Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt Anyukák akiknek...

Tapasztalt Anyukák akiknek már nem alszik a 2 és fél éves gyermekük délben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hete úgy döntött köszöni szépen de ő nem fog délben aludni ! Egy héttel előtte még néha elaludt de csak mellettem ! Az hogy nem alszik napközben önmagában nem lenne gond ,mert ilyenkor 19.30 -kor már alszik és ha nincs semmi különös történés akkor reggel 6.30 körül vagy picit utána ébred de este 6-kor már kezelhetetlen nyilván azért ,mert még nem érett erre ,hogy ne aludjon napközben ! Ilyenkor mi van mit kell tenni ? A vacsora és fürdés is kész téboly ,mert már álmos ! Köszönöm a tanácsokat !
2012. máj. 5. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

két lehetőség:


előrébb hozod a vacsit, amikor még nem annyira nyűgös, és kivárod, amíg átáll a szervezete arra, hogy valóban kibírja estig. 6 után meg kimentek még egyet a jó levegőre, ott ált. jobban viselik az álmosságot. vagy megfürdetheted 6 kor is, utána mese olvasás, stb.

A lányom sem alszik már, és ő is fáradt ilyenkor.


Vagy valahogy mégis ráveszed a déli alvásra.

2012. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is ezt csinálta a házi tornádócskám. nekem a fürdetés volt rázósabb, ezért áttértünk a zuhanyzásra, igaz ehhez sokszor még nyáron is be kellett fűteni a fszbát. este lefekvés előtt tésztafélét adtam vacsorára, vagy bármit, ami kalóriadús. fogmosás, mese . nekem 12órát aludt, miután elhagyta a du alvást, de az este így is rázósra sikerült sokszor.

az segített, h mindenből mesét kerekítettünk. a csapban manó lakik, aki elállítja a víz hőmérsékletét, volt kiről méltatlankodni. fogmosáskor kiebrudaltuk kariuszt és baktuszt, akik édességet esznek és ha megerősödnek, kifúrják a fogunkat...

berg judit hisztimesék segít

találj ki mesét mindenhez, nekünk segített, h a figyelme le volt kötve

2012. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lányom 6-kor kel, és este 8-9 -íg bírja hiszti nélkül a fent létet.

Én örülnék neki ha aludna délben, de tavaly 2,5 évesen erre átállt tavaly nyáron. Télen nem is volt gondd, mert hamar sötétedett, este nem lehetett kint lenni sokáig, így örültem hogy hamar elaludt. Ha délelőtt kint vagyunk 3-4 órát, akkor elalszik, de 2 óra kintlévőség után elúnja magát a játszótéren, heti 2 alkalommal alszik délután.

Azért kéne valahogy rávennem a déli alvásra, mert szeptemberben Oviba megy, és ha nem alszik délben, ebéd után el kell hozni, akkor hogy megyek dolgozni!?


Csak azt tudom tanácsolni, mint amit előttem

Írtak, vacsit előrébb hozod

2012. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom a vacsit előrébb hozni ,mert akkor 6.30 -ig sem aludna !
2012. máj. 5. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
enyém 25 hónapos. du.3-tól kb.4óra , fél 5-ig alszik, aztán kimegy szaladni kb.7-ig. 8körül fürdés aztán vacsi. lefekszünk az ágyba 9 óra, fél 10-re elalszik és reggel 8 körül kel.
2012. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 3 éves a kislányom és már nem alszik délben.

A napom: 6-kor kelek és keltem a lányomat, hogy 6:45-kor beérjek vele a bölcsibe, mert 7-kor megy a buszom, megyek az egyetemre. Ott vagyok 8-tól délután 2-ig, majd 3-ra megyek a kislányomért. Otthon 4-ig főzök vagy játszok a gyerekkel, majd 4-től 7-ig korrepetálok, hogy legyen pénzünk. 7-kor vacsora, majd fürdés, gyerekkel való játszás 8-ig, fél 9-ig, aztán elalszik. Ezután elkezdek tanulni, házi feladokat csinálni (matek szakos vagyok, mindig van HF) ami eltart hajnali 1-ig kábé. Azután lefekszek aludni.

22F

2012. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!