Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a Pöttyös Panni könyvek...

Mi a Pöttyös Panni könyvek sorrendje?

Figyelt kérdés
Nekünk még nincs, karácsonyra szeretném vele meglepni 4 éves kislányomat. Ahogy nézegettem őket, gondolom van valami sorrend, mert egypárban ovis Pöttyös Panni, néhányban iskolás... Köszönöm!
2010. nov. 28. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pöttyös Panni-sorozat:


* Pöttyös Panni (1953)

* Rőzse néni kunyhója(1955)

* Pöttyös Panni a Balatonon (1956)

* Pöttyös Panni az óvodában (1956)

* Pöttyös Panni naplója (1959)

* Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója (1962)

* Pöttyös Panni Hetedhétországban (1973)

* Szia, világ! (1980)

* Bolondos szerszámok (1981)

* Eleven képeskönyv (1982)

* Csupaszín (1983)

* Harkály anyó (1983)

* Zsákbamacska (1983)

* Pöttyös Panni az idővonaton (1989)

* Furfangos szerszámok(2000)

* Pöttyös Panni az iskolában (2002)

* Kedvenc meséi(2008)

* Rőzse néni kunyhója II.


Én is imádtam ezt a sorozatot:)

2010. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A Wikipédiában én is ezt a sorrendet olvastam, de biztos, hogy ez a jó válasz?

Pl: a P.P.Hetedhétországban már 3. osztályosok, még az utána írt Szia világban, még csak óvodás!

2011. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem ez a sorrend. :-)

Kicsit cseles a dolog, mert két Pöttyös Panniról szól a könyvsorozat. Az első pár könyv Juhász Panniról szól, akit a bárányhimlős pöttyei miatt neveztek el Pöttyös Panninak. A sorozat második fele pedig az ő kislányáról. Azonkívül van, hogy ugyanaz a történet két címmel jelent meg. A szöveg alapján, így következnek a könyvek:


Pöttyös Panni

Pöttyös Panni az óvodában

Pöttyös Panni naplója (= Pöttyös Panni az iskolában)

Pöttyös Panni és Kockás Peti naplója

Pöttyös Panni Hetedhétországban


Innentől pedig a második Pöttyös Panniról szól:


Szia,világ!

Bolondos szerszámok ( = Furfangos szerszámok)

Csupaszín

Eleven képeskönyv

Zsákbamacska

Harkály anyó

Rőzse néni kunyhója (Ezt volt, hogy két kötetben jelentették meg.)

Pöttyös Panni az idővonaton

Pöttyös Panni meséi (Ez nincs meg nekünk, de azt hiszem, hogy ez nem illeszkedik a sorozatba, nem Panniról és Petiről szól, hanem kedves mesék.)


Az első sorozat főszereplői: Pöttyös Panni, Kockás Peti és Tamara (ovistárs pl.: Boros Jutka)

A másodiké: Pöttyös Panni 2., Kockás Peti 2., Imama, Ila néni, Rónai bácsi és az ovisok: Matyi Tamás, Karai Csibi, Berényi Gabi, Kabai Hajni stb. Eszter nénivel


Kislányként én sem értettem a két sorozat közötti váltást. És nekem sem volt meg minden rész. Most én olvasom a saját lányomnak, aki 3 éves. Nagyon tetszik neki. Nekem meg helyreállt a logikai sorrend. :-)


De van még rész, amiről azt írják, nem kapható. Az első sorozat része lehet. Pöttyös Panni a Balatonon a címe.


Remélem, tudtam segíteni. Jó szórakozást!

2014. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!