Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól (hány éves kortól)...

Mikortól (hány éves kortól) ciki, ha egy gyerek nem köszön?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minél inkább zargatja őket az ember, annál inkább se! De mikor találkozol ismerős családdal, ahol a gyerekek 6 és 8 évesek, és soha, semmilyen körülmények között nem köszönnek, engem zavar. Vagy csak engem zavar. Már láthatóan még a szülőket sem. Még egyszer sem figyelmeztették őket. Csak zavartan vihog mindenki. Én nem szeretném, ha az én gyerekem ilyen lenne.
2009. jún. 22. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi úgy tanultuk meg, hogy a szüleink megszorították a kezünket, és akkor kellett köszönni. A Páromnál és nálam is ez volt, pedig 150 km-re laktunk egymástól, és még azt se tudtuk, hogy a másik létezik. De bejött. Sose volt rá panasz, hogy bunkók lettünk volna ezen a téren (remélem máskor sem). Próbáld ki, jó játék, és belerögződik a gyerekbe. Szerintem.
2009. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, ha nem köszönnek a gyerekek. Szomszédunkban van két lány (5 és 8 évesek), de soha nem köszönnek, csak bámulnak bele az arcomba...


Az én kislányom 2 éves, de már tudja, hogy köszönni kell (illik), mindig mondom neki, hogy köszönjön. Igaz, hogy még csak akkor köszön, ha kedve van, de hát ő még pici. Én próbálom szépen rávezetni, ránevelni a dologra. Nem szidom meg, ha nem köszön, csak kitartóan mondogatom neki, hogy köszönjön. Na, és persze jó példát mutatva én is köszönök mindenkinek. Remélem, ez elég lesz...

És nálunk az oviban is nagy figyelmet fordítanak erre, az óvónők is megkövetelik a gyerekektől, hogy mindenkinek köszönjenek.

2009. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4 éves kortól már mindenkinek köszönni kell. Ha néha mégis elmarad, nem kell még megsértődni. Iskolás gyerek, aki 45 percen át koncentrál, szabályt tart, fegyelmezett, feláll stb, jelent, hetesként tevékenykedik, sőt egyedül vásárol a kisboltban, - szerintem ha egy ekkora gyerek nem köszön, az nem is akar köszönni. Jogosan sértődsz meg. Ha egy gyerekkel foglalkoznak, ha a szülők is betartják az illemszabályokat, nevelik a gyerekeket, akkor ekkora gyereket nem kell figyelmeztetni a köszönésre. Ez kiscsoprtos tananyag. Szerinted az igazgatónak se köszön a suliban?

Nyugodtan kérdezd meg: Ti nem szoktatok köszönni? Vag szólj rá: SZEEERVUUUSSSZ!!

Lehet, hog ynem tudja, szia, vagy csőkolom? mert az lehet oka a zavart röhincsélésnek.

2009. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, olyan gond nincs, hogy nem tudnák, mit mondjanak. Sokat találkozunk, egyértelműen tegeznek, tehát ezzel nincs gond. Értelmes, okos gyerekek, a nagyobbik kitűnő lett elsőben, a szülők is sokat foglalkoznak velük, de ez a köszönés!!! Lehet, hogy csak az én vesszőparipám, de engem megőrítenek vele! Én mindig, direkt, inkább többször is, feltűnően, külön-külön szoktam nekik mondani: Sziasztok, Szia!!! De semmi. Talán inkább a szülők hozzáállása, mi jobban idegesít. Az én picikém még csak 5 hónapos, de nagyon nem szeretném, ha ilyen lenne. Azt is tudom, hogy bizonyos korig nem szabad nyaggatni őket, inkább példával előljárni, mert akkor még inkább begubóznak. Lehet, hogy nem ez az élet legnagyobb gondja, de engem mégis zavar, gondoltam megkérdezlet titeket is, mit gondoltok erről!
2009. jún. 22. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!