Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos "babának" felső...

15 hónapos "babának" felső tejfogai miért vannak elszineződve?

Figyelt kérdés
Ízesítetlen gyerek teát kap(erdeigyümölcsöset).Szürkés színe van a fogacskáknak.

2012. ápr. 29. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Fluoridhiány. Vegyél enyhe fluoridtartalmú fogkrémet, vagy írathatsz is dokival Zymafluor tablettát. Valószínűleg nincs elég fluorid az ivóvizetekben (ha azt adsz neki egyáltalán - úgy tudom, a palackozott ásványvízben meg egyáltalán nincs fluorid).
2012. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a fogorvos, hogy van egy baktérium ami a 4 felső tej metszőfogat támadja meg. Sajnos nem emlékszem a nevére és hogy mi a gyógymód rá, mert az én fiam mind a 4 fogát kitörte, így nem is volt aktuális a téma, csak megemlítette a doki. Szerintem vidd el megmutatni, abból baj nem lehet. Szürkeség stimmel, és ki is rohadnak idővel azok a fogak, már ha tényleg ez a baci áll a háttérben.
2012. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalat....

nekünk akkor volt ilyen mikor antibiotikumot szedtünk...

fogorvos megnézte és ő mondta semmi gond,az antibiotikum el szokta színezni az első fogakat..azt mondta durva szemcséjű akár felnőtteknek való persze nem mentás..hanem valami kellemes ízű fogkrémmel mossam neki egy pár napig és elmúlik..vettem neki gyerek fogkrémet..most nem jut eszembe a neve..de elég drága és nem málnás meg hasonló..pár nap alatt rendbejött...eléggé meg voltam én is ijedve,hogy tönkremennek a fogai...így ha volt beteg és antibiotikumot szedett semmi gond....

2012. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt kisebb elszíneződés a fogain, a doki megnézte, azt mondta, nem probléma. Mi fogporral mostuk neki néhányszor, és lejött.
2012. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!