Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak egy 2 évessel,...

Mit csináljak egy 2 évessel, ha ott egy 2 hónapos is, és a "nagy" épp a dackorszakát éli?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom lekötni, mert a pici elég gyakran szopizik, ott a háztartás is, meg van egy kis szülés utáni depim is. Ő meg biztos olyan dolgokat csinál, amit nem lenne szabad( a székre firkál, a telefonomat nyomogatja, a távirányítót rágja,...). És ha rászólok jön a műsor(hiszti). Nekem meg már semmi türelmem.
2009. jún. 23. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Nekem pedig egy 26 hónaposom és egy 5 hónaposom van.

Nála is néha elpattanik a cérna...

A kezdettől fogva ha a picit szoptatom, a nagy keserves sírásba kezd, főleg mert még ő is szopis.

Ilyenkor kettőt szoptatok egyszerre, nincs más választásom, mert különben tovább bömbölne, majd a kicsi is sírásba kezdene...

Úgy szoktam reggelente, hogy a nagy reggelizeik az etetőszékbe, nézi a meséjeit, addig én tudom a kicsit altatni, szoptatni.

Nekem sincs mindig határtalan türelmem a hisztihez, de igyekszem. A nagylány sokat szeret bábozni, most az a nagy kedvenc, és míg mi bábozunk a kicsi figyeli.

Sétakor pedig jön velünk a babakocsira rakott testvérfellépőn. Nagyon élvezi!

Kitartst és sok-sok türelmet!

2009. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%
Én a következetesség híve vagyok.3 gyerekem van,kettővel még gyesen vagyok a pici 1 éves lesz.Nehéz időszak ez,de pont ezért nem szabad engedni a hisztinek.Én figyelmen kívül hagyom.Ha hisztizik valamiért,beteszem a szobájába,megvárom amíg kitombolja magát utána megbeszéljük,hogy miért nem szabad így viselkedni.De Ő már ha jön a hiszti megy is be magától,aztán jön,hogy befejeztem a hisztit.Ezt egészen pici kora óta így csináljuk,nem volt belőle soha komoly problémánk.Szerencsére eléggé szófogadó gyerek,ősszel már oviba megy.A legnagyobbal is mindig következetes voltam,nála is eredményes volt.És a kicsivel is így fogom tenni.Ha egy gyerek eléri a céljait hisztivel,akkor miért ne hisztizne?Barátnőm fia képes 1 óráig is ordítani bármiért,nagyon elrontották.Nálunk ha van is hisztiroham max 2 percig tart.Én nem bírom elviselni a hisztis gyereket,pedig imádom őket.Próbálj következetes maradni mindig,és ezt várd el a családtagoktól is.Hisztivel ne lehessen elérni semmit,akkor okafogyottá válik és ezt a gyerek is megtanulja.Nekünk legalábbis nagyon bejött ez a módszer.
2009. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!