Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül nevelem 2,5éves...

Egyedül nevelem 2,5éves kislányom. Van munkahelyem is várnak vissza. Mennyi esélyem van hogy felveszik az oviba? Már beirattam, a választ várjuk. De nagyon bízom benne?!?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Van esélyed, szinte biztos hogy felveszik, ha a körzetesbe írattad, akkor főleg.
2012. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:) köszönöm...nagyon reménykedem...igen a körzeti oviba irattam
2012. máj. 2. 08:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk biztos nem engedik meg mert 3 év a korhatár, ilyenkor még bölcsibe szoktak járni nálunk az ekkorkák.
2012. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak 3 év felett lehet oviba menni, viszont az egyedülálló és dolgozó szülő gyerekét MINDIG felveszik nálunk a bölcsibe (3 év alatt) és utána az oviba is.
2012. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ikreket nevelek egyedül, és 2 éves 9 hónaposan NEM vették fel Őket az oviba.

Sőt, volt olyan ovi, ahol közölték, hogy az egyedülállóságom nem jelent előnyt, mert más gyerek is él ROSSZ (!!!!) családban!


De minden általam megnézett oviban hasonló választ kaptam, vagyis, hogy az egyedülállóság senkit nem érdekel.

(Budapest)

2012. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, az ovi alsó korhatára 2,5 év. Ha szobatiszta, akkor ugyanolyan "esélyekkel" indul, mint egy három éves, és mivel szociálisan hátrányos helyzetben van az anya, a körzetes oviba fel fogják venni.
2012. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Mint mondtam, az enyémeket NEM vették fel a körzetis oviba, holott elmúltak addigra 2,5 évesek, és szobatiszták voltak.

Hiába van benne a jogszabályban a szociális helyzet, valójában sok helyen nem foglalkoznak vele. Az egyedülállóságot meg vagy 5 oviban felvetettem, és mindenhol azt mondták, hogy az nem számít.

Első körben nálunk azokat veszik fel, akiknek a tesó is oda jár, utána, akik oda jártak bölcsibe is. AZ évköziseket meg max októberig. Ezzel be is telik a létszám. Ráadásul felénk egy 3,5 éves előbbre van, mint egy 2,5. Ugyanis a nagyobbat már bölcsibe se veszik be, a kicsit igen.


Remélem a kérdező sikerrel jár, de egyáltalán nem 100% a dolog. Lásd a mi esetünk.

2012. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Furcsa ez. Én épp az ellenkezőjét tapasztaltam, amikor bölcsibe jelentkeztem a kisebbik lányommal.

Ott számít a jelentkezési sorrend is, én elég "gyors" voltam, hogy biztosan beférjünk, mire a nő azt mondta, hogy bár ő kedveli a "normális családokat", de ha jönnek a szociálisan hátrányos helyzetűek, akkor hiába van "jó sorszámunk", azokat fogják előre venni.

Pedig nekem is vissza kellett mennem dolgozni, éppen a piszkos anyagiak miatt a lányom két éves korában...

2012. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Sajnos nem vették fel...most fellebezést írok..

2012. máj. 2. 11:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És a bölcsi? vagy az messze van, vagy nem szeretnéd?
2012. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!