Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesetek hogyan viselkedik...

2,5 évesetek hogyan viselkedik a nála kisebb gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Nálatok is megy az "adide-nemadom", egyém" add vissza",Hiszti,dühroham ha elveszi valamelyik a játékát, és nincs az az Isten aki ilyenkor jobb belátásra bírja, nem lehet egyezkedni, lebeszélni, elmagyarázni..stb...meddig Már lassan nem szeretem gyerektársaságba vinni.De hangsúlyozom, hogy csak a nála fiatalabbakkal van ez!!!
2012. ápr. 30. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2,5 éves. Ő ennek az ellentéte. Ő az, aki babusgatja, dédelgeti a kisebbeket, minden játékát odaadja nekik. Ha meglát egy nála kisebb gyerkőcöt, vagy akár babakocsiban egy kisbabát, már ölelné, puszilná, simogatná. Ha hozzánk jön valaki kisebb gyerkőccel, akkor az összes játékát odaviszi neki, a kezébe adja, ha annak a gyerkőcnek mégsem kéne, akkor is ott tartja neki, hátha meggondolja magát, vagy hoz újabb játékot. Kész kirakodóvásár van olyankor.


A múltkor az utcabeli csajszi otthagyta a pénztár mögött a babakocsiban alvó gyereket (fél év körüli). Felébredt és elkezdett sírni. Az anyját nem láttuk, én épp fizettem. A fiam odament a babakocsihoz, behajolt hozzá, megsimogatta a kezét, majd elkezdte elringatni a babakocsival, nagyon édes volt. A kisfiú abba is hagyta a sírást, megvártuk, hogy az anyja látótávolságba legyen, szóltunk neki, hogy felébredt a kicsi.

Pedig nincs kistestvére, de remélem ha lesz, akkor is ilyen gondoskodó lesz vele is.

2012. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém már három, de máig irigykedik a dolgaira, tök mindegy, kisebb vagy nagyobb gyerek veszi-e el, csak persze a nagyobbaktól jobban tart. Viszont ismerős gyereknek hamarabb odaadja a játékát, mint idegennek.

Azt szoktam mondani, aki irigykedik, az nem való játszóra / gyerekek közé, mert egyedül otthon is lehet játszani. Meg hogy ős is elkéri másét (elveszi pontosabban, és csak akkor kéri el, ha rászólok) és mindig mindenki odaadja - ami egyébknt igaz is.

2012. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is simogatná, szeretné a kisebb babákat. És nem irigykedik még a dolgaira, de tudom, ami késik nem múlik. :(
2012. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, ez tök általános. Nem nagyon lehet mit tenni vele, én a csere felé szoktam irányítani a dolgot, pl. kell neki a másik homokozóformája, akkor kérje el és adjon egyet az övéből. Egyszer azt olvastam, hogy rosszul csinálják a szülők ösztönből azt, hogy a gyerektől elvárják, hogy adja oda ami az övé, de ne akarja elvenni, elkérni másét. Ez valójában igazságtalan. Ha nem akarja odaadni szép szóra, én nem erőltetem, de akkor ő sem kaphatja meg másét kölcsönbe. Ezért lehet jó a csere. De én is kezdő vagyok, csak próbálkozom.
2012. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!