Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek úgy, hogy az...

Nem érzitek úgy, hogy az internet nem csak segít, de sokszor kimondottan ártalmas? Részletezem:

Figyelt kérdés
Olyan sokan írnak ki kérdést hiperaktivitásról, idegrendszeri fejlődési hibákról, arról, hogy a baba a korához képest előrébb/hátrébb van-e? És mindezt az internet generálja szerintem. Ti hogy gondoljátok?
2012. máj. 7. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan ugyanígy. Rémálmot csinál a terhességből, és a gyereknevelésből.
2012. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem feltétlen az internet a hibás (söt megkockáztatom, hogy egyáltalán nem), mert az orvosnál, az újságokban, a tv-ben is ugyanezek jönnek, hogy ilyen-olyan terhességi rendellenességek, gyerekfejlödési normák, stb.

Akik itt kérdezgetnek, azok többségét csak megzavarja ez a sok hülyeség, és ettöl lesznek bizonytalanok.

2012. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáállás kérdése, ha mindent elhiszel amit itt olvasol akkor persze ártalmas. De én pl. rengeteg hasznos tanácsot kaptam már és sokmindennek utánna tudok nézni. Az első gyermekem születésekor nem volt internetünk, az egyetlen akitől tanácsot kérhettem a védőnő. Már sajnálom, hogy bíztam benne, mert sokkal hamarabb kellett volna gyogytornászhoz mennünk, mint ahogy oda kerültünk! A kisfiam le volt maradva a mozgásban, hipotón volt, senkitől nem kaptam tanácsot, csak odázták, hogy nincs semmi gond. Végül 3 évesen az óvoda küldött el fejlesztésre és dévény tornára hordom azóta a gyereket. Lehet ha segítségemre lett volna az internet, már pár hónaposan szakemberhez kerülünk és nem itt tartanánk ahol most!
2012. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krisztivan ***** válasza:
Sajnos az emberi hülyeség határtalan.Sokan inkább hisznek az arctalan,névtelen ismeretleneknek mint saját maguknak vagy az anyai ösztöneiknek.Szelektálni kellene a beáradó információt de sajnos arra nem mindenki képes:-((
2012. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon hasznos volt. Én kezdtem el gyanakodni a kislányom 10 hetes korában, hogy vmi nem jól halad, nem jól fejlődik. Összeszedtem a tüneteket és találtam egyfajta megoldást,a miben orvos nélkül persze nem lehetettem biztos. Ekkor már volt időpontunk a fejlődésneurológiára, de "magánakcióba" kezdtem. Rátaláltam a Dévény terápiára és azonnal el is kezdtük. Ott egyből meg is erősítették, hogy hypotónia a baj és egyéb más is volt, de azt nem részletezném.

Így nem maradt le semmiben és én azóta is örülök, hogy nem hagytam annyiban a dolgot.

2012. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem maga az Internet az ártalmas, hanem az, hogy sokan kritika nélkül olvasnak, és mindent elhisznek. Annyira fiatal még az Internet, annyi információ áramlik róla, hogy szinte belefullad az átlagember. Nem tud, hisz lehetetlen, minden oldalról körüljárni egy témát, mert a linkek is általában a hasonló tartalmakhoz vezetnek el. Ráadásul, ha befészkelte magát az agyadba a gyanú (amihez valljuk be, elég néhány okos nagynéni, szomszédasszony és "jó" ismerős), első gyerekes vagy és mindent jól szeretnél csinálni, akkor szinte mindent a sejtésed igazolásaként látsz majd. (Neked nem volt olyan, hogy mikor pl. aggódtál, hogy terhes vagy-e, mindenütt csak kismamákba botlottál?)

Egyébként pedig általában segítő célzattal írják ezeket a cikkeket, de laikusoknak, és ez nagyon fontos különbség.

Persze, láthattad a válaszokból, hogy van, akinek valóban segített felismerni egy betegséget vagy mikor kiderült, hogy a kisfiamnak AD-je van, én is a NET-ről tudtam meg sok mindent, amit aztán megbeszéltem a kezelőorvosainkkal, és szerintem itt van a LÉNYEG: hogy az ember gyereke tudja azt, hogy ő nem szakember, tehát szakemberhez forduljon a gyanújával, ne ő állítsa fel a diagnózist.

És itt jön még az is, hogy sokan úgy kezelik a NET-et, mintha ott minden igaz volna (olvashatsz itt is ilyet számtalanszor, mikor egy kérdésre belinkelnek egy cikket, hozzászól egy szakmabeli, erre a szakembert lehúzzák), pedig a betűk ismerete nem feltételezi az olvasás képességét, és ezt én úgy mondom neked, mint magyar szakos, hidd el, én annyi baromságot olvasok, hallok, amit a NET-ről szednek a gyerekek, hogy el se hinnéd!

2012. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!