, és sok-sok inger, nem baj, ha tél van:játszótér, játszóház, közösség, élmények, újdonságok, mozgás, minden mennyiségben! És neten utána nézhetsz, mikor kell orvoshoz fordulni, mik azok a kritikus pontok, amiken ha nem jut túl, akkor esetleg fejlesztésre lehet szüksége, de nem hiszem, hogy erről lenne szó! És közhely, de igaz: fiú. Később kezdenek beszélni. Ne aggódj!:)
2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A fiam 2.5 évesen kezdett el beszélni, másfél éves kora óta nem néztünk tévét, sokat foglalkoztam vele, rengeteget énekeltem mondókáztam neki, ezerszer elmutogattam mindent, első gyerek volt, úgyhogy rengeteg időm volt rá.

2.5 évesen kezdett el beszélni, 3 évesen ovis lett onnantól rohamosan fejlődött. Szóval én velem nem volt hajlandó mert minden pillanatát kitaláltam, mikor mit szeretne.

Logopédiai és egyéb fejlesztésre viszem, hordom mert ő sajnos nem az a típus akit a védőnő meg a gyerekorvos meg mások emlegetnek hogy későn kezdett beszélni de akkor már választékos körmondatokban, mert nem. Fejlődik egyre jobban beszél de nincs olyan szinten mint más 4-5 évesek.

2012. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.ritkán néz tv-t mert nem szereti,ö szokja kikapcsolni,még engem sem hagy hiradot se nézni.hát közösségbe ritkán járunk,nincs hova,játszotér üres,minden fagyos,vizes.játszoházba járunk,heti egyszer,1.5 orára.hát nemtudom ez mennyire elég.sétálni szokunk kinnt,de semmi extra,beszélek neki rengeteget,de nem szereti,ha mondokázok,olyankor mérges és kiabálrám.csak 1 mondokát szeret a sok közül,na ez van.extra gyerek
2012. febr. 5. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Az enyém is ezt csinálta! csak egyet, azt is ritkán! Mérges volt, és kiabált, hogy hagyjam abba... Sokszor próbálkoztam, mert hangulatától függően, néha tetszett neki. De most kezd ez elmúlni, és sokszor magától kezdi mondogatni. Úgyhogy kitartás! nagyon hasonló az esetünk, és látod nálunk is rendeződni látszik!
2012. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
érdekes gyerek ugye?azt hittem nincs mégegy ilyen,dehát tévedtem.igen nálunk is minden az ö kedvétöl függ.na mindegy remélem hamarosan eljön az az idö,h ö maga is mondja már.köszi nektek
2012. febr. 5. 21:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a Gyerekdalok és Mondókák dvd a kedvence már szinte pár hós kora óta szereti, a youtube-on is fent van, keress rá. Este öltözéskor meg én mondom neki és akkor is szereti. (2 éves) Szép színes, dallamos, egy próbát megér. Nálunk is így kezdett beszélni és ebből a mondókákból is tanult szavakat. Amikor nézzük együtt, akkor mondom is neki, hogy mit látunk, szerintem ezzel is fejlődik még ha azt a bűnös tévét nézzük is, amit annyian üldöznek.
2012. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit. Beszélj hozzá sokat, mondókázzatok, vidd gyerekek közé, ha lehet. Ezeken kívül mást nem tudsz tenni. Egyébként akkor kell szakemberhez fordulni, ha 3 évesen sem beszél még (de sok esetben ilyenkor sincs gond, csak más a tempója a gyerkőcnek).
2012. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg tudja értetni magát a másik emberrel? ha igen nem lesz semmi gond! az öcsém 3 -at be töltötte mikor el kezdett beszélni ma még nem mondott semmit egy hét múlva nagyon nagy szókinccsel mondatokban tisztán beszélt!
2012. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!