Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lenne a napallergia? Piros...

Ez lenne a napallergia? Piros pöttyös az arca?

Figyelt kérdés
16 hónapos fiam arca szinte olyan mintha leforrázta volna-kerüljük a napot 11-16 óra között illetve kenem naptejjel is-50+-ma dokihoz levittem-de persze ma szabin van,nincs rendelés.Úgy veszem észre őt nem zavarja,nem piszkálja stb.Nincs valami házi praktika,amíg nem érem el a dokit?

2012. máj. 2. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyenek a pöttyök? Máshol nincs a testén?

Azért ez lehet akármi is, még valami fertőző betegség is, pl. lepkehimlő, aminek pont ilyen pirospofi tünete van. Vagy akár kezdődő bárányhimlő is.

Ha mentek a dokihoz, jobb a biztonság, én a helyedben tuti nem vinném be a váróba a többi gyerek közé, hanem inkább a fertőző élkülönítőbe.

2012. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biztos,hog nem himlő.Márciusban is voltunk ezekkel a tünetekkel az ügyeleten-nivea naptejjel kentem be az arcát és ugyanígy kipattogott.-kapott fenistilt+kálciumot-Hát most is így néz ki szegény,mindenesetre holnap doki,hátha van vmi kencéje.
2012. máj. 2. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a kencétől pattogott ki?


Praktikát nem tudok, de egy calciummal nem ártasz ha kap...

2012. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a gond. (épp most írtam ki egy kérdést)

Tavaly Garniert használtunk, most is azzal kentem be. Az arca is kipattogott, a mellkasa és a háta, ahol bekentem, totál csalánkiütéses. Nem viszket neki, szerencsére.

Én is a naptejre gyanakszom.

Adtam neki Fenistil cseppet, du. meg sztem Calcimuscot is kap.

2012. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kalcium pezsgőtabletta, és fentiek csepp.

Nekem tavaly nyáron volt nap allergiám, apró pici pattanás szerű piros pöttyök a karomon, de az egész karom oiros volt, nagyon viszketett!


Lányomnak kétoldalt az arcán az élő joghurt kultúrát tejtől voltak kis piros pattonkák.


Most pedig a neogranormon testápolótól pattogott ki az arca, nem viszketett , mióta nem kenem elmúlt, nem

Is jött elő.


Nem lehet hogy csalánkiütéses a gyerek? Nem volt frissen vágott fűben? Tavaly lányom karja, arca, lába, hasa, háta, mikor hol, tiszta vörös foltos volt, picit dagadt is volt azon a részen, és néhol fehéres domborulatok

2012. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez a problémám,lányom 3 éves,nivea 50+ naptej....az arcát a krémezés után vakarni kezdi és pöttyös lesz. A gyógyszertárban elmondtam a problémát,vichy naptejet ajánlottak,teljesen allergénmentes. Ma már ezzel kentem,nem is lett pöttyöd az arca. 5500 ft volt,a nivea sem sokkal olcsóbb.

2012. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.13.10-es válaszadónak írom,irasson bőrgyőgyásszal vagy a gyerek orvossal olyan testáplót amit az újszülötteknek. Én ezzel kenem a lányom,ettől semmi baja. Érzékeny bőrűek...


Szép nyarat!

2012. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a tippeket!Nektek is szép nyarat!
2012. máj. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!