Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti gyereketek se maszott ki...

Ti gyereketek se maszott ki soha a kisagybol?

Figyelt kérdés
Csak ugy erdekelne, nem aggodok miatta:D 21 honapos, de egyszer sem probalt meg kimaszni a kisagybol, pedig mindenre felmaszik, es ki is tudna maszni, nem magas a kisagy. Csak aludni jar a kisagyba. Csak erdekesnek talalom. Mikor vettuk a kisagyat, beletettuk a matract, meg is jegyeztem a paromnak, hogy ebbol marha gyorsan megtanul majd kimaszni, mert nagyon alacsony. Pedig mar mutattam is neki, hogy kell kimaszni:D De nem hajlando. Lehet, hogy fel?
2012. ápr. 26. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Te ilyeneket mutatsz neki? nem félsz hogy megpróbálja?


lányom 1,5 éves de nem akar soha kimászni. mi olyat vettünk aminek 2 rácsa kivehetö, de nem kellett még kivenni, mert nem akar kimászni, pedig délután elöfordul hogy félórát rohangál az ágyában mielött elalszik.

2012. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiam egyszer mászott illetve esett ki 19 hónaposan. Még aznap (miután hazaértünk a dokitól) kiszedtem néhány rácsot, hogy nehogy megismétlődjön, de mivel az "ajtót" nem használta, csak mászni akart, másnap szétszedtem a kiságyat és megkapta a nagyfiús ágyát. Azon az egy estén pedig ott aludtam a szobájában, mert szegénykém fejére elég volt az a tenyérnyi kékes-vöröses folt. :(
2012. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lányom 19 hónapos és még egyszer sem akart kimászni, meg sem próbálta.

De alapvetően nem mászik fel sehová. Örökmozgó, de nem vonzza őt a magasság. :)

Mondjuk én sem mutatnám meg neki, hogy kell. :)

Unokaöcsém meg vagy 10 hónapos kora óta állandóan ki akart mászni, úgyhogy neki elég hamar vettek normális ágyat, amiről simán le tud mászni, mert különben a kiságyból fejest ugrana az tuti.

Nem tudom, hogy ez félelemérzettel párosulna-e vagy csupán csak vannak kevésbé mászós gyerekek.

2012. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sztem az én fiam ipari alpinista lesz, mindig mindenre felmászik :S

a rácsoságyból 15 hósan mászott ki először, ha épp nem állok ott és várom ki, hogy mit akar bűvészkedni és nem látom végig az egész folyamatot hát nem hiszem el ha csak úgy mesélnék.

Régi tipusú ágyacska (még a férjemé volt), elég nagydarab és magasan van a rács teteje. Utáltam ,hogy olyan alacsonyra kell hajolnom, de gondoltam legalább biztonságos. Ahha, hittem én! :D

Áll benne a fiam, kb olyan szemmagasságban a rács teteje, fogja vállszélességnél, és kajak felhúzza magát izomból, előszor vállig,amjd hogy mellkassal kicsit rá tudjon támaszkodni a szélére. Ezután addig ügyeskedett, míg a combját is felrakta, majd szabályosan oldalt fordulva átlendítte a másik lábát is és hassal az ágy felé lehuppanva talpra érkezett!! És vigyorgott nagy büszkén! Aznap már nem tettem bele, de este mikor hazajött apa, betettük és mondtam ,hogy másszál ki - erre ő detto ugyanígy. Azonnal kiszedtünk pár rácsot hogy szabadon ki-bejárhasson (na azóta mondjuk kanossza járás van éjszakánként... :S)

Mondjuk voltak más húzásai is, pl kb 1 hónappal múlt egy éves, járni még nem tudott önállóan, de arra rájött,hogyha a kishokedlit odahúzza a kád mellé, akkor fel tud mászni a kád peremére és azon végigkukackodva be tud mászni a mosdókagylóba! A könyvespolcokra is úgy megy fel, mint én a lépcsőn. Komolyan megőrülök tőle, folyton azt lesem, mikor találom a csilláron lógva, vagy a függönykarnison hintázva, mert már azon se csodálkoznék...! két éves most, a bölcsiben is örökké mászik mindenhová, szegény gondinénik nagy "örömére".

2012. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 évesen mutatta meg, hogy ki tud mászni, akkor lecseréltük


mutatni biztos nem mutattam volna, mert kitörheti a nyakát egy rossz mozdulatnál. így utólag már bánom, hogy nem elbb cseréltük le

2012. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én segítettem a húgomnak, kórház lett belőle :-(

Amúgy egyedül egyikőnk sem "oldotta meg". Hárman vagyunk testvérek.


Az én lányom még csak 7 hónapos, szóval még nem aktuális :-)

2012. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Haha, kis sajtkukac, azert elkepzeltem, amint a kad peremen vegigcsuszik egy kisgyerek es be a kagyloba, jezusom! Ezt olvasni is ilyeszto..meg jo, hogy ilyet meg nem csinalt a lanyom. Az enyem is mar 8 honaposan maszott fel mindenre, amire csak tudott. 8 honaposan kezdett el felmaszni a lepcson is, pedig meg maszni alig birt. De igy nagyon nem maszott fel konyvespolc tetejere, meg ilyenek. Asztalra szekrol felmaszott, de semmi extra. Lefele soha nem akart elindulni egyedul, mindig szolt, hogy vegyem le. Egyszer probaltam megmutatni neki, hogy hogy kell kimaszni a kisagybol, de igazandibol inkabb csak mondtam neki, hogy tegye fel a labat, de magat a mozdulatot vele egyutt nem csinaltam vegig. Komolyan nem is akartam en megmutatni neki.

Ebbe bele se gondoltam, hogy ha ki tudna jarni, akkor atjonne hozzank:D Es tuti ott dorombolne az ajto elott, mert az o ajtajat ki tudja nyitni, gyenge a nyelve a zarnak, igy csak az ajto ala nyul es meghuzza, amitol kinyilik. Eszem nincs hozza, hogy jott erre ra:D De ha nala lenne a kis muanyag zsamolya, hozzank is bejutna. Fel szokott allni ra, lenyomja a kilincset es kicsi huzza az ajtot, majd leszall a zsamolyrol es kinyitja az ajtot. Rafkos egy gyerek, csoda, hogy meg nem jott ra, hogy ki tud maszni a kisagybol. Mar le akartuk egyszer venni a racsokat -le is vettuk, de leesett a foldre szegenykem (parnakat tettunk oda a foldre-, ugyhogy egyelore meg hagyjuk a racsokat.

2012. ápr. 26. 18:47
 8/10 anonim ***** válasza:

nem megbántani akarlak, de egyáltalán nem rafkós, 21 hónaposok simán kinyitnak egy ajtót.

enyém 21 hónaposan a kulcsot is elfordította pedig nem egy kiemelkedő kiskölök csak "átlagos" :)


ne vegyétek le az ágy oldalát csak 3 rácsot a közepéből, így nem esik ki, de ha felül, ki tud mászni

2012. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem rafkos, az enyem is el tud egy kulcsot forditani, arra utaltam, hogy osszetett dolgokat kitalal, es nem mondtam, hogy mas gyereke nem talal ki ilyeneket, vagy hogy kiemelkedoen okos lenne az enyem, egyaltalan nem. Csak azt mondom, csuda, hogy miket ki tud talalni egy ilyen idos gyerek.
2012. ápr. 26. 23:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet kivenni belole racsokat:(
2012. ápr. 26. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!