Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pici (kis korkül. ) gyerekekke...

Pici (kis korkül. ) gyerekekkel hogyan fürdettek egyedül?

Figyelt kérdés

Eddig mindig segített a férjem a fürdetés, etetés, fektetés körüli mizériában.

Most nem lesz jó néhány napig itthon, és halvány lila gőzöm sincs, hogy fogom megoldani. ..


Az egyik 2 hónapos, a másik 22 hónapos.


???


Köszi a segítséget!


2012. ápr. 30. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Előbb fürdesd meg a kicsit, fektesd le, utána a nagyobbat.
2012. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a kiskádban lefürdettem a kicsit, felöltöztettem és betettem a hordozóba kezében egy játékkal. Gyorsan lefürdettem a nagyot úgy, hogy a kiskádat betettem a nagykádba. Ezután amíg a nagy nézte a mesét vagy olvastam neki, megszoptattam a picit, amikor jól lakott ment az ágyába, aztán vittem a nagyot is aludni.
2012. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előbb megfürdeted a picit (addig a nagy nézelődik melletted) és lefekteted a kiságyába...

Utána a nagyot fürdeted meg.

Csak nyugiban, mindent szép sorban, arra figyelj, hogy mindig mindegyik gyerek biztonságban legyen!...

2012. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon függ a gyerekeid temperamentumától és az esti szertartástól, nálunk ma így működött az 1 hónapos nyugis kislányommal és a 2 éves, izgága, nehezen elalvó kisfiammal:

7-kor fürdött a kicsi, amíg szoptattam, a nagy itta a kakaóját. Sajnos a kicsi nem aludt el utána, így letettem, megcsináltam a nagy vizét, addig nézegetett, amikor már nyűgösködött, bevittem a fürdőszobába, ott tartottam a karomban, közben fél kézzel játszottam a naggyal, majd fürdettem. Aztán a kicsi be a kiságyba, amíg a nagyot törölte,. öltöztettem, ez nem tetszett neki. Aztán a nagy be a kiságyba, én mellé feküdtem egy matracra, fogta a kezem, amíg a kicsi mellettem elvolt, ő elaludt. Aztán kijöttünk, és hamarosan elaludta kicsi is.

Jobban szeretem, ha mindezt nem egyedül kell csinálnom, mert hol az egyik sírt, hol a másik, de sikerült, ahogyan, hidd el, Neked is fog. Sok sikert!

2012. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk amikor a kicsi 2hós volt és a nagyobb 19, úgy csináltam az esti műsort, hogy

1: nagy vacsizik 6 körül, közben már engedem a vizet és előpakolom a pizsiket/kencéket/törcsiket stb, megágyazok, bekeverem a nagyobb esti tápiját.

2: nagy fürdik, kicsi hordozóban ott spanol velünk, de általában mire kiszedem a nagyot és pizsibe rázom, már türelmetlenkedik a vacsija végett.

3: villámgyorsan megfürdetem a kicsit, mert már nagyon éhes (ha elcsúszott a napirendje és 6 körül ő is szopott valamennyit, akkor békésen elvan és kiélvezzük a hosszabb fürdést, ilyenkor viszont csúszik az esti altatás :S).

4: miután gatyába ráztam a kicsit az estéhez, egyből szopi és altatás, közben a nagyobbnak engedélyezve van egy mese (néha bejött inkább hozzánk, néha nem)

5: miután a kicsi elaludt, altattam a nagyot a szertartásunk szerint. ha a kicsi valamiért nem akart aludni, vagy pont megébredt míg a nagyobbat altattam, akkor volt csak gáz. amúgy teljesen olajozottan haladt az esti menetrend általában, sztem nálatok se lesz gond, ne parázd túl :)

nyugi :)

2012. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kislányom 4 hós, kisfiam 27 hós, eddig talán a két kezem elég, hogy megszámoljam, hányszor volt segítségem esti fürdetésnél.

Én előbb megfürösztöm a picit, eszik (addig mesekönyvet nézünk a naggyal), leteszem aludni. Utána kezdek vacsit készíteni a nagynak (hogy tuti elaludjon a pici), amit utána megeszik, majd fürdi, tejivás és megy ő is aludni. Néha vannak átfedések, például én a kicsit etetem még, mert nem aludt még vagy felsírt, a nagy addig egymaga malackodja a konyhában a vacsorát.

2012. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!