Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan szoktattátok éjszaka...

Ti hogyan szoktattátok éjszakai szobatisztaságra a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam van és 1 éve nappal szobatiszta teljesen, reggelre viszont tömve van a pelus pisivel. Azt olvastam, majd ha teljesen száraz lesz reggelre, akkor lehet próbálkozni, hogy elhagyjuk a pelust. Ti hogyan csináltátok és mikor?

2012. ápr. 19. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Két hete vettem le nappalra a pelust, és a nappali alváshoz sem adtam rá. Viszont mondtam neki, hogy nem szabad az ágyba pisilni, mert csak kisgatya van rajta, ha kell, kiabáljon hangosan és szaladok. A biztonság kedvéért azért betettem egy gumilepedőt alá. Egyszer volt eddig baleset, viszont eltelt egy hét, és reggelente száraz a pelus (mert éjjelre azért adok rá, de többször szólt már éjjel is, és levettem róla a pelust h pisilhessen) Most én azon filózok, mikor hagyjam éjjelre is pelus nélkül.
2012. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk csak az éjszakai a kérdéses. A nappalin már túl vagyunk, de azért köszönöm. :)
2012. ápr. 19. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Az éjszakai szobatisztaság hormonális érés eredménye, így szoktatni nem tudod. Az én lányom 2,5 évesen lett nappalra szobatiszta, éjszakára 3,5 évesen, egyik napról a másikra. Szólt este hogy nem kell pelus, és kb 2-3 balesetet leszámítva azóta szobatiszta. Kakihoz még kért 1-2 hónapig pelust, aztán azt is elhagyta. Nem eröltetném a helyedben. Majd eljön az ideje.
2012. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az erőltetés az eszembe sem jutott :) Csak érdeklődök, hogy másoknál hogy van. Nem vagyunk elmaradva semmivel. Köszönöm a válaszod, igazán hasznos volt. :) Szép napot!
2012. ápr. 19. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vártam meg, hogy a reggeli pelus száraz legyen, bár nekem is ezt tanácsolták. De én tudom, a fiam olyan, hogy ha van pelus akkor abba pisil, tehát, mikor szoktattam le a pelusról és mentünk sétálni, ha nem adtam rá pelust, akkor pisilt az út szélén, de ha ráadtam, akkor abba ment.


Szóval én egyszerűen csak felajánlottam neki, hogy megpróbálhatjuk, ha gondolja, és ha nem megy, akkor visszakaphatja a pelust. Ugyanúgy bekészítettem a bilit, kértem keljen fel, ha érzi, hogy kell, át is hívhat segítek (pl villanyt kapcsolni). Volt pár baleset, de nem kérte vissza a pelust.


Viszont most van egy rossz periódusa, múlt héten 3* is bepisilt. Remélem elmúlik.


Egyébként az én fiam nem kel fel éjjel pisilni, amit kicsit sajnálok. Mégpedig azért, mert vagy nem kell pisilnie vagy bepisil. Nem tudom érted-e... szóval olyan nincs nála, hogy felkel és szól, hogy pisilni kell. Vagy kibírja reggelig vagy az ágyba engedi... szóval lehet, hogy erre mégsem volt még érett. (Amúgy 2,5 éves kora előtt szobatiszta lett és déli alváshoz ágytiszta)

2012. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!