Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 26 hónapos...

Normális, ha egy 26 hónapos kisfiú nem mond 2 szónál többet, és még szótagokat vagy állathangokat sem?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia csak a nem, és anya szavakat mondja, ezeket is ritkán. Amúgy csak nyökög. Az anyuka kicsit kétségbe van esve, mert az ugyanilyen korú kisfiúk már jóval többet beszélnek, némelyik már folyékonyan.

2012. máj. 3. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.Nekem 28 hónapos,de még ő se beszél mondatokba.

Viszont napról-napra egyre ügyesebb!

Nem kell kétségbeesni.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha a hallása rendben van akkor nincs gond majd megtanul beszélni . főleg olyan közeg kellene pl. több kisgyerekes pár v. gyerektársaság ahol nem anyára van utalva hanem mással is meg kellene értetnie magát.


a fejlődés két gyerek közt sose egyforma szv. az a legjobb ha nem veti össze a saját gyerekét máséval.

2012. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, lehet hogy egy kicsit kevés a két szó. Nem tudom hogy a kisfiú van-e ösztönözve arra hogy nézegeti a könyvet és mondja mi van benne, vagy beszélnek-e vele sokat?
2012. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem is biztos hogy 2 szó az a 2 szó.


múltkor volt egy kérdés kinek mennyit beszél másfél évese.


èn beírtam hogy 5 szót.

papa, mama, nem, ja, vaj


erre anyukák ugyan ezt leírták+ vauvau, cincin, brrr(autóra), vagy au (ami autót jelnt), meg ilyen hangutánzó vagy töredék szavalakat.


Vagy is sok anya azt mondja, hogy neki az a szó aminek rendes jelentése van , és kimondja teljesen, vagy másik anyuka akinek minden hangutánzás, vagy ha egyszer kinyögte a gyerek, akkor az már szó.


Lányom csak érthetöen és tisztán mond ki egy szót, nem szótöredékezik, csak teljes szót. pl k´pes Kutyát mondani, de mivel nem mindennapos szó neki ezért én ezt nem tartom számon.

2012. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éves koráig egy szót mondott tisztán :nem.Nagyon rosszul éreztem magam, mikor egy anyuka a bölcsiben kikérdezett, miért nembeszél, és bezzeg az ő gyereke már mennyi mindent tud.utána egészen gyorsan fejlődött a kisfiam, és a szülőértekezleten (amikor a fent említett anyuka nehezményezte,hogy miért nem beszéltetik a gyerekeket, mert az ő fia nem beszél sokat), pont az én fiamat hozták fel példának,hogy milyen ügyes lett.tehát nem kell elkeseredni, ha fejlődik,nincs a fülével baj, majd egyszerre kezd el beszélni.
2012. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha egy gyereknek 2 éves koráig nem bővül az aktív szókincse, azért meg kell mutatni logopédusnak. A barátnőm is jár a kisfiával, ő 2.5 éves, nem beszél, ki is derült, hogy bizony probléma van.
2012. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Logopédus 4 éves korig fiúkkal nem foglalkozik. Addig tök normális, ha nem beszél rendesen. Az én fiam 3 éves, elkezdett beszélni már egy fél éve, de még egy-egy szótagot mindig lehagy a szavak végéről. Ragozás nulla, selypít és még sorolhatnám. Kívülálló gyakorlatilag nem érti, hogy mit mond. Elvittem beszédfejlesztésre gyógypedagógushoz, aki azt mondta, hogy a gyermek korának megfelelően fejlődik, nincs elkésve, lemaradva. Azért kaptunk tornagyakorlatokat, melyek főleg az egyensúlyérzéket fejlesztik, s ezzel együtt a beszéd is várhatóan gyorsabban fog fejlődni. Ezeket 2-3 hónapig lehet itthon gyakorolni és közben mondókázni, és állítólag segít. A konduktor is azt mondta, hogy logopédus majd az oviban előveszi, ha addig nem tisztul a beszéde. Tehát, nem kell idegeskedni a beszéd miatt, 3 éves korig rendben van mindenképp, de szépen, elég ha 4 éves korig tanul meg beszélni.
2012. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én két évesem is 15 szót használ. Gyönyörűen mondja őket, mondatot is képez belőlük. De ha valamit nem tud tökéletesen mondani, azt nem használja. Gyakorolja ha én is mondom, ismételget, de ha szituáció jön csak rámutat pl. az adott tárgyra. Elég maximalista:)
2012. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam juniusban lesz 2 éves és ő sem beszél még.A nem szót néha használja,momdta már a mamát,anyut.Ezen kivül semmit.A védönö azt mondta ez már beszédnek számit csak éppen lusta a drágám.Ugy van vele megérteti magát beszéd nélkül is akkor minek beszéljen.A 2 éves státuszon azért majd megemlitem a doktornöneki is,vesziteni nem veszitek vele ha elmegyünk orvoshoz.

2012. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyerekenként változó: a fiam 3éves lesz júniusban, 2évet töltötte amikor elkezdett beszélni, azóta olyan dumája van, hogy csak lesel... "igazi férfi nem takarít...:D"

Erre a tesója 15hónapos. Olyan aktív szókincse van a kislánynak(amit más is megért! amit csak a belső kör ért azt le sem merem írni), olyan rohamosan fejlődik. És ugyan úgy dumálok, na jó talán többet, de a gyerektársaság, a tesó a "banda" nagyon tudja húzni.

Valahol lehetne azt mondani, igen kevés, de épp 2éves, nemsokára 5percre maradj már csendben és ne csicseregj...

2012. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!