Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van más anyuka itt, akinek a...

Van más anyuka itt, akinek a gyereke nem issza meg a 400-500 ml tejalapú folyadékot naponta?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit kiakadni, hogy egy csomó anyukától hallom, hogy a gyereknek meg KELL innia a fél liter tejalapú folyadékot valamilyen formában, és ha ez nincs meg akkor húúú...eljön a világvége.

Na, az én lányom nem iszik meg ennyit, sőt jóformán nem iszik semmi tápszert vagy tejet vagy bármi ilyet. De közben nagyon jó étvágyú és bármi mást elfogad.

Már megkaptam, hogy de pedig kötelezően bele kell diktálnom a gyerekbe, mert különben nem lesz egészséges.

Most komolyan? Adjam be neki vénásan vagy mi?

Doki nekem eddig mindig azt mondta, hogy ha vegyesen táplálkozik, minden mást megeszik (köztük egyéb tejtermékeket, illetve főleg tojást és húst), akkor egy percig se aggódjak.

De vajon akkor miért mondják olyan sokan, hogy márpedig itassam és itassam tejjel vagy tápszerrel csak azért is?

Én nem tudom belediktálni, nem kéri egyáltalán! S nem azért, mert egy gyenge anya vagyok, aki nem képes megitatni vele, hanem egyszerűen hiszem, hogy vegyes táplálkozással is éppúgy lehet egészséges. Vagy nem?

Minden nap megkínálom őt, amúgy többször is, de csak erre összeszorítja a száját. Minden egyebet jóízűen megeszik, megiszik. Szépen fejlődik, egészséges, másfél éves kislány.

Véleményeket várok, főleg olyanoktól, akiknek szinten nem iszik meg ennyi tejes dolgot a gyermeke. Köszönöm.



2012. ápr. 25. 13:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez egy éve korig áll. Utánna már elég a napi 1 pohár kakaó, agy joghurt, vagy puding+ a változatos étkezés.
2012. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam, de itt egyes 2-3 éves gyerekeknél is állítják, hogy márpedig muszáj meginnia ennyit és ennyit.


Köszönöm a válaszod!

2012. ápr. 25. 13:28
 3/19 anonim ***** válasza:

Aha, tömd bele. Nekem is ezt mondták. 5 hós kora óta sem az anyatejet, sem a tápszert nem fogadta el. Kapott sok tejterméket, mind a mai napig (20hós).

Mostanában néha hajlandó meginni egy kis pohár kakaót.

Szerintem ez ilyen reklámfogás, hogy vegyél tápszert, jó sokáig, jó sok pénzért, mert az jó.

Közben meg a frászt hozzák az anyukákra.

Ne izgulj, nem lesz baja, ha változatosan eszik.

2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Enyém se itta meg sokáig. Nálunk úgy volt, hogy 15 hós koráig szoptattam, utána elválasztottam. Onnantól sajnos semmilyen formában nem itta meg a tejet, se kakó, se tejitalok, sehogy sem. A joghurtot se nagyon szereti. Próbálkoztam, de nem ment sehogy se, fel is adtam végül, és nem erőltettem. Nem látom, hogy bármi kára lenne belőle, bár az átlagnál kisebb termetű, de akkor is az volt, mikor egy évesen még kapott anyatejet, szóval ez inkább alkati nála. Most 2,5 éves lassan, és úgy egy hónapja elkezdett tejet inni.


Szerintem nem kell aggódnod emiatt.

2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!


Igen, az a baj, hogy egyesek tényleg annyira sulykolják a témát, hogy tényleg frászt kapok, hogy az én gyerekem nem "működik" rendesen, vagy én vagyok béna anya. :)

Közben meg tudom, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával, már ha lehet annak nevezni, mivel kezdem úgy érezni, hogy ez nem is probléma, csak azt akarják, hogy azt higgyem.

2012. ápr. 25. 13:51
 6/19 anonim ***** válasza:
A lanyom 8-10 honapos kora között nem ivott egyaltalan tapszert. Sokfélét próbáltam, egyik sem kellett. A gyerekdokink azt monda, ne aggódjak, egyen sok tejterméket, aztán majd később meg lehet próbálni ujra. De nem pörgött ezen, pedig akkor meg ugye nem volt egy eves se a lanyom. Ha megfelelő a táplálék, amit megeszik, akkor nincs ezzel baj.
2012. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére rugalmasabb a gyerekorvosunk. Babám 7 hós korától nem volt hajlandó tápszert inni, és mivel csak egy fajtát kaphatott (allergia miatt), abból készítettem tejpépet, kását, még sütit is, de nem kapott mellé semmilyen tejterméket. Gyönyörű, egészséges kétéves lett belőle, aki most sem kap túl sok tejterméket. Sokféle zöldséget kap, amiben magasabb a kalciumtartalom, egészségesen táplálom, amúgy meg mi, a szülei sem iszunk tejet, csak némi savanyított tejterméket és sajtot fogyasztunk.
2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen barátnőim! Lányom reggel mikor felkel iszik egy pohár kakaót, majd reggeli, ebéd, uzsi, vacsora, azt eszi amit mi!

Barátnők gyerekei, reggeli 3 dl tápszer, vagy kakaó tejből. Tízórai gyümölcs, ebéd az amit ős felnőttek is esznek, uzsonna puding vagy péksüti, vacsi megint 3 dl tej, vagy tápszer.

Az én gyerekem 3,5 éves, 105 cm, 18 kg, az övék 92-95 cm, 13-13,5 kg, szintén 3,5 évesek. Szerintem, keveset esznek, mert tele isszák magukat. De ha ők így látják jól, azt adnak a gyereknek enni inni amit akarnak.

2012. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs azzal világvége,ha nem iszik egy nap fél liter tejet.Én fiam se nagyon issza,ami bevált,h reggel kap egy darab kekszet,ezt jóízűen bemajszolja és már dugom is az orra alá a kakaót szívószállal,mert hát azt a száraz kekszet le kell öblíteni vmivel,így iszik belőle,de nem aggódom túl a dolgot.
2012. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Jó, hogy nem vagyunk egyedül.

Megnyugodtam, és nem aggódom túl (remélem). :)

2012. ápr. 25. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!